Acil 11. Günde test yapılmalı mı?

Korunmasız bir ilişkim oldu, bundan yaklaşık 9 gün önce, bir gün sonra hastanede mide bulantısı karın ağrısı iştahsızlık sorunları ile doktor karşısına çıktım, arkadaşım daha önce kızılayda kan vermiş, bu kan onaylanmış onda bu virüsün olmadığına eminiz, bende de yok. Birkaç kere kan vermiştim ehliyet vs için, ilişkiye girmeden önce, bir anormallik olsa önceki verdiğin kanlarda ortaya çıkar mıydı? Ve son olarak bu virüsün geçmesi için birimizin taşıyıcı rolü üstlenmesi mi gerek nolur yardım edin? Test için ise ne yapmalıyım. Pazartesi enfeksiyon hastalıkları bölümünden randevum var devlet hastanesinde.
10 ay önce 345 okunma korkutucu dusunce Şikayet

Cevaplar

 1. Korku--varmı
  10 ay önce

  11. günde yapılabilecek tek test pcr dır. O da tanı testi değildir. 3. Hafta sonunda 4. nesil bir cihazla test olmanız önerilir.

 2. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  lab istanbul, kesin sonuç verir diyor, hıv rna testi için

 3. Korku--varmı
  10 ay önce

  Hivin direk kendisine baktığı için doğrudur. Ancak maliyet ve zaman açısından önerilmez. Aynı zamanda hiv2 ye bakmadığı için tanı testi değildir.

 4. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  Peki, ateşimi ölçtüğümde 36.2- 36.5 arası bir derece geliyor, yani hemen bir gün sonra akşamı ortaya çıkar mı?

 5. Korku--varmı
  10 ay önce

  Vücut sıcaklığınız normal insanda olması gereken sıcaklık. Aksi durumda korkun.

 6. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  Devlette hangi gün aralığında test yaptırabilirim? Lütfen yardımcı olun kafam çok bulanık, psikolojik olarak çökmek üzereyim.

 7. Korku--varmı
  10 ay önce

  Devlette hangi cihazın kullanıldığına bağlı. 4. nesil bir cihazsa 21-28 günler aralığında yaptırabilirsiniz. Doktor randevunuz da var. Hangi testi yapacağını en iyi doktorunuz bilir.

 8. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  Bu belirtilerin olması ne kadar sürer tam olarak, bel soğukluğu yaşıyor olabilir miyim, kemik ağrım vs bir şeyim yok, arka sırt yani böbrek kısımlarıma arada bir ağrı vurup gidiyor

 9. Korku--varmı
  10 ay önce

  Belirtilere göre tanı konulmaz. Çoğu psikolojiktir.Bel soğukluğu yaşıyor olsaydınız bariz bir şekilde anlardınız.Bahsettiğiniz belirtilerle bel soğukluğunun ilgisi yok.

 10. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  Peki, bu hastalığın bulaşması için herhangi birimizde bu virüsün olması mı gerekir?

 11. Korku--varmı
  10 ay önce

  Virüs yoksa ortada zaten bulaşacak bir şey de yoktur. Çok şüpheleniyorsanız partnerinize test yaptırın. Yakın zamanda bir ilişkisi yoksa zaten sorun yoktur.

 12. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  En son 1 yıl önce kan vermiş, ondan sonra bir ilişkisi olmuş, bu dönem zarfında birkaç hastaneye daha kan vermiş rahatsızlanıp onda bir rahatsızlık olsa belli olur diye düşünüyorum.

 13. Korku--varmı
  10 ay önce

  Hastanenin hangi testleri yaptrdığını sonuçta biz bilemeyiz. Kandan bir çok test yapılabilir. Kızılay'a kan verdi demişsiniz. Kızılay'a pencere döneminde kan vermediyse geri dönüş yaparlar. Ama bu mesajı yazarken çekiniyorum. Çünkü Kızılay'a kan vermeye çalışanlar olabilir. KIZILAY TEST MERKEZİ DEĞİLDİR. Bunu da belirteyim gidip kan vermesinler :)

 14. korkutucu dusunce
  korkutucu dusunce | Soru sahibi
  10 ay önce

  Yok hayır, zaten ilişkisi kan verdikten sonra olmuş yani kan verdiği dönemde bir ilişkisi olmamış.

 15. Korku--varmı
  10 ay önce

  O zaman ilişkisinden bir şey bulaştığını bilemeyiz.

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol