acil yardım, doktora gidiyorum

merhaba, dün akşam korunmalı ( durex prezervatif ) bir vajinal ilişki yaşadım. öpüşme, göğüs uçlarını nazikçe emme, elle vajinal temas soft bir şekilde.. oral sex yok. ilişki esnasında prezervatif üzerinde kan gördüm ve hemen ilişkiyi sonlandırdım ve prezervatifi olabildiğince mendille tutarak çıkarttım. penis üzerinde gözle görülür şekilde kan yoktu. o bölgeyi şampuanla yıkadım. partnerim cinsel olarak aktif birisi olduğunu düşünüyorum. yabancı bir forumda doktora danıştım ve pep tedavisi önerdi. şok oldum. elim ayağıma dolaştı. ne yapmam gerekiyor ? 1) normal özel hastanede doktora gitsem bu pep tedavisini başlatır mı ? 2 ) ağır bir tedavi mi ? 3 ) zararı var mı vücuda ve virusu 72 saat gecmediği için temizle şansı va rmı ? lütfen yardım edin, haftasonuna giriliyor ve doktor / ilaç bulmak zor :(

Cevap ( 14 )

 1. Armani
  2 hafta önce

  Hocam kan olmasa bi sıkıntı yoktu ama doktora görünmen daha hayırlı tabi, kişisel fikrim önemli bir şey değil ama yine de görün garantiye alalım :)

 2. sercanistanbul
  2 hafta önce

  :( bir doktorla telefonda görüştüm, risk düşük ama tedavi isterseniz başlayabiliriz dedi. iyice panik oldum. bu ilaçların alınabileceği istasnbulda anadolu yakasında eczane var mı bildiğiniz

 3. Babun
  1 hafta önce

  1 - Neden PEP tedavisi önerilmiş belli değil. Korunmalı ilişkide kan olması ihtimalleri değiştirmez. 2 - PEP 1 ay boyunca alınan bir tedavidir. Ancak risk durumunda önerilir. Risk ise pozitif olduğunu bildiğin birisiyle veya sex işçisiyle yaşanan korunmasız ilişkiden sonra önerilir. 3 - 72 saat içinde başlayan PEP tedavisi oldukça başarılıdır. Ancak ne kadar erken o kadar iyi. 4 - PEP karşılanmaz. İlaç ücretini kendin ödemek zorundasın ilaçlarıda pahalıdır. 5 - Senin durumunda PEP'e gerek görülmez. çünkü korunmuşsun. 6 - Kan olması veya olmaması riskini değiştirmez korunarak ilişkide hiv riski yoktur. Prezervatif patlamış olsaydı farklı konuşurdum. 7 - Panik olmayı bırak.

 4. sercanistanbul
  1 hafta önce

  sn. Babun, normal düşünemiyorum, mazur görün ve ilaçlar çok pahalı. yine de başlasam ( her ihtimale karşı ) vucuda çok asırı zararı var mı? eger karşı tarafın durumunu teyit edebilirsem zaten kullanmayı bırakarım sonra

 5. sercanistanbul
  1 hafta önce

  kaletra ve combivir yazdılar..

 6. Babun
  1 hafta önce

  Okuduğum hiçbir yerde böyle bir duruma PEP önerilmiyor. Prezervatif varken virüs nasıl geçecek anlamıyorum. PEP'in son derece gereksiz olduğunu bilerek alın isterseniz. Evet bazı yan etkileri var ama başa çıkılmayacak şeyler değil.

 7. Babun
  1 hafta önce

  İsterseniz diğer forum var (admin rahatsız olmazsa paylaşıyorum hivveaids.net) orada pozitif'ler mevcut. Birde kendilerine sor ve danış.

 8. sercanistanbul
  1 hafta önce

  oraya giremiyorum, nedense sayfa hatası veriypor. üye olmak onay beklemek vs .. eczanede kapanıyor. sizin tanıdıgınız birisi var mı orada Sn. Babun.

 9. Serolbey
  1 hafta önce

  Ben de korunmalı ilişkiye girdim sex işçisiyle, 21.gün p24 hiv 1/2 nonreaktif aldım. Bugün 25.gün... kafayı yiyorum. Şimdi burada okuyorum, korunmalı ilişkide hiv kapma riski yok diye. O zaman ben boşuna kafayı yiyorum. Penis ucuna gelmediği sürece sıvı, sorun yok anladığım. Bilmiyorum yanlış mı anlıyorum? Anksiyete bitiriyor bizi herhalde. Seninde anladığım kadarıyla kondomun üzerine gelmiş, sorun yok gibi duruyor ama beyin dinlemiyor...

 10. Babun
  1 hafta önce

  Benide banladılar orada. Tanıdığım yok malesef.

 11. Sakarya54
  1 hafta önce

  İlişki sırasında kan yada iltihap gelmesi partnerin rahime ilgili bir sorunu vardır tümör kist olabilir pep tedavisi yapılmalı ama kondom kullanmışssın birde partnerin ilişki sırasında acı cekıyormuydu

 12. Babun
  1 hafta önce

  Sakarya54 korunmalı ilişki yaşamış kişiye pep öneriyorsun, niye Fobikleştiriyorsun? Doktorlar hiv poZitif hastaları latex eldivenlerle ameliyat ediyorlar. Doktorlar sürekli Pepmi alıyorlar sanıyorsun? Onlara bulaş olmuyorda prezervatifine 2 damla kan damlayanamı bulaş oluyor?

 13. sercanistanbul
  1 hafta önce

  Sn. Babun, aklım mantığım riskin sıfıra yakın olduğunu söylüyor, çünkü prezervatifte gözle gördüğüm kadarıyla herhangi bir yırtık yoktu, ve cıkartınca deri üzerinde bir kanı gözle görmedim. en azından gözle. sağlam deriden bulaşı olmasını zaten ihtimal dahilinde görmüyorlar ancak penis ucu açık sonuçta. ayrıca vaginal sıvı ile kan farkını ayır edemiyorum. ama kan sanki daha çok risk barındırıyor, görür görmez zaten elim ayağıma dolaştı. doktor da panik halimle yazmış olabilir ama araştırmaya devam ettiğimde bu ilaçlar yeterli mi emin değilim, ilk 72 saat çok önemliymiş, bugün 1. gündü. :( tamamen kopmuş vaziyetteyim.

 14. Babun
  1 hafta önce

  Risk sıfıra yakın değil, tamamen sıfır. Yukarıda yazdığım latex eldiven örneğini oku. Prezervatif üstünde kan veya cinsel sıvı olması farketmez. Ne yani ninjamı bu ptezervatiften içeri sızacak. Prezervatiften sıvıyı bırak hava geçmez hava. 2 damla kanı geç prezervatifin üstü vıcık vıcık kan olsa dahi riskin yok.

Cevap yazmak için yapınız.