Combo yerine eliza daha mı iyi olurdu

Arkadaşlar merhaba bende 9 10 aydır gezici bir ağrı var kol bacak boyun ağrılarım başladıktan sonra ise bu da son 10 ay içerisinde oluyor 3 kere 3 ay arayla uçuk çıkardım ve 10 aydır da erkeklik organında deri döküntüsü mevcut .Şüpheli ilişkinin üzerinden ise 3 yıl 4 ay gibi bir süre geçti ağrılarım başladıktan hemen sonra yani 10 ay önce yani şüpheli ilişkiden 2 yıl 5 ay sonra combo yaptırıp negatif çıktı yakın zamanda ağrılarım devam etmesi dolayısıyla yine 10 ay içinde ikinci defa olmak üzere yine combo yaptırdım ve yine negatif çıkıyor bu da şüpheli ilişkiden 3 yıl sonrası demek soruya gelecek olursam combo yerine sadece antikor bakan elisa mı yaptırsaydım çünkü protein artık bulunmaz yoksa konuyu kapatayım mı
1 hafta önce 94 okunma Sadem122 Şikayet

Cevaplar

 1. Pozitifimhiv
  6 gün önce

  Şüpheli durumdan sonra 4 5 sene geçmiş doğru mu anladım? Bu sürede HIV, durumu aidse bile çevirebilir. Neden hemen elisa testine başvurmuyorsunuz? Niçin bu süreçte bir enfeksiyon uzmanına görünmediniz yada?

 2. Sadem122
  Sadem122 | Soru sahibi
  6 gün önce

  Dediğim gibi son bir senede iki defa combo test oldum dediğim süreler sonunda yani epey bir süre geçmişti elizadan farkı var mıdır süreler göz önüne alındığında?

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol