elisa testi

arkadaslar olaydan 2 yıl, 3 yıl ve 4. yilda devlet hastanesinde yapılan elisa anti hiv ab/ag testi kesin midir? yani 4. yıl tam kesin midir? bazı sitelerde antikor üretimi milyonda birde olsa 4 yılı bulabilir yazıyorda. yani kızılaya kan versem orda da temiz cikarim di mi?
5 ay önce 302 okunma osman165 Şikayet

Cevaplar

 1. simyacı
  simyacı | Uzaklaştırıldı
  5 ay önce

  Yetmez ölene kadarrrr, osman bunu bize yapma..negatifsİn osman NEGATİF

 2. oleyu
  5 ay önce

  "Olaydan" derken? 4 senedir ilişkiye girmiyor musun kimseyle? Tek eşliysen 4 yıldır tasalanman zaten boşunaymış.. Bence bir psikoloğa git, sende fobi olmuş bu durum.. Takıntı olmuş... Psikolojik destek alırsan daha rahat edersin. Burada tanımadığın kişilerin mesajlarıyla rahatlama sağlamaya çalışma kardeşim, ben de geçtim o yollardan, bilirim. Bu yüzden bence git bir doktora, o gözlerinin içine bakarak anlatsın sana, NEGATİF olduğuna ikna eder. Bırada tanımadığın 20 kişi sana dese ki "temiz çıkarsın kızılaya da gitsen" dese ikna olacak mısın? Kim yazıyor bilmiyorsun ki cevabı? Uzman mı? Değil. Sen bence doktor ne diyorsa ona sor ve ona inan ya da psikoloğa git kardeş, boşuna kendinin yiyip bitirme yani. ama illa duymak istiyorsan, bence de NEgatifsin, 100 kere de test yapsan negatif çıkacak gibi görünüyor :) (Tabi bu 4 yılda neler yaptığını da sen bilirsin)

 3. osman165
  osman165 | Soru sahibi
  5 ay önce

  @oleyu o olaydan sonra 4 yil boyunca hicbir ilişkim olmadı veya riskli bir durum. uzman enfeksiyon doktoru da gerek yok, 2. yıl yaptigin yeterliydi 4. yila gerek yoktu demisti

 4. imdat36
  5 ay önce

  8 yıl en ideal.

 5. antihivvvv
  5 ay önce

  Şaka mısın sen?

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol