Lütfen yardım edin. Arkadaslar kırılmayın ama benim agzimi gorunce fobik oldugunuzu anlayacaksiniz. Şüpheli temastan 15 gun sonra ile 40 gün arasi gece terlemem oldu. Çarşafı ıslatmasa da vardi yine. 45. Günün sabahı dilim kupkuru uyandım. Sonra ağzımda yapışkan tükürük, dilin yan yüzeylerinde beyazlık var. Dilimin yan yüzeyini peçeteyle silince minik kirmizi tahriş olan noktalar oluyor. Bir gün içerisinde dilimin üstü bembeyaz kaplandı. Fırçalayınca azalıyor beyazlık ama geçmiyor. Beyaz kıvrımlar ertesi gün yanağımda da az vardi. Ağzımda kötu bir tatta var. Sonralari beyazlik ve lezyonlar azaldi ama yuzde yuz gecmedi . Hala biraz beyaz yine. İnternetten baktım tüylü lökaplakiye aşırı benziyor. Ve tuylu lokaplakinin tek sebebi var sanırım hiv. Tek umudum var. Psikolojik bi ilaca yeni baslamistim. Ağız kurulugu yaziyor yan etkilerinde. Ondan olabilir diye dusundum. Ilaci biraktim 1 ay. O sira lezyonlar baya azaldi. 1 ay sonra yine basladim. Ama.bu sefer 45.gunde olan kuruluk olmadi. Sigara kullanirim. Normalde de dilde beyazlik olur bazen ama bu bambaska. Dilinde beyazlik var sanan arkadaslar fotoya iyi baksin . 21. Gun eliza negatif . Bir halt ifade etmiyor biliyorum. Test olacagim mutlaka . Ne olursa olsun gidecegim. Sadece yorum yapin.Yorumunuz nedir ölecem korkudan

Cevap ( 13 )

 1. Pfizer/SINOVAC
  1 yıl önce

  Merhaba! Öncelikle sakin olunuz. Hilmi tezgel(enfeksiyon uzmanı) oral tüylü için sigara bir hayli fazla yapar demekte. Ve bu lökoplaki (aids) aşamasında gerçekleşir. Siz de 1 ayda aids aşamasına gelemeyeceğiniz için.. Kandıda olabilir. Lütfen dermatoloji uzmanına görününüz. Buradakilerin size hiçbir faydası olmaz. 21. Gün testiniz ifadeli bir test ama yetersiz. Lütfen Google’dan araştırmayı bırakanız zira bu sizin için yarardan ziyade zarar olur. Biyopsi örneği alınması gerekebilir. İlişkinizde sanırım karşı tarafın cinsel organını dilinizle kullanmış olmalısınız. Durumu uzmana anlatarak daha yöntemcil yaklaşılacağına eminim. Sağlıkla kalınız..

 2. Pfizer/SINOVAC
  1 yıl önce

  Merhaba! Sizin için araştırma yapın uzman hocamıza iletilen soruyu paylaşmak istiyorum. Link şudur; https://soru.doktorsitesi.com/anti-hiv-elisa/1813864

 3. Makfimak06
  1 yıl önce

  Merhaba böyle bı hizmetin hakkı ödenmez herkese çok yardımcı oluyorsunuz bunun için teşekkürler... Benim bilgi amaçlı sorum şu. Korunmadan hiv riski var biliyorum ama Oral olmadan korunarak ilişkide (kan yoluyla yara , çizik,küçük deri kanamalariyla ) bulaşi olabilirmi yada litariturde böyle bı vaka mevcutmu birde açık yara tanımı nedir. Cvplarsaniz sevinirim.cok teşekkürler.

 4. gpbefe57
  1 yıl önce

  Seninkisi candida dostum sigara da var buda tetikliyor

 5. Pfizer/SINOVAC
  1 yıl önce

  @makfimak06 merhaba! Hemen minnettarlıkla yanıtlayayım. Oral seks vakası dünyada yoktur. Oraldan Hiv enfekte olması çok düşüktür. Bazı laboratuvarlar sonuçta para entegre olduklarından hemen sizi teste yönlendireceklerdir. Lütfen kanmayınız! Maalesef ağızda kanama varsa elbette geçiş olabilir, zaten virüsün asıl yaşadığı yer kandır. Yara ve çiziğin aktif olması gerek yoksa zaten risk yoktur. Eski sorularına istinaden 14. Günden sonra RNA olan PCR asla yapılmaması gerek, para israfı, ve pcr tanıda kullanılmaz. O test pozitif insanların virüs hücre miktarını ölçmek için kullanılır. Lütfen uygun günlerde 14. Gün sonrası Hiv duo, ya da 45. Gün sonrası 4n bir test. Geçmiş olsun, kalın sağlıcakla...

 6. arçuray
  1 yıl önce

  Pfizer kanka 83.gün negatif hiv için kapatmaya yeter mi.

 7. Yandimben12
  1 yıl önce

  Dilimde beyazlanmanin basladigi hafta 2 kilo verdim istahim da kesildi. Tabi bunlar da stresten olabilir. Gece terlemesi de. Ama cok uzun ve mutemadiyen surdu.

 8. Yandimben12
  1 yıl önce

  Bu arada karsi cinsin cinsel organinin cevresinde cok sayida sigil vardi. Sordugumda kendimi bildim bileli cocuklugumdan beri var dedi ama ilk defa denk geldim.Ve evet cinsel organinda dilimin temas etmesini istemisti. Belki de hpvdir. Artik ona bile razi olcak duruma geldik .

 9. Makfimak06
  1 yıl önce

  @pfizer/Snovac Cevaplarınız için cok teşekkürler...

 10. 100pisman
  1 yıl önce

  merhabalar arkadaslar hiv i/ii (ag/ab combo/p24) testım negatıf geldı temasımdan 2 yıl sonra yaptırdım bu testi İlla 30 ve 90 günde mi yaptırmam gerekıyordu doktora gorunmem lazım mı test sonucuma guvenmelıyım lutfen bılgılendırır mısınız? Kanda kaybolma durumu var mı

 11. Tuna789123
  1 yıl önce

  21.gün Eliza Testi çok anlamlı değildir 90.gün tekrarlamanızı tavsiye ederim hekiminiz gerekli görürse 180.gün tekrarlamanızı tavsiye edebilir.

 12. Pfizer/SINOVAC
  1 yıl önce

  @100 pişman hayır test yaptırmanıza hiç gerek yok:) çünkü 2 yıl sonra tost cihazı bile bulabilecek seviyedir :) 90. Gün bahsedilen erken dönem tanıları için. Gönül rahatlığı ile konunuzu kapatınız. Doktora görünmeye gerek yoktur. Hiv kaybolmaz :) antikorlar ömür boyu pozitif gelir.

 13. Makfimak06
  1 yıl önce

  Merhabalar bugün 14. Gün hiv Duo ultra test olsammi diyorum bulgu lab. çok iddialı konuşuyor sonuç kesindir değişmez diyor. Kafam karışık 14 günden sonra bu testi ne kadar güvenilir sonrasında değişime ihtimali varmi bilgi verirseniz sevinirim..Ne zaman yaptirayim.

Cevap yazmak için yapınız.