Darısı herkesin başına

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun öncelikle. Hiv olmasak bile çook uzun bi süre akıl sağlığımızdan olduk. Akıl verirken bazı anlar oldu akılsız kaldık. Buradaki çoğu adam öyle.. ben 8 ay önce korunmalı vajinal ve oral sex yaşadım escort bi kadınla. Tabi ben pinpirikli biri olsuğu için kondom çıktı yok şöyle yok böyle 24,28,35,43,51,58,65,72,84,90,101,180,185 ve en son 245 nci gün olmak üzere 14-15 defa test oldum. Hepsi negatif. Ulan salak msn neden bu kadar test oldun dyceksiniz ama aynı korkuyu herkes yaşıyor. Gel gelelim olduğum testlere bunlardan bi kaç tanesi devlet hastanesi (nevşehir devlet hastanesi) çoğu özel versa hastanesi ( nevşehir) bi tanesi özel kapadokya hastanesi (nevşehir) iki tanesi erciyes eğitim ve araştırma hastanesi( kayseri) iki tanesi özel akdamar hastanesi. Devlet hastanesi ve erciyes üni hastanesinde olduğum cihaz hakkında bir fikrim yok fakat versa hastanesi abbout architect i1000sr kapadokyo hastanesinde beckman coulter cihaz ( bu cihaz efsane bi kit kullanıyormuş bunu araştrmıştım) akdamar hastanesi ise roche cobas 600 adlı cihaz. Bunlardan versa kapadokya ve erciyes kemilüminesans vb yöntemiyle, akdamar hastanesi eclia yöntemiyle çalışyordu ve olduğum testlerin çoğu hastanenin acil bölümünden giriş yaptırıp 15-20 tl arasında oldum. Doktor muayenesi olmadan. Devlet hastanesindeki ve araştırma hastanesindeki doktor 6 ay söyledi sürekli ondan çok ama çok panik yaptım. Özel hastane doktorlarıyla görüşmedim zaten. Ama cihazlar hakkında combo mu değil mi bi fikrim yoktu. Bugün en sonki testimi şişli belediyesine ait sağlık merkezinde ücretsiz yaptrdm. Hiv1-2 ab p24 ag olan combo olduğu testi yaptrdm ve negatif ayrıca sifilize de bakmışlar. Oradaki doktor aynen şunu dedi. “Hivi unut ve korunmaya devam et. 14 yıldır hiv çalışyorum ve 160 kişiden fazla insana hiv pozitif olduğunu söyledim” bu kapıdan çıkar çıkmaz hiv i unut dedi. Omuzlarımdan kocaman bi yük kalktı. Özel lablara para bayılmayın derim. Ben özel hastanelere acaba kitleri var mıydı acilde test yaptrdm doğru baktılar mı muhabbetiyle korkuyla yaklaştım hep. Bu yazıdan sonra kıymetli cevaplarınızı okuyacağım ve bi daha bu siteye girmeyeceğim. Kendinize iyi bakın hoşcakalın.
4 ay önce 321 okunma Haydarlı Şikayet

Cevaplar

  1. Sergio
    4 ay önce

    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Darısı hakikaten bizlerin başına. Kardeşim ben de 60.gün negatif alıp sevinmiştim. Ama şu siteye gire gire şimdi dahada çok korkuyorum. (Anti HIV (servis)(Kemiluminesans veya benzeri)NEGATİF 0,12) netten arastiriyorum. Bu kaçıncı nesil test veya antijene bakıyor mu gram fikrim yok. Eski buradaki yazılara bakıyorum. O test sadece Antikor a bakıyor diyorlar. Veya Antijene de bakıp tek sonuç veriyor diyorlar. Hastaneye mail attım 4.kuşak dedi testler için. Sırf burda aynı soruları sormamak için buraya da bisey yazmıyorum. Psikolojik olarak tükendim artık.

  2. Negative adam
    4 ay önce

    Kardeşim senin yargina göre 90. Gün son mudur yoksa 90nin üstüne bir test daha olup işi bitirmek mi yada 90da bitirip hiç riske girmeden futbol tabiri ile skorun üstüne yatmak mi mantıklı olan

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol