Of neden peşimi bırakmıyor bu fobiklik

Merhaba arkadaşlar yine ben geldim ve yine sizin bir konu hakkında ki görüşlerinizi almak için yardımlarınızı bekliyorum. 24.07.2019 tarihinde ilişkiden sonra ki 85. günde test olmuştum ve negatif almıştım. Doktor bana artık teste gerek yok geçmiş olsun daha birşey olmaz konuyu kapat demişti . Bende konuyu yavaş yavaş kapatmaya başlamıştım günler geçtikçe aklımdan ve içimden korku giderek azalmıştı. Bu perşembe günü ilişkiden sonra ki 105 veya 106. gün olacak ve tekrar test olmayı planlıyordum. Ama bugün başıma yine birşey geldi ve yine paranoyaklaştırdı beni. Olayı şöyle anlatayım bayram vesilesi yüzünden teyzemlere bayramlaşmaya geldik . Oradan kuzenim ve kız kardeşimle diğer teyzemlere giderken yolda eniştemle (teyzemin eşi) karşılaştık . Şöyle bir detay var . Eniştem Hiv+ ve bütün aile bunu biliyor. Ve yanımda ki kuzenimin babasıydı. Mecbur kaldığım için eniştemle tokalaşmak zorunda kaldım . Elini tutup yanak yanağa tokalaştık. Ve sonra ayrıldık . Aklıma bir şüphe düştü . Çünki eniştemde sakal yoktu kesilmişti. Acaba bir kanaması varmıydı göremedim çünkü akşam 21:30 sularıydı ve 10 mt ilerideki sokak lambasının aydınlatmasından başka birşey yoktu. Ayrıldıktan sonra ışığa yaklaştıkça elime baktım kan falan yoktu. Sonra yanağım aklıma geldi kan falan var mı diye endişelendim. Çünkü bugün öğleye doğru sivilcemi patlattım . Ama o bölgede kanama falan olmadı . Üstünden de zaman geçti yani. Elimde de kan görmedim . Benim elimde de yara falan yoktu. Sadece bilek kısmımda bugün kedileri beslerken tahta çizmişti . Kanamıştı ama yıkayıp dezenfekte ettikten sonra yara bandıyla kapatmıştım. Eniştemle tokalaşırkende yara bandı kolumdaydı. Bu arada kuzenime sordum eniştem ilaç tedavisine devam ediyor ve virüs yükü minimum seviyedeymiş . Ya böyle bir bulaşma olabilir mi ? Kafayı yicem ne güzel unutmaya başlamıştım . Yine saçma birşey yüzünden içim karardı. O kadar günü geri mi sarıcam ben . Ağlicam artık delirmek üzereyim.
3 ay önce 258 okunma em9595 Şikayet

Cevaplar

 1. simyacı
  simyacı | Uzaklaştırıldı
  3 ay önce

  kardeş sen böyle herşeyden kıllanmaya devam edersen,sittin sene çıkamazsın bu durumdan,90 nı başa sarıp sarıp durursum,neyse...demek ki o kişinin hiv rna sı negatifte,yani bulaş sözkonusu olmaz,değil toklaşma,cinsel ilişkiye bile girse bulaş yine sözkonusu olmaz

 2. em9595
  em9595 | Soru sahibi
  3 ay önce

  Darlandım artık yemin ediyorum . Kuzenim ben sarılıyorum öpüyorum o kdar da yapayım babam sonuçta dedi. Ve en son geçen kış yaptırdım negatifti dedi . Demek ki tedavisi iyi gidiyor birşey olmaz di mi . Normal zamanda tokalaşmazdım ama kuzenim yanımda olunca babasından uzak durup ötekileştiriyomuşum imajı vermek istemedim.üzülmesin kuzenim diye .

 3. simyacı
  simyacı | Uzaklaştırıldı
  3 ay önce

  Anlıyorum seni tam testler negatif geldi,fobiklik bitiyor derken,böyle bi an yasadın.hiç ihtimal vermiyorum be kardeş,ams sen bilirsin git doktoruna böyle birebir anlat,artık o ne derse...

 4. em9595
  em9595 | Soru sahibi
  3 ay önce

  Teşekkür ederim cevabın için . Yani bende düşünüyorum . 2011'den beri ilaç tadavisi devam ediyor. Şu an bi sağlık problemi de yok . Kuzenlerim korkmadan sarılıp öpüşüyor . Bence bir sorun çıkmaz inşallah ya . Kardeşime sordum yine sinirlendi saçmalama diye çıkıştı. Yeter artık diye bağırdı :D Napayım abi ölüp ölüp dirildiğim günlere dönmek istemiyorum .

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol