Bir olay anlatıyorum

Merhaba arkadaşlar, size abimin anlattığı bir olaydan bahsetmek istiyorum. Abim doktor, bende bu hiv obsesyonu başladığında bana bir olay anlattı ve ben inanılmaz şaşırmıştım. Abimin doktor bir arkadaşı 2016 1 Aralıkta bir AVM de stand açıyorlar. İnsanlara hiv testi yaptırmaları konusunda ve AIDS konusunda bilgi vermeye başlıyorlar. O sırada bir arkadaşı da sevgilisiyle birlikte oradan geçiyor ve hadi gel sana da test yapalım muhabbeti dönüyor. Çocuktan kan alıyorlar ve test sonucu pozitif çıkıyor. Çocuğun ilk tepkisi nereden kaptım ki acaba falan oluyor. Sevgilisiyle 6 yıldır birlikteler ve evlenecekler. Neyse kıza da test yapıyorlar testin sonucu negatif çıkıyor, bir kaç defa daha yapıyorlar ve yine negatif. Çocuk 2009 yılında yurtdışında yaşadığı bir birliktelikten kaptığı sonucuna varıyor. Hemen profilaxi ilaçlarına başlıyor, kızla da evlenmişler. Yani arkadaşlar hiv pozitif olmak dünyanın sonu değil, hiv dünya sağlık örgütü tarafından ölümcül hastalıklar listesinden kronik hastalıklar seviyesine indirildi yani ölümcül değil. Hiv varken evlenebilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Kimseye de bulaştırmazsınız. Tabii ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Bu yüzden kendinizi yiyip bitirmeye gerek yok. Hepatit daha ölümcül ve tehlikeli bu yüzden yok korunmalı oral vajinal falan geçin bu durumları. Obc tedavisi görün ve hayatınızı yaşayın. Kendinize verdiğiniz zararın farkına varın.
2 ay önce 381 okunma Obsesiflik Şikayet

Cevaplar

 1. Lulo
  2 ay önce

  Bu yazdiklarin internet gibi sanal alemde karsilik gorur.pratikte hic bir degeri yok.aids li kisi ailesine bile soyliyemez iken bu virusu bukadar masuma ne anlatmak abesle istigal olur.hiv tasimadigimiz halde hastaneye gidip en ufak sorunumuzu cozemez iken hiv gibi bir hastalikta mucale etmek hayatin en sor işi,egerki kişi sanal alemde yaşamiyor ise.mesela ben 18.ay hiv hepatit frengi negatif oomama ragmen,streptococ bakterisinden kaynaklanan tedaviyi hic bir doktora yaptiramadim.cunki cinsel yola geciyor bu bakteri hal boyle olunca hiv hastasinin fiziki tedavisini dusunmek bile istemem.tek gordukleri tedavi recete tedavisi ,hal fiziki tedaviye gelince,hamile kadini amelyat masasinda bile birakirlar.

 2. Obsesiflik
  Obsesiflik | Soru sahibi
  2 ay önce

  Öncelikle dostum hiv bir virüs bakteri değil. Bakteriler antibiyotikle vücuttan atılabilirler. İnsanlar bazı şeyleri özellikle bizim gibi ülkeler tabu olarak nitelendirirler. Lakin gerçekle pratik her zaman örtüşmez. Sen gerçeği ne kadar gizlersen o kadar zarar görürsün. Hiv bir gerçek midir evet gerçektir. Devlet hiv virüsüyle enfekte olmuş kişilerin ilaçlarını karşılıyor. Bunu sadece hiv olarak düşünme, tedavi olman gereken her konuda tedavini olmak zorundasın. Hiv küçümsenecek bir virüs değil ama şunu da bilmek gerekir ki dünyanın sonu değil. Günlük ilaçlarını kullanıp düzenli kontrollerini yaptırdıktan sonra bu virüs seni yenemez. Bir sürü hastalık için doktora gitmemek etrafındaki insanlara bunu bulaştırma riski doğurur ki bu da vicdan meselesi. Aids bu virüsün son fazı o noktaya gelmemek için insanların bilinçlenmesi gerekir. Bu virüs hep vardı bundan sonra da olacak. Önemli olan farkındalık. Abes olan bu virüsle enfekte olup kimseye söylemeyerek masum insanları da bu virüsle enfekte etmektir unutma.

 3. Obsesiflik
  Obsesiflik | Soru sahibi
  2 ay önce

  Ayrıca hiv cinsel yolla değil kan ve vücut sıvıları ile bulaşan bir virüs. Türkiyede ve dünyada ilk olarak eşcinsel erkekler arasında görüldüğü için cinsel yolla bulaşan hastalık olarak anılıyor fakat gerçek bundan farklı.

 4. Lulo
  2 ay önce

  Obsesif,sana katilmak isterdimki fakat malesf pratigin gerceklerini yasamis biriyim,gecen sene tam bugun 14 mart tip bayraminda doktora neredeyse yalvardim! Hocam dedim bu baska bisey bademfiklerimi kemiriyor kulagimin arkasinda sanki kalbim var ve orada nabiz atar gibi atiyor,ustunede kalbimi biseyler sarmaliyor dedim.ustunede ekledim bu hiv veya hepatit b c frengi degil,lutfen o testleri bidaha yaptirmiyalim! Bahsetiyim doktor aylarca hiv hepatit testi yapan doktor bana.ve ben saglik sikayetimi bukadar taniyor ve fiziki olarak parmagimla gosterecek kadar bariz saglik sorunumu tedavi etiremezken kimse bana hiv hastalarinin guluk gulustanlik hayat yasadigini anlatamaz.ustunede ayni doktor dikatimi dagitarak tekrar hiv hepatit testi yapip sonuclarin temiz gecmis olsunu yapistitiyor.ben hiv hepatit testi istemedim dedigim zamanda bi deli ilan etmedikleri kaliyor beyefendi pskiyatriye gorunun!halbiki bakar bakmaz saglik sikayetimin ne oldugunu biliyor ve kodlamislar.senin bahsetiyin tedavisi antibyotik olan sey ilk gitigim zamani kapsiyor antibyotik yazsa kulansam gececektir.fakat kana karisinca spesifik bir tedavisi var ve cinsel hastalik olarak gectigi icin suana kadar tedaviye yanasan doktor bulamadim.enson gitigim hoca enf dr.beni uyardi sakin doktorlara riskli iliskim oldu deme diye!doktor bile bunun farkinda sirf cinsel yola bulasan biseyi tedavi etmemek icin 40 takla atan saglikcilara cinsel yola bulasan biseyi kisiye soylemeyip yavas yavas curumesini izlerler.doktorun uyarisindan anladigim bu.35 defa hastane ziyareti olupta hepsinin tesaduf oldugunu kimse bana inandiramaz.bu hipokratin torunlari degilmi,hamile kadini amelyatin ortasinda birakan kisiler?uste yazdigim gibi sanal alemde yasamiyorsa kisi evet gunde alacagi tek hapla tedavi oluyor.ama sakin fiziki tedaviye ihtiyaci olmasin,hipokratin torunlari vicdanlarini evden cikarken kapinin önune birakir oyle gider hastaneye.

 5. Obsesiflik
  Obsesiflik | Soru sahibi
  2 ay önce

  Ben seninle aynı fikirde değilim. Hiv in güllük gülistanlık olduğunu söylemedim. Hiv virüsü olan bir kişi devlet kontrolünde olabiliyor ve devlet bütün ilaçlarını karşılıyor. Ayrıca nerede hangi doktora gidiyorsun bilmiyorum fakat hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek beyhude. Başka doktora gidip farklı tedaviler görebilirsin. Ayrıca dediğim gibi hiv yalnızca cinsel yolla bulaşmıyor. Bir de şunu söyleyeyim, eğer ki okb hastasıysan zaten her şeyin hastası oluyorsun. Her şeyin belirtisi sende oluyor. Bu yüzden doktorun dediğini yapıp psikyatriye gitseydin şuan bu muhabbeti yapmıyor olurduk. Ayrıca fizik tedavi dediğin sanırım fiziki muayene? Hiv dokunarak da bulaşmaz.

 6. Lulo
  2 ay önce

  Senin isvicrede yasadigini var sayarak acilen konu disina cikip uzaklasiyorum .sanal ve hayal yasantisi ile ilgilenmiyorum .kal saglicakla.

 7. Obsesiflik
  Obsesiflik | Soru sahibi
  2 ay önce

  İsviçrede yaşamıyorum, istanbulda yaşıyorum. Ayrıca kaliteli sağlık hizmeti alamıyorsan lütfen yetkili mecralara başvur. Kal sağlıcakla.

 8. Lulo
  2 ay önce

  Haklisin.....

 9. Binpişmaan
  2 ay önce

  @lulo sen nerde yaşıyosun peki kardeşim

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol