KANSEEEEERRRR

Arkadaşlar kanser hastalığınız ve ya başka bir bağışıklık sistemine etki eden hastalığınız varsa P24 antijen testinin normalden geç saptanmasına neden olur mu ?
7 ay önce 239 okunma endişe Şikayet

Cevaplar

 1. casper
  7 ay önce

  Antijen HIVe özgüdür. Bulaş olursa kanda görülür, antijen oluşumunu hiç bir sebep etkilemez. Bazı ağır hastalıklara sahip insanlar da antikor oluşumu gecikebilir. Velev ki antikor oluşumu gecikti, bu defa da kanda antijen varlığını devam ettirir. İşte antijen taraması yapan 4.jenarayon testler bunun için var. Antijen ya da antikor ikisini de ayrı ayrı tarayarak bulaş varsa yakalar.

 2. endişe
  endişe | Soru sahibi
  7 ay önce

  Kardeşim ben 38.gün p24 antijen testi oldum doktor da güvenebilirsin dedi ama yine de içim rahat değil. Sonuçta 38 günde antijen mutlaka üretir diye düşünüyorum. HİV 1- 2 DE oldum onlar da temiz

 3. casper
  7 ay önce

  Antijen 14. Günden sonra kanda görülmeye başlar. 21den sonra en yüksek seviyelere ulaşır. Vücutta bulunan antijenlere karşı, vücut savunmaya geçer ve antikor üretmeye başlar. 4. Jenerasyon HIV Duo ultra testleri hassasiyeti yüksek ve güvenilir testlerdir. Avrupa'da 28'den sonra yapılan HIV Duo ultra testlerini kesin kabul eden birçok uzman var.

 4. endişe
  endişe | Soru sahibi
  7 ay önce

  Kardeşim P24 antijen testi oldum ama HIV antikoru(1&2)+P24 antijeni 0,438 NEGATİF YAZIYOR bende bu test hangi test acaba

 5. casper
  7 ay önce

  Antijen & antikor tarayan testlerde cift sonuç varsa, HIV Duo ultra testi, tek sonuç varsa Combo testtir. Senin ki tek sonuç verdiğine göre combo test.

 6. mihaylovic
  7 ay önce

  Combo test de hiv duo da farketmez ikisi de 4.nesil ag/ab bakan testlerdir. Hiv duonun combodan üstün olduğu evet doğrudur bu yüzden devlette combo yaptırabilirsiniz ama hiv duoya 150-200 lira civarında para verip yaptırırsınız karar size kalmış. 45.gün gibi combo yeterli olacaktır.

 7. endişe
  endişe | Soru sahibi
  7 ay önce

  Ben bir özel hastanede yaptırdım. 4.nesil olduğundan emin değilim

 8. mikesah
  7 ay önce

  hayir olmaz

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol