Test süresi

Merhaba, eski sevgilimle birçok kez korunmadan anal ilişkiye girdik. İlki ekim ayının sonundaydı. Diğerleri kasım ortasından aralık sonuna kadarki süreçte gerçekleşti. En sonuncusu ocağın ilk günüydü. Yani ekim sonu - ocak başı arasında gerçekleşti hepsi. Ben ocak sonunda eliza anti-hiv yaptırdım, negatif çıktı. Sonra emin olmak için mayıs sonunda tekrar anti hiv yaptırdım ve yine negatif çıktı. Mayıs sonunda yaptırdığım test, ilk korunmasız anal ilişkimizden 7 ay sonrasına, son korunmasız anal ilişkimizden de 4,5 ay sonrasına denk geliyor (dediğim gibi ekim sonu ve ocak başı arasındaydı cinsel ilişkilerimiz) Mayısta devlet hastanesinde yaptırdığım anti hiv testinin negatif gelmesi yeterli midir? İlk ilişkimiz için yeterli, ama belki ilk cinsel ilişkimizde değil de mesela aralık ortasındakinde bulaştı? Bu durumda 4,5 - 5 ay geçmiş oluyor. Bu yüzden kafam karıştı.
7 ay önce 289 okunma forts Şikayet

Cevaplar

 1. test delisi
  7 ay önce

  konuyu kapat elisa için 3 ay yeterli 6 ay denmesi elisada prosedür gereği eski yöntemlerde 6 ay şartı vardı.şimdiki erken nesil testleri 6 haftada yakalıyor doktorumun bana dediği bu.ki 4.5 ayda o testler kusura bakma da anasını ziker virüsün .

 2. forts
  forts | Soru sahibi
  7 ay önce

  Teşekkür ederim ama testimin kaçıncı nesil olduğunu ya da antikor antijen bakıp bakmadığını bilmiyorum. Devlet hastanesinde yaptırdım ve sadece elisa anti-hiv yazıyor. Yine de bu süre yeterli midir? (Tek eşli bir ilişkide aynı kişiyle ilk ilişkimden 7 ay, son ilişkimden 4,5 ay sonrası yani)

 3. test delisi
  7 ay önce

  90 son devlet hastanesinde de aynı şekilde

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol