43.GÜN VİDAS HİV DUO

Şüpheli ilişkiden 43 gün sonra Düzen Lab.'da hiv duo ultra(elfa yönyemi) testi yaptırdım ve negatif sonuç aldım. Lab. doktoru ile konuştuğumda konuyu kapatmam gerektiğini söylediler. İlk negatifimi 14.gün Mavi Lab.'da almıştım. Şimdi önümde hazırlanmam gereken, hayatımı belirleyecek olan bi iş mülakatı var. 43 gün boyunca hiç odaklanamadım ve çalışamadım bulaş ihtimali yüzünden. Yapacağım meslekte hiv gibi hastalıklar kesinlikle yasak. Konuyu kapatıp mülakatlarıma odaklanabilirmiyim? Düzen lab. ve pozitif yaşam derneği kapatabileceğimi hatta kızılaya kan bağışında bile bulunabileceğimi söylediler. Beynim çok oyun oynuyor, acaba cihazmı bozuktu? Yoksa antijen vücutta kayboldu ve antikor üretmeye başlanmadı mı diye düşünceler aklıma geliyor. Gelişim lab. 43.günde antijen olmayacağını ve antikorunda gelişmeme ihtimali olduğunu söyledi. Yardımcı olun arkadaşlar lütfen, rahat bi nefes alıp hayatıma odaklanayım.

Cevap ( 24 )

 1. brat55
  1 hafta önce

  Bu konu hakkında yapmış olduğunuz araştırmaları kaynağı ile paylaşırsanız, ve yorum yaparsanız çok sevinirim.

 2. brat55
  1 hafta önce

  Aslında kapatmıştım ama gelişim lab. söylediği kafama takıldı o yüzden böyle tribe girdim. Teşekkür ederim yorumun için. Ben en iyisi söylediğin gibi konuyu kapatayım..

 3. brat55
  1 hafta önce

  Sağol dostum. Konuyu kapatacağım. Okudukça ve araştırdıkça daha çok stres yapıyoruz. Gelişim lab. öyle birşey söylemeseydi aslında çoktan kapatmıştım.. Bana da doktor kapatmam gerektiğini söyledi. Yorumların için çok teşekkürler.

 4. brat55
  1 hafta önce

  Babun,quinn,simyacı ve diğer arkadaşlar nerdesinizzz?

 5. Babun
  1 hafta önce

  Psikiyatriye gittim. İlaca başladım. En son 53 de combo negatifim var. İlaç çok iyi geldi.

 6. Takıntılı93
  1 hafta önce

  Genesis sen çok mübarek bir insansın

 7. Takıntılı93
  1 hafta önce

  Bu yazılardan sonra bende yarın 45. Gün gidip bir combo test daha yaptırıcam. Ve konuyu kapatıcam. Yoksa kafayı yicez.

 8. brat55
  1 hafta önce

  Babun, Bende çok istiyorum psikiyatriye gitmeyi ama yapacağım meslekte bu bile sıkıntı. Daha önce gördüğüm tedaviler ve kullandığım ilaçlar e-nabız uygulamasında gözüküyor ve alımlarda bunlara bakılıyor. Sırf bu yüzden gidemiyorum. Durumum hiç iyi değil, benimde ilaç kullanmam gerek.

 9. brat55
  1 hafta önce

  Quinn, teşekkür ederim kardeşim. Konuyu kapatmam gerektiğinin farkındayım ama bende de şu okb denen hastalıktan var sanırım. Çok takıntılıyım, herşeyde.

 10. Takıntılı93
  1 hafta önce

  Brat55 sana da teşekkür ederim. Hemen hemen aynı durumdayız. Yol gösterici oldun sağol

 11. Babun
  1 hafta önce

  Brat testlerin çok güvenilir...

 12. brat55
  1 hafta önce

  Takıntılı, kardeşim 40lı günlerden sonra yapılan combo test konuyu kapatmak için yeterli. Bazı yerler yetersiz diyor, 90 diyor ama bilmiyorum. Bana kendi doktorum kapatmam gerektiğini söyledi ve kapatmaya çalışıyorum.

 13. brat55
  1 hafta önce

  Farkındayım Babun. Şüpheli ilişkiden sonra 14 gün gelse de test yaptırsam konuyu kapatırım daha hiç bişey istemem diyodum. 14ü yaptırdım sonra 28i istedim. 28 geldi dayan biraz daha dedim 43ü yaptırdım bi an rahatladım, şimdi beynim 60 gibi diyor ama bu saçma düşünceye yenilmeyeceğim. 43sondu daha test yaptırmıycam. Eğer bi bulaş söz konusu olsaydı, 14ü geç 43de kesin yakalardı makine diye düşünüyorum. Ve tesr için Türkiyenin ilk akredite kuruluşu olan ve 30 küsür yıldır bu işi yapan Düzen Lab.ı tercih ettim. Umarım iyi yapmışımdır

 14. Takıntılı93
  1 hafta önce

  Brat55 usta biz bu meseleyi kapatmazsak o bizi kapatacak. Dediğin gibi psikolojiyi alt üst edecek. Benim zaten 35. Günde negatif çıktı. Genesis 45. gündede yap kapat meseleyi dedi. Genesis abimiz sevdiğimiz bir abimizi, janti adamdı diyerek sözünü dinleyeceğim :)

 15. brat55
  1 hafta önce

  Takıntılı, kardeşim ben o kadar kafama takmıştım ki her gece Allah'a dua ediyodum beni şehit olarak yanına al diye. Yaşamak istemiyodum. Ölümden değil, böyle bi hastalık taşıyıp aileme, sevdiklerime açıklama yapamamaktan korkuyordum. Allahıma çok şükür testlerim temiz çıktı. Bana vesile oldu bu olay. Zina defterini kapattım, elimden geldiğince günahsız bi hayat yaşamaya çalışacağım. 43 eğer negatif çıkarsa adak kesicem demiştim. Şimdi ki hedefim o :)

 16. Takıntılı93
  1 hafta önce

  İnsanoğluna büyük bir mesaj bu durum. Umarım uslu durabiliriz :)

 17. Phoenix
  1 hafta önce

  1. 43. Günde antijen yok antikor gelişmemiş olabilir e nerde bı qdm virisü 2. Sıradan bir otomobilde bile anahtarı çevirince beyin biton donanımı kontrol edip hata varsa ortaya koyarken bu kadar pahalı ve hayati makinalarda kontrol mekanizmaları yokmu sanıyosunuz 3. Psikoloğa gitmek hangi mesleğe engel oluyo. tsk hiç bir general depresyon stres panik yaşamıyomu bu insanlar robotmu 4.enabızda istediğin durumu gizleyebiliyosun kimse göremiyo 5. Anti depresan bende kullandım bende bağımlılık yapmadı ben süpermenmiyim 6. İnsanoğlu var olduğundan beri seks yapıyo bu işi hayvanlardan farklı olarak zevk içinde yapan tek canlı türü insan 7.her şeyi allahın gazabına cezasına bağlayacağınıza 3 liralık prexervatifi taksanız daha akıllıca değilmi

 18. Takıntılı93
  1 hafta önce

  Genesis, usta boşuna mı ismimi takıntılı koydum. Ben askerde 2saatlik nöbette silahın emniyetini 150 kere kontrol ediyordum. Sen düşün :)

 19. Babun
  1 hafta önce

  İnşallah hepimiz bu kaygı bozukluğundan bir an önce kurtuluruz. Hafif bir ilaç bile çok iyi geldi bana. Kutu bitsin devam etmeyeceğim.

 20. Yke77
  1 hafta önce

  Arkadaşlar ilk şüpheli ilişkimden sonrs hastalığımı belirti olarak algılayıp psikolojik olarak çökmüştüm. Ölmek değil, bu şekilde ölmek beni gerdi hep aile hayatının olmayacağı vs. Okulla kendimi oyaladım, test yaptırmaya cesaret edemedim. Üzerine birde bohemian rhapsody filmini izleyince iyice çöktüm. Bugün sonucumu aldım, negatif. Negatifse negatiftir. Benim için kapandı, ben bugün aylar sonra tekrar nefes aldım. Negatif sonucunu alan çıksın sokağa, temiz hava alsın, hayatın ne kadar canlı olduğunu, sürekli ilerlediğini görsün. Aldığı nefese şükür edip, ders çıkarsın. Psikolojinizi diri tutun. Buraya da insanları rahatlatmak için gelin sadece. Burası sizi geriyorsa girmeyin. Lablara değil, doktorlara daha çok güvenin. Özel sizin psikolojinize bakmaz, cebinizden çekeceği paraya bakar

 21. Phoenix
  1 hafta önce

  Babun dr danış ilacını öyle bırak hoş senş tanımadamda rahatlıkla altından kalkacağını hissediyorum yke77 bravo valla yazdıkların çok doğru umarım ders çıkaran olur Hayat devam ediyo hayatı yaşayarak öğreniyoruz umarım buradaki herkes hiv nedir nasıl korunulur öğrenmiş olur bu vesileyle

 22. levent
  1 hafta önce

  Beyler selamlar, bende düzen lab da 43. günü testimi olup konuyu kapatmak istemiştim, ancak kan verdikten sonra labdaki doktorla konusmaya gittim ve bugun verdiğin kanla yapılacak testin hiçbir anlamı yok 90 da tekrarlaman gerekiyor dedi. Bana bir anlatırmısınız nedir bu mevzu, konuyu acan arkadasta düzende olmus benzer bir günde ve yeterli demişler ama aynı yerde yaptırdıgım testın bana bırsey anlatmayacagını illa 90da gelmem gerektıgını yıne aynı yer soyledı. Lutfen bırı mantıklı bır acıklama yapabilirse cok mutlu olacagım.

 23. Babun
  1 hafta önce

  Phoenix iyiki varsın.

 24. levent
  1 hafta önce

  abi biri bi cevap verebilir mi rica ediyorum

Cevap yazmak için yapınız.