Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar kafama bir soru takıldı bilen arkadaşları bizide bilgilendirmesini rica ediyorum , duo hiv 14 21 28 negatif fakat kafamı kurcalayan şu p24 hiv 1 e özgü hiv 2 yi 28 gün antikorunu yakalayabilir mi bildiğim kadarıyla hiv 2 geç oluşan bi antikor ve 28. Gün vidas hiv 2 antikorunu saptayabilir mi ?

Cevap ( 98 )

 1. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Hiv 2 taşıyıcısı türkiyede yok denicek kadar az biliyorum fakat beraber olunan insanlar genelde zaten riskli kişiler o yüzden soruma cevap verip bizlere bilgi ışığı tutucak babacan arkadaşlar aranıyor ve birde şunu sormak isterim virüs en minimum girebilceği miktarda girsede 28. Gün sonunda saptanabilicek duruma gelebilir mi ?

 2. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Harika bir cevap , hiv duo testini 28. Gün yap ve kapat diyen hocaları şimdi anladım 14. Gün hiv 1 i p24 ünden 28. Gün sonunda hem hiv 1 hem hiv 2 antikorlarından eğer var ise bulabiliyor bu vidas anladığım kadarıyla sen ne iş yaparsın bilmem ama kesinlikle bunla alakalı bir klinik açıp insanları bilgilendirip karşılığında ücret almalısın

 3. Babürlendik
  2 hafta önce

  Eheeeeyyy, achilles kimler buradaymış :) 2 senenin ardından 3 sene olacak, üstad Azam buralardaymış. Nasılsın abim?

 4. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Doğrudur , 28 den sonra aldığım sonucun değişmeyeceğini söylemişlerdi fakat bu sana sorduğum sorunun cevabını bu şekilde tatmin edici bir şekilde verememişlerdi bana . Yani demenden anladığım şu ; eğer virüs girmişse vücuda ilk ay sonunda anormal bi durum yoksa hiv 1 2 ayırmaksızın 28. Gün saptanabilicek duruma geliyor . Doğru mu anlamışım

 5. Babürlendik
  2 hafta önce

  Ben de iyiyi abi, yuvarlanıyoruz bir şekilde. Uzun süredir girmedim, dedm bakayım seni gördüm. Hala buralardasın

 6. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Achilles bu forum harici adını sanki başka hiv forumlarında görmüş gibiyim sanırım o meşhur achilles sensin :) sorumu uzmanı cevaplamış gibi hissettim bir an :) pozitif bir arkadaşmısın bilemem lakin bilgili olduğun kesin bu arada pozitif olan arkadaşlarıma allahtan şifa diliyorum , dilerim teknoloji artık bu virüsünde sonunu getirir aldığım cevap fazlasıyla yeterli teşekkür ederim benim için bu cevap yeterli lakin eklemek isteyen fikir beyan etmek isteyen ya da sana ulaşmak isteyen arkadaşlar için soruyu açık bırakıyorum . Ve umuyorum ki bir gün ülkemizde bu tarz işler tabulardan çıkıp çocuklarımıza gençlerimize bizlere doğru şekilde eğitimini bilgilendirmeyi nasip eder allah .

 7. Babürlendik
  2 hafta önce

  Bence abi temas son hız devam :) sadece forum ücretli olduğundan kimse yazmıyor :)

 8. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Hayat enteresan önce bir korkuyla araştırmaya başladım sonra araştırdıkça dahada merak etmeye başladım artık 28 günde negatif aldık ama 42. Günden sonrada negatif alırsam bile zannediyorum bu konuya ilgim arttı bilgilenip insanlarıda bilgilendirmek gerekli çünkü saçma sapan yorumlar saçma sapan sorular görüyorum malesef temiz bilgi nadir

 9. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Arkadaşlar bu adamı bulmuşken kazık soruları sorun bence :)

 10. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Üstadım, geçenlerde gece terlemesi şikayetiyle sağlık ocağına gittim kan değerlerime baktı. Sonuçlar: Kolesterol, trigliserid, lym, neu, wbc, tsh değerleri yüksek çıktı. Doktor 15 gün sonra tekrar test isteyeceğini, vücudumda enfeksiyon olduğunu söyledi. İnternetten tüm yüksek çıkan değerlere baktım hiv belirtisi de yazıyor, anksiyete de yazıyor, kullanılan ilaçlar da yazıyor etki için. Bugün hiv testi için eğitim araştırmaya gittim, değerleri oradaki doktora da gösterdim herhangi bir problem yok bunlar korkulacak değer değil dedi. Korktuğumu söyleyip hiv testi istedim yarın test vereceğim. 1 sene geçti mevzuları bitireli, şimdi çaycı Hüseyin gibi bağırmak istiyorum nerden düştüm buraya nerden düştüm diye... :) Korunmasız ilişkim de olmadı bu sürede hep korundum ama galiba patladık ya hiv yoksa dahi bu düşünce yüzünden evlenemicem bile korkudan güvensizlikten... N'apsak ola? @achilles

 11. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Evet üstadım, ta kendisiyim. Zaten o hatalı pozitif kafayı kırdırdı bana. Ondan sonra askere gitmiştim, iyi de geldi askerlik unuttum gitti. Döndükten sonra birkaç ilişki yaşadım, korundum da herhangi bir yırtılma delinme vs olmadı ama işte yine başladı benim korku. Iki psikiyatriste gittim, ikisinden de fayda göremedim maalesef. Tabii ki bu anksiyeteyi yenene kadar bırakmayacağım ama Istanbul'da önerebileceğin hoca varsa da sevinirim bir de onu denerim.

 12. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Evet üstadım, ne demek istediğini anladım. İnsanoğlu yapısı itibariyle kendinden daha güçlü bir varlığın olduğunu bilmek, ona sığınmak ister. Allah'ın varlığına inancım tam ama dinlere inanç konusunda zaten yıllardır gel-gitler yaşıyorum. Her neyse konuya da dönecek olursak ben bu şekilde bi hayat istemiyorum. Kurtulmam lazım bu hastalıktan. Avrupa Yakası'nda oturuyorum GOP tarafında.

 13. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Tamamdır, çok teşekkür ederim.

 14. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Achilles forumda bir çok yerde testin negatif olmasına rağmen belirti yaşayan insanlar var hiv1 ya da hiv 2 fark etmeksizin belirtisi olduğu halde testi negatif çıkabilir mi birde senden okumak isteriz .

 15. Kahraman23
  2 hafta önce

  Achilles meraba şüpheli korunmasız ilişkiden sonra 23.gün antihiv1/2+p24 0.318 negatif 31.gün devlet hastanesi antihiv 0.23 negatif 51.gün antihiv 0.21 negatif yorumun nedir

 16. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Benim tam bir hafta sonra 42. Gün oluyor ben senin tavsiyen üstüne bu gün labı aradım ordakiler doktorun 28. Gün hiv duo ultrayı kesin sonuç kabul ettiği fakat isterseniz 42. Günde tekrar yapılabilceğini söylediler garanti olması adına tavsiyeni dinlicem fakat anlayamadığım nokta şu 28 kimilerne göre kesin sonuçken nasıl kimine göre kesin olamıyor bu insanların hepsi doktor sonuçta birsi 4 haftaya kesin derken birisi 2 hafta daha sonucunuz değişebilir diyor bilim tıp böyle olmamalı aslında şimdi 28. Gün değişebilir mi konusunda şüphelerim oluştu :)

 17. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Aslında mantık çerçevesinde 28. Gün ya p24 ya da antikora saptanılabilmek zorunda ya da 2 sine birden çünkü p24 virüsün kendisi antikorsa virüsün düşmanı yani birisinden biri olması gerekli tabi bu hiv 1 açısından hiv2 yi çözemedim onada sen 28. Gün hiv 2 antikoru referansı geçiyor antijene bakılmasına zaten gerek yok var ise virüs zaten referansın üstünde çıkması için 28. Gün yeterli ama hala bir prof 28 derken diğer yüzde 50 gibi büyük bir sapma payı daha bekleme taraftarı çok enteresan bu tıpta bilimde bu kadar farklılık olması enteresan geldi bana :)

 18. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Evet düşüncene sonuna kadar katılıyorum fakat bu durum hiv 1 adına geçerli vidas hiv duo ultra da hiv 2 antijeni yok diye biliyorum yani eğer p24 ortak bi antijense bu benim bilgi eksikliğim gerçi buna da cevabın şu 28. Günde antijen bakmaya gerek yok çünkü 28. Gün zaten antikorlar çoktan oluşmaya başlanmış ve tespit edilebilir hale gelmiş olucaktır değil mi

 19. Fobikolduk
  2 hafta önce

  İgM antikorları zannediyorum ki 15. Günlerde oluşmaya başlıyor değil mi

 20. Kahraman23
  2 hafta önce

  Achilles benim sorumada cevap verirsen sevinirim

 21. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Kahraman aslında sorduğun sorunun cevabını üstte bana vermişti sen özel olarak tekrar sordun ve o özel olarak tekrar cevap verdi sanırım okumuyorsun cevapları :)

 22. Kahraman23
  2 hafta önce

  Yani konuyu kapatabilirmiyim

 23. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Kesinlikle tavsiyen üzerine bu gün labı aradım ve 42. Güne kadar kendimi yeni bir strese daha soktum ahahha peki hiv 2 de de fikrin aynı mı ?

 24. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Kahraman kardeşim heycanını endişeni anlıyorum o yüzden sana kızamıyorum :) ama evet konuyu kapatabilirsin dedi sana bende şahitim söz aksini iddia eden olursa hayır kapatabilirsin dedi diye senin yanında durucam sana şahitlik edicem sen 50. Günde negatif almışsın bak bana daha önümde koca 1 hafta var :)

 25. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Hiv 2 antikoru hakkında o zaman çok yanlış bir algım oluşmuş kısa sürede aşırı bilgi yüklemesini kafam kaldırmamış demek ki :):) evet sonuç olarak anladıklarımızı özet geçiyorum ; Hiv duo ultra 14. Günde antijeni çok az miktarlarda saptayabildiği için hiv 1 açısından 14. Günde yüksek güvenilirlikli 28. Günden itibaren ise aynı hassasiyette antikorlarıda saptayabildiği için antijene bakmaya gerek kalmadan sadece antikor üstünden bile neredeyse yüzde yüze yakın bir güvenilirlikli ( hiv 1/2 igm igg antikorları ) 42. Gün ise bazı doktorlar “ ya 28 yüzde yüze yakın ama yüzde yüz değil 42 de bi daha yapta şunu yüzde yüz yapalım “ demesinden ötürü yapılan son test . Ve kahraman kardeş , abi , arkadaş fark etmez sen negatifsin senin mevzun bitti :):):):)

 26. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Sen 2 ile kapatabildiysen harikasın :) ben 14.21.28 şeklinde oldum :) dün akşama kadar aslında bir sıkıntım yoktu sadece merakım arttı ve daha çok araştırmaya başlamıştım lakin bu gün tavsiyen üzerine 42. Gün için test almaya çalıştığımda 28 deki sonuçlarıma şüphe ile bakar oldum hahaahahah

 27. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Kesinlikle onlarada baktırıcağımdan emin olabilirsin boğaz yolundan sürüntü aldırdım gardanella vajinis mi ne öyle bir şey çıktı sadece

 28. Kahraman23
  2 hafta önce

  Achilles devlette yapılan testler kaçıncı nesil bilgin varmı

 29. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Bence bunu testi olduğun hastanenin lab kısmına sor kahraman devlette her hastanede aynı sistem olmayabiliyor

 30. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Achilles kırmızı kurdelede normal bireylerin + tanısı almış olanların yüzde 95 ilk ayda antikor oluşturduğu yazıyor geriye kalan yüzde 5 lik kesim kemoterapi gören kanser hastaları ve kalıtımsal bağışıklık problemleri olan vb gibi sıkıntıları olan insanlar mı yani normal bir bünyeye sahip olan insanlar ilk ay içersinde antikor üretiyor olarak kabul edebilir miyiz ?

 31. Ufuk3425
  2 hafta önce

  Merhaba arkadaşlar benim 26 ve 43 Vidas ultra Duo negatif nurdan dönme şansı varmıdır acaba . Takıntı oldu bende iyice hanıma yaklasamaz oldum. :(

 32. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Ufuk kardeşim yazışmalarımızı okusaydın keşke :) 42. Gün den sonra duo ultra testi kesin kabul ediliyor ki benim doktorum 28 den sonrasına gerek olmadığını düşünüyor

 33. Predrak
  2 hafta önce

  @Achilles merhaba bu konularda bayagi bilgili birine benziyorsun verdigin cevaplar cogu kirli bilgiyi gideriyor. Benimde bir sorum var yaklasik 9 ay once suoheli iliskim oldu 4. Nesil testler ve diger devlet hastanesi testlerimden negatifim var ancak belirtilerim devam ediyor.( Agiz yarasi vucut dokuntusu gibi. 210 hiv duo ultra negatif ve 255 kemiluminesans vb negatiflik aldim) Merak ettigim konu belirtiler olup antikor olusmamasi gibi birsey olabilir mi?

 34. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Predak vallahi ben hariç 3 kişi soru sordu 3 soruda konuşmalarımızda cevaplanmış :):) 255 gibi bi test gününün hangi nesille neyle olursa olsun yanlış çıkma gibi bi durumu yok be kardeşim belirtilerin başka şeylerin belirtisi olabilir ki antikor oluşturmasa bile vucudun 4. Nesil antijenden yakalardı bu belirtilerin için doktora git bence zührevi hastalıklara falan senin konun hiv değil

 35. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Bak şöyle düşün biz 28. Gün acaba kesin cevabı verebilirmi tartışması yapıyoruz 42. Gün kesin diyoruz sen 255. Gün diyorsun ama bu tür rahatsızlıkların varsa tabi ki bi kbb cildiyeye falan gözükmelisin ama 255 300 de falan negatif almışsın kardeşim aşırı güvenilir sonuçlar hivmiyim yerine bence başka şeyler araştır doktora git ki sana doğru teşhisi koyup tedavi önerebilsin kendin aşamazsın neyin olduğunu bulamazsın

 36. kayın12
  2 hafta önce

  Merhaba öncelikle archilles birşey soracağım , benim 3 haftadır geçmeyen burun akıntım var . 27 gün HIV Duo 35 gün 4 nesill negatif 44 gün Elisa ve 60 gün 4. Nesil negatifim var sifiliz ve bel soğukluğu testleri negatif ama hapşırık sorunum bir türlü geçmiyor nedeni ne olabilir sizce bu arada hiv konusu takmıyorum

 37. Predrak
  2 hafta önce

  @fobikolduk evet sure yeterli gibi gozukuyor. Ancak belirtiler olunca insan tereddutte kaliyor. Ayrica supheli iliskim Afrika ulkelerinin birindeydi. Bu yuzden Hiv 2 den supheleniyorum. Ondada antijene bakilmiyor diye biliyorum. Ne yazik ki hala korkusunu yasiyorum.

 38. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Hiv 2 hakkında cevap verebilcek bilgiye bende sahip değilim o konuda achilles yardımcı olucaktır biraz beklersen görünce cevaplıcaktır

 39. Predrak
  2 hafta önce

  @Achilles evet kant testlerini vs hepsini yaptirdim. Birsey gozukmuyor yani sende şu hastalık var diyemedikleri için bu kaygiyi tasıyorum. Bu sefer aklıma antikor oluşmadı. Testlerde hiv 2 antijeni saptanamiyor vs gibi olasi uç ihtimaller geliyor.

 40. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Achilles normalde ki mesleğin nedir :) tıpla bir alakan var mı yoksa sadece bu tarz konuların dikkatini çektiğini fark edip araştırmayı hobi mi edindin

 41. Ufuk3425
  2 hafta önce

  @Achilles cevap için teşekkürler öncelikle. Kafama takılan test değil aslında. Normal hayatta bitkisel çaylar , ballar , pekmezler bol tüketen biriyim. Hep acaba antikor olusmadimi sorusu takılıyor kafama. Bu Hiv olayindada nacizene cahilligimden soruyorum kusura bakmayın diğer cevap bekleyen arkadaşların hakkını da yemek istemiyorum.

 42. kayın12
  2 hafta önce

  Teşekkür ederim yok görünmedim aslında ama dil üstü mantar ve kulak ve boyun ortası lenf şişliği var Dr bana ağzında bir sorun var dedi . anlamadım bir türlü .

 43. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Araçtayım eve gidiyorum yarım saate yeni sorular hazırladım sana :):)

 44. Ufuk3425
  2 hafta önce

  Anlıyorum birinden birini mutlaka yakalar yani. Gerçek diye bir arkadaş vardı forumda o da kesin değil 90 da tekrar yaptır demişti. Kafam karışmıştı. Bilgiler için teşekkürler

 45. Predrak
  2 hafta önce

  @Achilles, @Fobikolduk cevaplariniz için çok teşekkür ederim. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

 46. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Trafik merterde felç bilginize :) achilles 28. Gün negatif alan bir tanı 42. Günde pozitife dönmüş vaka varmı ? 2- vidas antikoruda antijeni saptaya bildiği kadar hassas bir şekilde saptayabilir mi ? 3- igM antikorları hiv 1 ve hiv 2 de aynı hızda yayılıp igg de mi yavaşlar yoksa igm kopyalama hızıda yavaş mı yavaşsa eğer az bir miktarda vücüda giriş yapmışsa 28. Gün de fark edilemicek derecede kalması mümkün mü ? Ve son olarak dün kafamda bitirdiğim testi sayende 42. Gün tekrarlicam yine stres bastı sence boşamı korkuyorum buda son sorum ahhaahhaahah

 47. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Kardeşim geçmiş olsun hepimize biz yine şüpheliyiz + olan kardeşlerimiz bu gerçekle yaşıyor fakat o konudada bence biz yine bilinçsiziz çünkü artık şeker tansiyon gibi bi hastalık olarak geçiyor ( kronik ) ve günde bi tabletle gayet ömürlerini sürüyorlar doğal yolla çocuk sahibi oluyorlar allah onlarada bizede tüm bedenen zihnen problem yaşayan arkadaşlara kardeşlere abilere ablalara yardım etsin

 48. Xcc
  2 hafta önce

  110. Gün anti hıv negatif 85. Gün pcr negatif başka bir teste gerek var mı arkadaşlar?

 49. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Başka teste gerek yok hatta 85 pcr a da gerek yokmuş

 50. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Pcr ile değil vidas la oldum ben 28 i :(

 51. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Anladım 28. Gün vidas olupta 42 de dönen bilmiyorum diyorsun ayriyetten elit taşıyıcıları gördüm inanılmaz değişik bir olay ya

 52. Fobikolduk
  2 hafta önce

  He anladım valla achilles bilgi birikiminden bizlerede bilgiler sunduğun için çok teşekkürler inş 42. Günüm 1 hafta sonra tam test sonucumu paylaşıcam inş ters giden bişey olmaz :):)

 53. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Teşekkür ederim achilles inş gerçekten 28 den sonra dönmesi imkansız gibi bişeydir hahaahah

 54. Koala
  2 hafta önce

  ARKADAŞLAR DEVLET ARAŞTIRMA HASTANESİNDE SANIRIM 4. NESİL TEST YAPIYORLAR ELİZA 70. GÜNDEN SONRA KESİN SONUÇ MUDUR MESELA POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ 45. GÜN YETERLİDİR DİYOR SİZDE ARAŞTIRMALARINIZI BURADA PAYLAŞIR MISINIZ TEŞEKKÜR EDERİM

 55. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Kardeş 70 senin mevzu bitmiş :D Yukarıda achillesin yorumlarını oku günlere dair. Ben de dün egitim arastirmada yaptirdim. Hbs hvc ve sifiliz e nabıza düştü ama hiv düşmedi, tribe girdim. Hastaneyi arayıp kendi sitelerinden baktım orada 0.18 yazıyor çok şükür. Hepimize geçmiş olsun :)

 56. Koala
  2 hafta önce

  ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE GÜZEL ve OLUMLU MESAJLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN BU OLAYLARI BİR DAHA İNŞALLAH ASLA YAŞAMAYIZ ALLAH HEPİMİZİ TÜM HASTALIKLARDAN KORUSUN GERÇEKTEN BU DURUM İNSANLARIN PSİKOLOJİSİNİ BOZUYOR MAALESEF

 57. Araf
  2 hafta önce

  Achılles geçen sene mart ve Ağustos ayında kızılaya kan verdim hıv taramalarım pozitif gelmiş lia doğrulama çalışılmış negatif gelmiş rna pcr çalışılmış negatif gelmiş bu durumu öğrendikten sonra emim ayında özel hastanede tekrar test oldum yine pozitif geldi taramam ankaraya western blota gönderildi oradanda tekrar negatif geldi doktorum hıv konusunu kapat diyo ama psikolojim çöktü

 58. raskolnikov012
  2 hafta önce

  3 ay önce, 2.5 ay önce, 50 gün ve 26 gün önce temaslarım oldu. İkisi aynı kişiydi diğerleri netten falan tanıştıklarımdı çok kısa süreli takılmalar. 26 gün neyse de 50.gün teması korkutuyordu beni. Galiba ondan da korkacak durum kalmadı. Son olarak 20 gün sonra teyitler kapatırım üstadım. :)

 59. Araf
  2 hafta önce

  Çok teşekkür ediyorum sanada güveniyorum kızılayada güveniyorum testlerede güveniyorum ama yıpratıcı bir süreç gelgitler oluyor beynimde en kısa süre içerisinde tam kan sayımını yaptıracağım.

 60. raskolnikov012
  2 hafta önce

  Evet üstadım çok haklısın. Önerdiğin doktora baktım müspet yorumlar gördüm. Muhtemelen farklı yerlerdeki sorunlarımdan kaçmak için bunu dert ediyorum. Bu bitecek başka bir şey başlayacak bu kafayla. Bir gideyim bakalım umarım hepimiz için en güzeli olur. Herkes adına her şey için sana çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın!

 61. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi 4.nesil roş marka dedi hangi dilde nece söledi bilemedim ama bunu dedi roş marka bilindik bi markamı

 62. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Nasıl peki abi yani güvenilir bişeymi

 63. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi yoruyorum seni biliyorum ama sen olmasan tutuncak dalım yok yeminle … bu hiv1 kısmı gerçekten kafamdan çıktı gitti ama hiv2 yi aşamıyorum abi bu cdc who gibi örgütler abi 6. Haftayı 4. Nesil cihazlarla hiv2 içinde son diyorlarmı bu konuda herkes farklı bişey söylüyor

 64. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Ohhh sağol abi sen varya cennetliksin , tamam abi yoksa vallahi diğer şeyleri okusam hiv2 90. Gün şart falan filan varya hayattan koptum ya işime gücüme odaklanamıyorum 6.hafta hiv1 i kapatmak için yeterli ama 8. Hafta hiv2 için gerekli falan filan deli oldum ya valla hi şu 42. Gün olsun valla hi yaptırcam sonrasa ben elimden gelenş yaptım artık allah yazdıysa yapcak bişe yok dicem gitcem yani

 65. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi ben sema hocayla konuştum bana inan ki senin gibi cevap veremiyor ama abi mesela 28. Gün diyen mavi tıpta hoca varya o hiv2 yi göz ardı etmeden mi bunu söylüyor yoksa hiv 2 zaten az diye göz ardı mı ediyor sema hoca ile yaptığım konuşmada inan ki sen gibi cevap alamadım

 66. Fobikolduk
  2 hafta önce

  @achilles abi günaydın saat 12 de hasekideyim randevu aldım sorucam hepsini inş kalkıp bana 6. Hafta hiv1 için son hiv2 90 demez beni vursa daha iyi çünkü hahahh

 67. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abim valla yaz bana çok memnun oşurum bende o sıralar orda olcam bu gün 39 abi teste değil bilgi edinmeye gidiyorm

 68. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Telefonumu almışmıydın abi yaziyimmi tekrar

 69. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi ben geldim mavi tıpın ordayım 12 de gircem sema hocaya 2 3 soru sorup çıkcam çok sürmez işim

 70. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi benim işim bitti burda oturuyorum haber bekliyorum senden

 71. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Anladım abi , abi 6. Haftanın hiv2 içinde son olup olmadığını sordum bana hiv2 içinde son olduğunu 6. Haftadan sonra testleri sadece bağışıklığı baskılayan ilaç kullananlara önerdiğini söyledi peki hiv2 nin antijenine bakılmıyor nasıl emin olabiliriz 6. Haftada dedim oda dünyada bu tarz araştırma yapanların bunu böyle kabul ettiğni söyledi

 72. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Tamam abi hiv2 konusunda kapamda şüpheler vardı ama bu cuma 41 ya da 42. Gün 45 i beklemene gerek yok 41 de olsa problem değil ol testini ondan sonrada bi daha test olma boşa olursun dedi hiv2 antikoru normal bireylerde en geç 40 da kendini belli eder dedi

 73. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi sen varya şu süreçte bana adeta bir melek oldun allah senden razı olsun gerçekten şu yaptığını para alıp bu kadar hakkını vermeden yapanlar var inşallah cumada negatif alırım sonuçtan bu konuyu kapatır önüme bakmaya başlarım ve bu hatamdan çok büyük oranda ders çıkardım emin ol abi

 74. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Hahahahah abi yemin ederim keşke akrabam olsan müthiş bi insansın yani 38 de yaptığım bi testin negatif çıkıp 42 de pozitife dönme olasılığı kaçtır be abim hiv 1 2 fark etmez

 75. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Bu forumda da senin gibi bi adam yok cuma günü sabah 8.30 gibi kan vericem 11.30 12 gibi burdayım abi inşallah yalancı pozitif falan çıkmaz yoksa doğrulamaya giremeden kalp krizi hahahah

 76. ecem12
  2 hafta önce

  arkadaslar bir bakin lutfen ben mart ayinda süpheli iliski yasamistim sonra buralara dustum diger cybh ve hiv icin 4 kere test olmustum negatifti agustosta erkek arkadasimla korunmali olarak iliskiye girdik gozume cinsel sivisi gelmisti ben 30.gun 4.nesil elisa oldum negatif aldım kapadim iliskiden 2 ay sonra 4-5 gunluk bir soguk alginligi gecirdim sizce o test zamani vucudum antikor uretemedi 2 ay sonra tepki vermis olabilir mi

 77. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi bi insanın hasta olmaması genel olarak yani griptir ateştir ishaldir olmaması vucudunun bünyesinin normal , sağlam olması anlamına mı gelir yoksa vucudu antikor üretimi yapamıyor anlamınamı ? Kan değerleride normal sınırlar içerisinde olduğunuda sayarsak

 78. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi ?

 79. ecem12
  2 hafta önce

  @Achilles cok tesekkur ederim haklisin evet

 80. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi yok hivle alakalı demedim , bağışıklık ile alakalı dedim herhangi bir hastalığa karşı örneğin grip kimini ateşlendiriyor kimi ise hiç etkilenmiyor ya , bu etkilenmeyen kişinin daha az antikor ürettiği anlamınamı gelir

 81. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Heee anladım abicim

 82. Fobikolduk
  2 hafta önce

  The 4th-gen test looks for antibody AND antigen for HIV-1, and look only for antibody for HIV-2. If HIV-2 infection is suspected, this test is practically the same as an ELISA test for HIV-2, and therefore the associated window period is 90 days. 182 views …….. abi ne diyo bunlar abiii hahaha

 83. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi dediğin gibi aslında 45. Günde normal sağlıklı bireylerin çoğunda hiv 2 tespit edilebiliyor lakin antijeni olmadığı için 90 diyormuş resmi klavuzlar

 84. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Bu arada abi sema hoca dedi ki ben 13 yıldır burdayım 1 kere hiv2 ye rastladım yani türkiyede hakikatten hiv 2 yok denebilcek kadar az olarak mı düşünüyorsun sende

 85. Fobikolduk
  2 hafta önce

  @achilles abi türkiyede hiv 2 sayısı hakkında bilgin varmı ? Ya da oran falan ben bulamadım hiç bişey

 86. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abi artık bana cevap vermeyi bıraktın mı

 87. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abim benim valla çok üzüldüm bi an adam bıktı benden diye falan ama abi senin lafına o kadar inanıyorum ki , hiv 2 türkiyede ciddi alınamicak kadar az vaka mı sence sen benden iyi biliyosundur öyle dersen valla salıcam gerçekten kafamdan ya da 6 hafta hiv 2 ile ilgilide yeterli eminim diyorsan valla hi salıcam hiv 2 yi hiv 1 ide cuma test çıkan neyse o dicem bırakcam bu konunun peşini

 88. Fobikolduk
  2 hafta önce

  Abimsin . Ne dersen o

 89. Fobikolduk
  1 hafta önce

  @achilles Cmia testi ne demek abi

 90. kayın12
  1 hafta önce

  Archilles birşey soracağım sana kıllı lokaplaki HIV de ileri evrede mi görülür herşey bitti derken şimdi bu geldi başıma internette nereden baksam HIV belirtisi diyor benim herşey tekrar başa döndü

 91. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Abi 45 dk 1 saate çıkcak hoca yoktu ama inanç bey vardı o adam zaten hocadan daha çok bilgi birikimine sahip onla muhabbet ettik 16 yıldır dedi burdayım bir kez hiv 2 gördüm dedi sema hocada öyle demişti demekki hakikatten hiv 2 yok tr de aynı yalanı sölicek değiller herhalde ahhaahah bakalım abi negatif gelirse kaptıyorum konuyu

 92. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Abi selam günaydın , arkadaşım soruyor bende dedim bilsen sen bilirsin diyor ki kondomlu şekilde seks yapıp kondomun bittiği yerde kadın üstünde olmasından dolayı tahrişlik olmuş açık yara gözle görülür kan falan yoktu ama sürtünmeden dolayı hiv vücuda giriş yapmış olabilir mi diyor

 93. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Yani kondomun bittiği yerde kadının vajinasını sürte sürte tahriş etmiş o şekilde geçiş olurmu

 94. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Bu arkadaşın prep kullanması gereklimi sence abi bide bu prepin adı nedir sen bilirsin

 95. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Gözle görülür bi kanama olmamış abi sadece sürtünmeden dolayı olan tahriş olmuş o zaman riski çok düşük tahrişten geçmez boşa ilaç falan almasın mı ?

 96. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Kondom kullanmış kızın traşlı olduğu için derisi tahriş olmuş ama gözle görülür bir kanama falan yokmuş hani işte hesap et traşlı ya o kızarma olmuş

 97. Xcc
  1 hafta önce

  Achilles sana bi sorum olacak Benim kız arkadaşım tedavi gören pozitif bana bunu ilişkiden sonra söyledi bulaştırıcı olmadığını söyledi 85. Gün pcr negatif 110.gün elisa negatif sadece antikor bakıldı yeterli mi? Yüksek rüsk olduğu için 1 yıl beklenmeli diye bi kaç yazı okudum

 98. Xcc
  1 hafta önce

  Korunmasız ilişki oldu

Cevap yazmak için yapınız.