ne 30u ne 60 ne 90ı fobikliğinizi bitirecek test.

Şimdi size şunları diyeceğim 10.günden sonra yaptıracağınız pcr testi güvenilir değil diyorlar tarama testi değil diyorlar tamam bunu kabul ediyoruz. O zaman şunu yapacaksınız 21. gün PCR ve Vidas duo ya da 28. gün PCR ve Combo yaptırıyorsunuz ikiside negatifse konuyu sonsuza kadar kapatıyorsunuz. Kızılayın uyguladığı sistem bu ayrıca hem DNA-RNA testi bu test yanlış negatif verme riskine karşı son nesil Elize(antijen ve antikora bakan) testi uyguluyor ki 2 testten 1 tanesi yüzde yüz pozitifse buluyor. Yanlışım varsa tezle çürütebilir. Ben 40.gün PCR ve Vidas oldum konuyu kapatıyorum bundan önce 15 ve 22 de negatiflerim selametle.
8 ay önce 375 okunma Namlike33 Şikayet

Cevaplar

 1. Kerpeten
  8 ay önce

  dostum ben 70. günde 4 testten negatif aldım sonra kızılaya kan verdim kanım ihtiyaç sahibine ulaşmış konu 90. ı beklemeden kapatabilir miyim ?

 2. Namlike33
  Namlike33 | Soru sahibi | Uzaklaştırıldı
  8 ay önce

  Kardeş kızılay o kanda senin hangi pozisyonda sex yaptığıns kadar bulur nat yapıyor yani rna-dna + mikroeliza(antijen ve antikora bakıyor) yapıyor yani natın bulamamasına karşı combo yapıyor yüzde yüz yakalıyor haa sen sex yaptın 5-6 gün sonra kan verdin ve sen de hiv var tabiki o testler bunları bulamicak. Kızılay natın pencere süresini 5-7 gün diyor combo 14-28 gün 30. Günden sonra kan verilse bile garantidir bence.

 3. zaman.1
  zaman.1 | Uzaklaştırıldı
  8 ay önce

  Hıv rna 45 sonrası testim negatif 25 gün Sonra geçti elime ama. Kapatmalımıyım konuyu ?

 4. Namlike33
  Namlike33 | Soru sahibi | Uzaklaştırıldı
  8 ay önce

  Dostum bir de combo yaptır bence kesin olsun çünkü pcr testi tanı testi değil diyorlar yalancı negatife karşı. Dr. Handsfield bile 11.gün rna 28.günkü combayla yapılırsa yüzde yüz diyor yani 28.günden sonra pcr+combo test konuyu kapatır kızılayda bunu kullanıyor. 5.nesil testler böyle olacak ayrıca.

 5. erayfobi
  8 ay önce

  Evet bu ikisinin combosu bayaa guvenilir bir hale gelir. Ben 70kusurde duo oldum konuyu oyle kapattim. Ama erken donemde bu 2 test net yanit verir. Bir de tabii oldu da testte hata oldu 2 test her zaman daha guvenli olabilir o anlamda.

 6. erayfobi
  8 ay önce

  Suanda yaptiriyor olsam 28de duo olur 50de tekrarlar kapatirdim ama o zaman bilmiyordum bu kadar detayli. Farkli zamanlarda test olmak da akillica gibi. Pcr en gelismis test sonucta ama sorunu hiv1 bakiyor sadece. Hiv 2 ulkemizde gorunmuyormus gerci..

 7. Yardımedinlütfeen
  8 ay önce

  10. Günden sonra yapılan pcr testi 21.günden sonra yapılan içinde antijen bakan testler güvenlidir bunlardan negatif alan kapasın konuyu elli bin kere test olmanın anlamı yok hastalık varsa direkt ilk testten çıkar sağlık firmalarının yalandan pazarlamalarına inanmayın paranızı harcamayın

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol