Merhaba, Daha önce yazdığım gibi 55 gün önce korunmalı vajinal ilişkim oldu fakat ilişki sonunda prezervatif te ve penis dibimde kan olduğunu fark ettim. Bugün test oldum özel hastanede (elisa). Sonuç şükür negatif yazıyor ama kaçıncı nesil test olduğunu sorduğumda net bi cevap gelmedi. abbot mu dedi hubbot mu dedi cihazın ismine anlayamadım. Sormak istediğim; 55. günde bu test sonucu ile konuyu kapatabilir miyim?

Cevap ( 6 )

 1. freestyler204
  2 hafta önce

  Kapatabilirsin dostum. Geçmiş olsun.

 2. Negative adam
  2 hafta önce

  Bugün 35.günüm negatif alsam dualar ede ede konuyu kapatırım, 23. Gün devlet hastanesi negatif var bende, hele 45 gün sonra yapılmış bir test ise için rahat olsun vücûd gerekli antikoru şimdiye kadar çoktan üretirdi

 3. Negative adam
  2 hafta önce

  Arkadaşlar bu işin mantığı nasıl ilerliyor acaba, önce kana bir virüs giriyor ve çoğalıyor bu dönemde vücud antikor üretmiyor, sonra belli seviyeye geliyor virüs ve vücud buna savaş açıp yenmeye çalışıyor bu süre bence 2 haftadan fazla olamaz, eğer belirti varsa savaş başlamış demektir yani ateş varsa veya boğaz ağrısı varsa demek ki antikor üremiş ki bir tepki oluyor, yani mantık olarak belirti yaşayan biri test yaptırdığında kanda antikor çıkması gerekmez mi

 4. freestyler204
  2 hafta önce

  Negatif Dostum virüs vücuda girdikten sonra çoğalmaya başlar. Daha sonrasında vücut virüse karşı antijen oluşturmaya başlar. Belirli süre antijen kanda kalır hatta uzun süre kalabilir. Bu vücudun antikor üretme süresiyle orantılıdır. Daha sonrasında vücut antikor oluşturur ve bu antikorlar antijenleri sararak, vücuttan uzaklaştırırlar. Normalde 18. günden sonra antijen 28. Günden sonrada antikorlar oluşmaya başlar. Yaptırdığın test iki tip antikora bakar IGG ve IGM antikorlarına. 45. günden sonra bunların hepsi kanda bulunurlar. Yani aslında 18. günden sonra istediğin gün test verebilirsin. Ama tam olarak antikoru tespiti olması açısından 45. gün son olarak tanımlanabilir. Sende HIV olduğunu düşünmüyorum. Kendini yıpratma.

 5. Takıntılı07
  2 hafta önce

  Arkadaşlar konuyu aslında kafamda kapatmıştım ama burayı okudukça insan biraz gerginlesiyor. Yazdıklarıma göre yada ekteki test sonucuna göre olduğum test 4. Nesil midir?

 6. Takıntılı07
  1 hafta önce

  Bilgisi olan birisi cevap yazabilir mi lütfen?

Cevap yazmak için yapınız.