Detaylı kan tahlili

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben şüpheli ilişkiden hemen sonra başlayan ve 2 hafta sonraya kadar hala geçmeyen ishal ve karın guruldaması şikayetiyle özel hastahanede iç hastalıklar dahiliye bölümüne gittim, ve bana kan testi yaptılar. Orada ilk sırada şunlar yazıyordu; biyokimya, hormon bir de tam kan sayımı yazan 3 tane bölüm vardı. Biyokimya bölümünden CRP 0,10. Hormon kısmından TSH 0,97. Ve diğer kısımdan lökosit falan her şeye bakmışlar yani. Doktor hiç bir şeyimin olmadığını söyledi ve bana bir kaç tane ilaç verdi bağırsak düzenleyici bir de probiyotik. İlaçlarımı kullandıktan 1 hafta sonra ishalim geçti fakat guruldamam hala geçmedi stresten sanırım. Demek istediğim bu kan tahlilinde antijen antikor bakılıyor mu? Ve hıv olsaydı bu testlerde çıkar mıydı?
3 ay önce 306 okunma Bıktım artık Şikayet

Cevaplar

 1. simyacı
  simyacı | Uzaklaştırıldı
  3 ay önce

  Burdan yürümek bişey ifade etmez,biri karaciğerle alakalı diğeride tiroid sanırsam,antijen ve antikor ile alakalı değil

 2. imdat36
  3 ay önce

  antijen antikor mikrobiyoloji. yani daha uzun süreli ve zahmetli test. şu an ilişkinin kaçıncı günü?

 3. Bıktım artık
  Bıktım artık | Soru sahibi
  3 ay önce

  imdat 36 şuan 21.günümdeyim, 28 de hıv duo olsam mı olmasam mı karasızım. Biraz korku da var

 4. Draga13
  3 ay önce

  Bende swnın gibi 2 hafta ıshal oldum ama daha yaptırmadım test bır gun ates oldu bnde gectı ıshal gecmedı parazıt bakterı baktılar bısey ckmadı kan yapmadılar bnde cok korkutorum senın gibi

 5. imdat36
  3 ay önce

  25'de hiv duo yaptır çünkü ilişkin riskli.

 6. Thedark
  3 ay önce

  Utanmak çözüm değil bunların hiçbiri Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tahlili değil. Enfeksiyon hastalıkları bölümüne git doktora ben cinsel yolla bulaşan hastalıkların testini yaptırmak istiyorum de o zaten yaptırır. Bulunduğun şehirdeki hastanelerde hangi testler var araştır.

 7. KingstonBeri
  3 ay önce

  CRP C reaktif proteindir vücudun enfeksiyona ilk verdiği tepkilerdendir. Zatüre olduğum zaman 25 i buldu bende. Hiv ile alakası yoktur. TSH tiroksindir enfeksiyon kaparsan metabolizmanı canavara çeviren hormondur yine Hiv ile alakası yoktur. Hiv dünya üzerindeki en sofistike ve komplike virüslerden biridir. Reverse Transkriptaz yapabilen çok ince çalışan gelişmiş bir virüstür. Yukarıdakiler CRP ve TSH basit bakterilere karşı ise yarar. Vücut hive karşı virüse özgü interferon ve antikorlar üretir. Bunları takip etmenin tek yolu da ELİSA'dır.

 8. Bıktım artık
  Bıktım artık | Soru sahibi
  3 ay önce

  Cevaplarınız için teşekkür ederim. 28. Günde hıv duo 45. Günde elisa yaptırırım konuyu kapatırım

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol