Evlilik raporu için aile hekimine test verdim. İlgili testlerden elde edilen tüm sonuçları görsel olarak gönderdim. 1 haftadır midemde aşırı şişkinlik ve yanma hissediyorum. Yemek yerken mideme çok zor iniyor yediklerim. Tek şuan sağlıksal açıdan sorunum bu. Kan verirken de aynı durumdaydım. Kan verdikten birkaç gün sonra acile gittiğimde doktor gastrit tedavisine başladı. Herhangi bir genital bölgemde dökülmeyse hiçbir zaman olmadı. Aile hekimim beni, VDRL pozitif olduğundan TPHA testine yönlendirdi. Referans değeri 0-0'dı, VDRL testimin. Herhangi bir kronik rahatsızlığım yok. VDRL testim yalancı pozitif olabilir mi? Neye göre bu kanıya varabiliriz. TPHA testinden korkuyorum. Pozitif çıkarsa ömür boyu hep pozitif kalacağını söyledi doktor. Son olarak eğer ben frengi olmuşsam en fazla sürecek tedavi öngörünüz nedir? Teşekkür ederim şimdiden????????

Cevap ( 9 )

 1. kimsesiz47
  3 ay önce

  Olduda tpha pozitif çıkarsa hiç korkmana gerek yok 2 penisilin vurulursun sonra her ay kontrole gidersin okadar

 2. kimsesiz47
  3 ay önce

  Kardeşim ilk aydada negatif alan var 1 sende alan var

 3. kimsesiz47
  3 ay önce

  Nerde oturuyorsun istanbulmu

 4. kimsesiz47
  3 ay önce

  Neyse kardeşim allah büyük sıkma canini

 5. Kuruntumu
  3 ay önce

  @olamaz fotoğraflar net değil fakat sivilceye benziyor. Hpv daha çok et beni gibi, veya karnıbahar görüntüsü şeklinde oluyor.

 6. Beyler kondomla hiv kapma olasılığı var mı? 2 hafta önce 3 kere kondomla ilişkiye girdim 2 farklı escortla. Şimdi baş ağrısı, ishal, baş dönmesi, halsizlik, normalde 4 5 saatten fazla uyuyamazken gün boyu uyuma, idrarda hafif yanma oluyor

 7. kartal235
  3 ay önce

  kondomla hiv kapmak mi? kondom hivi %99 engeller. % 1 lik durum da kondomun yırtılması gibi durumlar icin gecerli olabilir. saglam kondomla bulaşı imkansız.

 8. @kartal235 kondomu daha yeni almıştım ok marka. Bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ortam karanlıktı biraz sadece kondomu kadın taktı eli içine deydi vs

 9. @gökhan56 genital bölgede siğil hpv dir cildiyeciye görün çoğalmasın

Cevap yazmak için yapınız.