LÜTFEN CEVAP VERİN RESİMLİ

Bundan 1.5 sene önce eskortla korunmalı şekilde ilişkim oldu oral da kondom yoktu ve kondomu çıkardığım zaman penisim kadının vajinasına temas etmişti ve bu olaydan yaklaşık 21--22 gün sonra özel bi kuruma stajyer olarak girdim ve ordan sağlık testinden geçtim kan felan aldılar sorun çıkmadı ve yine şüphede kalıp 52-yada 53. Günde devlet hastanesinde makro elisa oldum negatif geldi ve bu makro elisa kaçıncı nesil? Bunu da cevaplarsanız sevinirim neyse tam konuyu kapattım derken sol kulağımın arkasında şişlik farkettim nohut büyüklüğünde yaklaşık 6-7 ay önce fark ettim ağrısı yok ama 6-7 aydır var bu hareketli değil hiç bi zararı yok bana ama yine gecelerimi bana zindan etti bu şişlik hastaneye gidecek cesaretim yok nedir bu şişlik yağ bezesi olabilir mi? https://hizliresim.com/zjnM9D
5 ay önce 189 okunma SonGünler Şikayet

Cevaplar

 1. hemsireq
  hemsireq | Uzaklaştırıldı
  5 ay önce

  Öncelikle test sonucunuz negatif ve içiniz rahat olsun. Şu saatten sonra testi bırakın ve psikolojik olarak kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın. Şişlik için sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda var.

 2. SonGünler
  SonGünler | Soru sahibi
  5 ay önce

  Hemşire kardeşim anlıyorsan bi sorum olcak eğer lenf bezi şişliği olsaydı 6-7 ay kadar uzun bi süre kalırmıydı

 3. hemsireq
  hemsireq | Uzaklaştırıldı
  5 ay önce

  Normal şartlarda lenf bezler 1 cm'in altındadır. Şişmesi veya inmesi o anki enfeksiyon, beslenme, stres olgusuyla kendini gösterir. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız, sağlık kuruluşuna gidin. Burada kimse net bir şey söyleyemez.

 4. SonGünler
  SonGünler | Soru sahibi
  5 ay önce

  Bu şişliği 6-7 ay önce farkettim daha öncesinde de vardı belki ama ben dikkat etmemiş olabilirim

 5. hemsireq
  hemsireq | Uzaklaştırıldı
  5 ay önce

  Olabilir. Yağ bezesi olması yüksek ihtimal. İçin rahat olsun :)

 6. gonore
  5 ay önce

  %0 hiv riskin ama takıntı yapıyorsan git test ol kurtul düşünceden. sonra strese girme boşuna

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol