Arkadaşlar frengi gizli dönemde vdlr yanlış sonuç verebiliyor deniyor. Şimdi kaç aydan sonra frengi testi tamamen doğru sonuç verir aklım karıştı? Diğer bir sorum da daha önce test yaptıran arkadaşlar için vdlr, tpha, fta, abs ye aynı anda nasıl baktırdınız ?

Cevap ( 21 )

 1. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  bana bi yardımcı olun gözünüzü seveyim hiv e 34. Gün combo test hepatitlerede 70.gün baktırdım. Ama bel soğukluğu ve sfiliz testi yaptırmadım bi belirti bulamadım uzun yıllarcada yaptırmayı şuan düşünmüyorum ne yapmam lazım acaba?

 2. Dostum ben gün işlerinden pek anlamıyorum. Eski gönderilere bak orda gün konusunda çok başlık var. Benimkine yıl geçmişti o yüzden çok takılmamıştım. Bel soğukluğu olsa şimdiye belirtisi olurdu ama frengi konusunda ben de pek bilmiyorum. Kafam da kalacağına yaptırıp kurtulacam ama öncesinde testler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum.

 3. Büyük Tüccar
  1 yıl önce

  Achilles abi nerdesin acil bakman lazım.

 4. 1kuzman
  1 yıl önce

  Achilles hocam bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum, yanıtlarsanız sevinirim, tam ve kesin olarak başka bir bakteriyel enfeksiyon hiv test süresini etkiler mi ? mesela vücuda paralel zamanlarda girmiş bakteriyel başka bir enfeksiyon ile hiv virüsü belirtilen zamanlar içinde aynı anda mı pozitif olmaya başlar yoksa birbirlerinin süresini etkileme gibi bir durum görülebilir mi ? veya bakteriden dolayı alınan antibiyotik hiv test süresini etkiler mi hocam ?

 5. @Büyük Tüccar dostum sen naptın ya? O kadın bir hayat kadını olsada o da bir insan değil mi? Düşmanına söylenmez böyle bir şey ya. Üstelik 90 da negatif almana rağmen kadına söylediğin şeye bakar mısın? Cidden çok kötü. Bence kadına acilen söyle gerçek olmadığını, negatif olduğunu söyle çünkü 90da negatif almışsın ve kesin NEGATİFSİN.

 6. 1kuzman
  1 yıl önce

  Achilles hocam yukarıda bir soru sormuştum ama müsait olduğunuzda cevaplayabilir misiniz rica etsem ?

 7. 1kuzman
  1 yıl önce

  Achilles hocam kesinlikle etkilemez diyorsun peki bakteriden ötürü kullanılan ağır antibiyotikler etkiler mi mesela penisilin bir antibiyotik kullanıldığı zaman atıyorum o sıralarda testte hiv pozitif gelecekken negatif verir mi, pozitifliği geciktirebilir mi bu antibiyotik veya diğerleri ?

 8. 1kuzman
  1 yıl önce

  Achilles hocam hep açık kapı bırakıyosun, iki sorunun cevabında da tam anlamıyla etkilemez demedin, açıkcası şüphe uyandırdı verdiğin bu cevaplar bende.

 9. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Büyükkartal, yaptığın çok kötü. Böyle bir şeyi neden yaparsın? Ayıptır. Zaten negatifin var. Kendi RIZANLA YAPMIŞSIN. Kız seni yakandan tutup benle yat demedi. Gidip 10 yıl yatarsın damgalanırsın. Kızı sık boğaz etme. Sen de sal bu psikolojiyi. Zorlama. İnsanları sal!

 10. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Kuzman kardeş adam etkilemez demiş. Bakteri farklı bir şey, virüs farklı bir şey. Penisilin bakteri tedavisi için. Anlıyor musun? Etkilemez. etkileyecek şeyler kanser olup kemoterapi almak, prep ve pep almak, otoimmun hastalıklı biri olup bağışıklığı baskılanacak ilaç kullanman. Bu kadar yani.

 11. Achilles çok sağol cevabın için. Tek merak ettiğim bu 2 si dışındaki testlet ne işe yarıyor biliyor musun? Çoğu kişi onları da yaptırmış o yüzden merak ettim. Bir de primer ve seconder dönemde bazen hastalığın semptom göstermeden ilerlediği doğru mu?

 12. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Cruise, Estağfirullah dostum. Kolay gelsin. Artık korun olur mu :)

 13. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Belli olmaz :) erkeksin. Bir an gaflete gelebilirsin. O çük rahat durmaz :) negatif çıkmasına mutlu oldum. Umarım unutursun, @eros’un sonucu bekliyorum ben de, konuyu kapatıp buradan gidiceğim gelseydii..

 14. Achilles seni biraz darlıyorum ama son soruma biliyorsan cevap verir misin? Benim için çok önemli. Teşekkürler şimdiden

 15. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  bana bi yardımcı olun gözünüzü seveyim hiv e 34. Gün combo test hepatitlerede 70.gün baktırdım. Ama bel soğukluğu ve sfiliz testi yaptırmadım bi belirti bulamadım uzun yıllarcada yaptırmayı şuan düşünmüyorum ne yapmam lazım acaba?

 16. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  @Achilles bide bu Eklem ağrısı b12 eksikliği 90.gün sonucumu değiştirirmi kafamın içinde sürekli vesvese var yav kusura bakma

 17. Kardo adam da haklı herkese yetişemiyor hakkımızda hayırlısı olsun ne diyim

 18. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  Cevap varmı?

 19. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  Sıraç ben 34.de kombo oldum. Çoğu kişi burdan dönmez dedide benim canımı sıkan konular çok

 20. Sıraç, dostum ben 55de oldum eğitim araştırmada fikrin nedir bunun hakkında. 90da olacaktım ama hep işim çıkıyor son günlerde yoğunum. Haftaya mecburen 105. gün olacak o gün kesin olucam son testimi.

 21. bilinmiyen00
  1 yıl önce

  Doktorada bana 35.günden sonra dönmeyeceğini bu maç skoru değil gibi esprili bir dille söyledi :) ama 90.da son bi teyit yapmamı önerdi

Cevap yazmak için yapınız.