Merhabalar, şüpheli bir ilişkim oldu. İlişki sonrası 72 saat içerisinde PeP tedavisi uygulandım. Tedavinin 18. gününde Hiv Pcr Rna ve Anti Hiv testlerini oldum. Sonuçlar Anti Hiv 0,07 negatif, Pcr Rna negatif. İlaçların bitimine 1-2 gün kala karın gurultusu, isal değil ama cıvık dışkı ve nefes borusunun alt tarında elimi atınca 2 tarafta da şişkinlik olduğunu fark ettim. Bu süreç etrafında psikolojimi bozdum desem yeridir. Yaptırdığım testlerin bir anlamı var mı? , testler olumsuza döner mi? , daha önce PeP gören arkadaşlar neler yaşadı? lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden Teşekkür ederim.

Cevap ( 17 )

 1. Misafir32
  2 hafta önce

  Merhaba Arkadaşım ben de pep kullandım. 48. Saatte başlamıştım. Belirtiler önemli değil bende yaşadım. Şu 70. Gündeyim. Ne zaman testlere guvenebilirim bende bilmiyorum açıkçası. Doktor 3. Ay da yine gel test yaptır dedi.

 2. Misafir32
  2 hafta önce

  Pep kullanmayanlar için 44. Gün yeterli diye biliyorum. Benim doktorum 44. Günden sonra pozitif e dönen hastamız olmadı dedi. Ama pep kullananlar için böyle bir bilgi yok galiba.

 3. theband
  2 hafta önce

  Cevapladığın için teşekkürler. Test oldunuz mu yada doktor size ne dedi. Benim görüştüklerim bana mesafeli durdu sorularıma cevap bile alamadım. 18. günde kan verdim 4 gün sonra sonuçlar çıkmıştır diye mesaj gelince hastane ye gittim. 1 - 1,5 ay sonra yine gelirsin dedi başka bir şey söylemedi. Bu testden ne çıkarmalıyım diye sordum ihtimalin düşük olduğunu söyledi. Tabi sonra belirtiler olunca aklıma soru işaretleri geldi ve kendimi yine yıprattım. Tecrübeli arkadaşlar bize yardım ederse sevinirim.

 4. Misafir32
  2 hafta önce

  Archilles bilgi için teşekkürler. Pep kullananlar kaçıncı günden sonraki testlere güvenebilir?

 5. theband
  2 hafta önce

  Achilles cevapladığın için teşekkürler. Tedavi bitti şuan 35. günümdeyim. Beni korkutan ilacın bitmesine 2 gün başlayan belirtiler.

 6. theband
  2 hafta önce

  Eskort ile korunmasız, vajinal ilişki yaşadım.

 7. theband
  2 hafta önce

  18. Gün kan verdikten sonra sonuçlar 4-5 gün sonra çıktı. Doktor 1-1,5 ay sonra gel diyince bende onu beklemek zorunda kaldım.

 8. theband
  2 hafta önce

  Ben olduğum şehirde laboratuvar yok, küçük şehirde yaşıyorum. Yaptırdığım yer üniversite hastanesi.

 9. theband
  2 hafta önce

  Achilles çok teşekkür ederim.

 10. Ban
  2 hafta önce

  Arkadaşlar 88 gün hiv duo negatifim var 96 günde eğitim araştırma hastanesinde sifiliz, hepatitler,hiv testi negatifim var ve 136.günde hiv kem benzeri negatifim var ama dilimde ki yaralar ve penisde ki lezyonlar gitmiyo sizce ben tüm konuyu cyb hiv vs tamamen kapatayım mı

 11. kayın12
  2 hafta önce

  Ban HIV konusu kapat hiv yok sende . hpv , sifiliz ve ya hsv var sende bunlardan biri var bunun için cildiye doktoruna git .

 12. Ban
  2 hafta önce

  Gittim mollescum siğili dedi Kardeşim sonrasında iki üç cildiye doktoruna gittim fordyce benekleri dediler

 13. Misafir32
  1 hafta önce

  Theband tekrar test yaptın mı? Durumun nedir merak ettim.

 14. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Abi hoca o saatte orda olmuyor da ben yazarım sonucumu sana valla sadece hiv2 afrikayla sınırlıdır türkiyede çok nadir var falan yazıyor sende zaten 1 . Ay sonunda 2 side saptanır olmasa bile 6. Hafta kesin saptanır normal bireyde dedin diye artık yarın çıkan neyse o dicem kaptıcam konuyu

 15. Fobikolduk
  1 hafta önce

  Abi diyor ki nette hiv 1 2 antikorları farklılık göstermez hastalığın seyri farklılık gösterir aynı görüştemisin ?

 16. theband
  1 hafta önce

  Misafir32 merhaba, test yapmak için hastaneye gittim yanlız Hiv Rna ayda 1 kez yapılabiliyormuş. Denedi sistem izin vermedi sonra bana bakan hoca ile konuştu 20 gün sonra gelmemi söyledi. Bekliyorum zamanın gelmesini.

 17. Misafir32
  1 hafta önce

  Anladım geçmiş olsun. İnşallah negatif çıkar hepimizin. Bende pep kullandığım için merak ettim.

Cevap yazmak için yapınız.