arkadaşlar yaklaşık 7-8 aydan fazla penisimde beyaz akıntı mevcut önemsemediğim için hiç doktora gitmedim şimdi evlilik için aile hekimine gittim bulaşıcı hastalık var dedi enfeksiyon hastalıkları uzmanına yönlendirdi seroloji testi yaptırdım frengi çıktı 3 adet penisilin verdi 2 ay sonra gelip tekrar test yaparız dedi doktor. psikolojim bozuldu hala akıntı var 2 ay beklemeyip başka bir doktora mı gitsem düşünüyorum EN ÖNEMLİSİ kısır mıyım bilmiyorum kaçıncı aydan sonra kısır kalma ihtimalim var çocuğum olmaması çok korkutuyor beni lütfen yardımcı olun allah rızası için :(

Cevap ( 5 )

 1. şef_aşçı
  1 yıl önce

  öncelikle ilginize teşekkür ederim sağolun bir nebze içim rahatladı, bezmialemde doçent bir enfeksiyon doktoruna göründüm beni ilk gördüğünde sifiliz dedi sonra seroloji testi yaptırdı sadece ve sonuc cıktıgında frengi dedi. 3 adet deposilin 2.4 verdi 3 hafta bu iğneleri oldum 2 ay sonra gel kontrol edicez dedi. vdrl rpr negatif çıktı değer aralığı 1/4 hatta. bide TPHA pozitif çıktı. Sifiliz/frengi ile gonore/belsoğukluğu birbirinden farklı sanırım, akıntı dışında bende hiç bir belirtisi yok ve ben 2 ay sonra evlenicem çoçuğumun olmamasından çok korkuyorum.

 2. ccmadwolf
  1 yıl önce

  @şef hiç korkma olabilecek tüm hastalıkların tedavisini vermiş sana doktor.

 3. şef_aşçı
  1 yıl önce

  titre 1/4 çıktı. tpha nın bir ömür pozitif cıkması bana nasıl bı sorun yasatır acaba, saglık olarak bı sorun yasatırmı cocugumda da tpha pozitif mı cıkar mesela? ilerde bi sorun yasatırmı merak ettim. bide benı rahatsız eden durum hala akıntı olması ne zaman durucak bu her sabah gordukce canım sıkılıyor.

 4. şef_aşçı
  1 yıl önce

  doktor ilk gittiğimde sifiliz dedi seroloji testinden sonra frengi dedi cevaplarınız için çok teşekkür ederim peki diğer sorularım için ne düşünüyorsunuz acaba fikrinizi alabilirmiyim ?

 5. şef_aşçı
  1 yıl önce

  çok teşekkürler.

Cevap yazmak için yapınız.