Bugün şüpheli ilişkimin 53. Günü 16.gun hemospermi oldum. Spermde yogun kanama vardı. Doktora gittiğimde radyolojide film çekildi ve galiba taş var dendi, buna rağmen doktor çok ilgisizdi ve masturbasyon yapma şeklimi değiştirmem gerektiğini söyleyip yolladı. Farklı doktora gittim şüpheli ilişkiyi anlattım ve 2 antibiyotik verdi haftaya ultrason çektir gel dedi. Ultrasona kadar kanama geçti ve taş denilen şey ultrasonda çıkmadı galiba düşürdün dedinildi ama taş dusurmedim. Yaklaşık 20 gün kanama geçti ancak 3 gün önce geri başladı ve ilk zamanki gibi yoğun. Arada ateşim çıkıyor, çok halsizim, ense lenfim şiş, bogaz, koltuk alti, kasıklarda ağrı belimin iki tarafında yoğun ağrı ayak tabanlarında batma başladı. Sırtım uyuz olmuşum gibi kaşınıyor. En son 42. Gun vidas testi yaptırdım. 53. Gun yani bugün devlette 3. Jenerasyon test yaptırdım, bu belirtilerden sonra karamsarlığim iyice arttı. Umarım test dönmez. Sınav haftam urolojiye gidemedim. Şuana kadar gittiğim doktorlar topu bir birine atiyor. Eski kullanıcılardan iki kişi prostatit olabilir diyor. Ancak doktorlar ilgilenmiyor. Hiv negatif olmaya devam ederse özelde tedavi olmak istiyorum. Ankara da yaşıyorum, hangi hastaneye gidebilirim.

Cevap ( 11 )

 1. Kafasızadammm
  2 hafta önce

  @admin bu soruyu silip eksik yerleri yeniden yazmıştım. Bari diğerini yayınlama gereksiz 2 soru olmasın. 53. Gun 3. Nesil test sonucum da negatif geldi.

 2. İntörn
  2 hafta önce

  Hivden bagımsız alakasız bir sorunun var gibi, bir üroloji profuna gözükebilirsin. Durumun var ise özel hastanden veya özel kliniklerden.

 3. İntörn
  2 hafta önce

  Bu arada ateş çogunlukla enfeksiyona işaret eder 38.5 üstü ise ateşin evet bir enfeksiyondan süphelenebiliriz. Aksi halde tetkik yapmadan taş derdim. Ama kafanda büyükme önemli bir şey gibi durmuyor ayrıca tekrarlıyorum, hiv hcv ile falan tamamiyle alakasız bir durum bu. Geçmiş olsun

 4. Kafasızadammm
  2 hafta önce

  Hocam anlamadığım radyolojide taşa benzer şeyin 1 hafta sonra ultrasonda çıkmaması ama taş da düsürmedim. Eskilerden biri hemospermi için şunları yazmış. "prostatit göstergesi geçmiş olsun...sağlam antibiyptik tedavisi gerekebilir..rektal tuşe yöntemi ile alınan sıvıdan lökosit bakılmalı ve uzun süreli kullanıma başlanmalı...ihmal edersen kronik prostatit olursun." Bunu üzerine hasta olan idrarda bir şey yok deyince de "idrar tahlilinde görünmeyebilir lökosit..asemptomatik üretrit geçirmiş olabilirsiniz...rektal tuşe (prostat masajı) yapılıp çıkan akıntıdan lökosit saydırıp baktırmanızda fayda var...tabii ki takdir sizin...ben prostatit hastasıyım" bunu yazmış. Bende de idrarda problem olmadı. Taş da dusurmedim anlamadım. Teşekkürler intörn en kısa sürede doktora gideceğim.

 5. İntörn
  2 hafta önce

  Herkes kendi hastalıgını yakın bulur anlatılan belirtilerle, takılma ona sen. İyi bir prof bul bi tetkiklerin tekrarlansın, çıkar ortaya. Burdan teşhis koyamayız ama mühim bir durumun yoktur ve bu durum hiv veya hcv ile alakasız, antihivin 6 hafta ve sonrası negatifse o olayıda unut artık. Geçmiş olsun

 6. Kafasızadammm
  2 hafta önce

  Tekrar teşekkürler intörn. Sağlıcakla kal..

 7. cecehen
  2 hafta önce

  dostum zaten o taş bir anda penisinin ucundan çakıl taşı gibi çıkıp düşmez. örneğin kadınlarda da bir hafta ultrasona gidersin rahimde kist gözükür diğer hafta yoktur. muhtemelen taş varsa da içeride kendini parçaladı düştü

 8. Kafasızadammm
  2 hafta önce

  Cecehen, teşekkürler. Cinsel temastan sonra tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Kanama geçtiğinde bile spermde kahverengi jöle msin parçalar vardı. Soylediginiz gibi taş var veya mikrop kaptım. Bakalım sınav haftam bitsin yine hastane hastane gezeceğim gibi. :)

 9. İntörn
  2 hafta önce

  Ben verdigin datalardan taş derdim hala ve enfeksiyonsa da antibiyotikle halledilir gezme hastane hastane bi iyi ürolog bul git çözsün meseleni dostum.

 10. Kafasızadammm
  2 hafta önce

  Yok hocam lafın gelişi söyledim. 50 gündür hastanelerle laboratuvarlarla pek içli dışlı oldum. :) Fikirlerin ve bilgilerin için teşekkürler intörn, umarım meslek hayatında iyi yerlere gelirsin kendinden emin olarak hareket etmen bile bize güven veriyor.

 11. İntörn
  2 hafta önce

  Teşekkür ederim, ne demek. Tekrardan geçmiş olsunn

Cevap yazmak için yapınız.