Hangi testleri yaptırmam gerekir?

Abilerim merhaba ben zamanında çok büyük bir hata yaparak şüpheli bir ilişki yaşadım. Ve ilişki üzerinden 5 veya 6 yıl geçti sanırım. Fakat yaptığım hatanın yeni farkına varıyoru. Dilimde beyazlık, oluştu, dilimin yan arka tarafında beyaz olmayan garip noktalar var. Bugün alt iç dudağımda da aft benzeri gibi bir şey çıktı. Penisimde beyaz noktalar var fakat sanırım onlar fordyce benekleri. Çok korkuyorum hastalık kapmış olabilir miyim? Aklımdan hiç çıkmıyor. Artık her şey için çok mu geç. Aileme bunu açıklayamam. Çok pişmanım. Benim kesin ve en hızlı sonuç almam için hangi testleri yaptırmam lazım ve 17 yaşındayım tek başıma test yaptırabilir miyim? Cinsel ilişki yolu ile ne kadar hastalık bulaşıyorsa ne var ne yok öğrenip test olmak istiyorum. Hangi testleri yaptırmam gerekir? Ölmek istemiyorum fakat galiba artık her şey için çok geç. Lütfen yardımcı olun abilerim.

Cevap ( 9 )

 1. SCakırr
  1 ay önce

  Hiç bişey için geç değil bu kadar sürede gonore,klamidya kapsan prostatit iltihabından kıvranıyodun, hiv olsa hasta gezerdin, hepatit aşın vardır yaşın genç ilkokulda olmuşsundur.Kendin test olabilirsin, enfeksiyon hekimine git çekiniyosan berber traş ederken sivilceyi kanattı diyebilirsin, hepatit b-c,sifiliz, hıv testlerini olmak istediğini söyle sonuçları negatif gelecektir ama içini rahatlatırsın.Bunun dışında 5 yıldır genital bölgede belirti yaşamadıysan siğil,uçuk,ağrı,sızı,yanma,akıntı bişey kapmamışsındır.

 2. İlişki sonrası peniste yanma olmuştu ve 3 hafta önce felan peniste kızarıklık ve yanma olmuştu. Bir sorun olur mu?

 3. Peniste ve testiste birbirinin aynısı olan benek mi desem, siğil mı desem şeyler var. Ama penis ucunda bir şey yok. Fakat ilişki sonrasında yanma olmuştu. En kısa sürede test yaptıracam. Fakat bazı yerlerde okuduğuma göre 18 yaş altı kişiler tek başına test yaptıramaz felan yazıyordu. Eğer ki test yaptırırsam aileme herhangi bir bilgi gider mi? Bi de bu forumda gezerken bir sürü test ismi görüyorum. Elisa, Anti hcv vb. Peki bu testler nedir, benim de bunlardan olmam gerekiyor mu? Abilerim neyim var neyim yok her şeyi öğrenmek istiyorum bana ne kadar test varsa yazın. Anksiyete bozukluğum var herhangi bir eksik olursa o içime dert olur. Teşekkürler

 4. Belimin de bir tarafında ağrılar oluyordu bir süre sonra geçiyordu endişeleniyorum bir sorun var mı?

 5. Neden kimse yorum yapmadı ya arkadaşlar lütfen görüp bilgisi olan varsa yardımcı olun, yorum yapın. Teşekkürler.

 6. SCakırr
  1 ay önce

  İlişkiden 5 sene sonra o ilişkiyle ilgili idrar yolunda belirti yaşamazsın, hıv hepatit sifilizden dolayı belirti yaşayabilirsin ancak bunların belirtileride saydıkların değil.Doktora git hiv hepatit sifiliz ve idrar kültürü yaptırmak istiyorum de yardımcı olur, ailene bilgi falan gitmez kendi e nabızında gözükür sadece, onuda gizleyebilirsin.İlişkinin 5 yıl önce olduğunu söyleme 1 yıl önce oldu de, 13 yaşında ilişkiye girmen başına dert açabilir nedenini sorgulayabilirler.Elisa testlerin yapılış yöntemi, anti hcv-hepatit c testi, hbsAg veya Anti hbe-hepatit b testleri, vdrl-rpr TPHA-sifiliz testleri, idrar kültürü de idrar yollarında bakteri olup olmadığını anlamak için.Bu zaman kadar devam eden ürolojik belirti olmadıysa sıkıntı yoktur, idrarda yanma, sık idrara çıkma, akıntı vs. ilk ilişkiden sonra kadın flora bakterileri bazen erkeklerde iltihap yapabilir ''sistit''e sebep olur bir süre sonra kendiliğinden geçer, ilişki sonrasındaki peniste yanmanın sebebi budur.

 7. İlişki anal oldu ve bir erkekle oldu. Eşcinsel değilim sadece genç yaşta yapılan bir hata çok pişmanım. İlişki sonrası yanma olmuştu bir arada birkaç yıl önce sık idrara çıkma sorunu yaşamıştım fakat şuan bir sorun yok. Ya çok korkuyorum. Dilimin yan taraflarında da beyazlık oldu böyle kaygan, değişik bir şey çok korkuyorum inşallah kötü bir şey olmaz ya.

 8. SCakırr
  1 ay önce

  İlişkiye girdiğin elemanın da seninde ilk ilişkin miydi ? eğer böyleyse zaten hiç bişey bulaşamaz.Değilse dilindeki strese bağlı bağışıklık düşmesiyle candida olmalı, dediğim testleri yaptır konuyu unut.

 9. Benim ilkti o daha önce iki, üç kez yapmış olabilir hep pasif tarafta olmuş zaten. O yaşta nasıl bu kadar aptalca bir şey yaptım aklım almıyor. Binlerce kez pişmanım, korktuğum başıma gelmez inşallah. Şu virüs olayları durulsun artik bir şekilde tek başıma test olucam

Cevap yazmak için yapınız.