Beyler doçentler 90 da eliza yerine PCR yaptirip konu tamamen kapatılır diyor..

Bazı doclari telefonla aradım onların söylediği şu başı devlet hastaneleri PCR yaşıyorlarmış 3 haftada belli oluyormuş.. Bilginize..
9 ay önce 46 okunma ZamaN1 Şikayet

Cevaplar

 1. Diego48
  9 ay önce

  Devlet hastanelerinde pcr kullanilmaz.Pcr tanı değil tedavi esnasinda kullanilan bi testtir.Aradigin docentler kim bilmiyorum ama sacmalamislar.90 da elisa antihiv bile kapatmak icin yeterlidir.Ne pcr si.Dunya saglik orgutu bile bu pcr den habersiz nedense.Senin artik labların hesabi oldugunu dusunmeye basliyorum.Pcr nin de maliyeti belli zaten.

 2. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Gardasim ver istersen mailini mail atayim tanisalim guzel guzel telde konuşalım.. Burda bazi arkadaşlarla biz teldende konuşuyoruz.. PCR i farkindaysan altını çizerek devlet hastaneleri dedim özel lablara kimse para vermesin.. Ankara İzmir İstanbul da yapan yerler varmış.. Bunun için tum sağlık sorunlarını masaya yatırıp şüpheli görmeleri halinde yapiyorlarmis. Ve 3 hafta da cikiyormus sonuç.. Kandaki virüs miktarı tayin ediliyormuş.. Nasilki tedavi görenlerin kanda eliza ile negatif ise PCR yaparak ona gore ilac kullanımı yapıyorlar.. Burda koray die bi arkadaş vardı yanlis hatirlamiyorsam 7. Ayda PCR yaptırmış mesela kafası cok rahat olması lazim..

 3. @sedat
  9 ay önce

  Zaman1 docente sorsaydin 90.da anti hiv yapsak olmuyor mu. Artı sorsaydin 42.günden sonra degisme olasılığı olasılığı mi bunlar daha önemli

 4. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Bak sedat ben mumessilim kardesim aksama kadar doktorların içindeyim zaten ondan ona derken bir sürü enfeksiyoncu tanıdım.. Sormadigim soru kalmadı.. Uzmanların yaninda docentleede tanıştım.. Evet 42.de combo testin değeri yüksek ... Fakat ve lakin egerki yaşadığını hastalık ve belirtiler gecmiyorsa doktorlarda birşey bulamıyorlarsa altındaki nedeni senin kafandaki şeye yöneltip takip edilmesi Zorunda olduğunu söylüyorlar... Anlatabiliyor muyum.. Ve sana gelince senin belirtilerin.. Hivden cok diğerlerini biraz daha andırıyor.. Fakat HIV i de yine de ihmal etme.. Simdi sana burda kardesim senin hic biseyin yok desem rahat olurmusun çünkü yaşadığını sen biliyorsun.. 90/daki PCR konuyu kapatmak icin kesin diyorlar. Ama eliza icin bunu 3-6 ve 1 yıl diyen bir sürü doktor var.. Bu durumda bu yöntemi devlet hastanelerinden isteyip yaptırmak gerekiyor.. Ben önümüzdeki çarşamba PCR icin kan verip 3 hafta beklicem.. İnsallah negatif alırım hepiniz beni dövün dayak yedikce mutlu bile olurum..

 5. Diego48
  9 ay önce

  Ya buyuk hastanelerde olabilir ankara izmir istanbul falan ama devlet hastanelerinde olmaz o da zaten egitim arastirmada olur.Ama bak sizin anlamadigini bi durum var pcr tanı testi degil tedavi testi.Dünya Saglik Örgutu bile 90. Gün yapılan antihiv dünyadaki bütün insan bunyeleri hesaba katilarak kesin sonuç diyor.Ben şahsen ilk defa doçent dediginiz birinden pcr yapiyoruz dedigini duydum.Bence onun amaci cok stres yapanlar ve mesela nedensiz stresle lenfleri şişenlere yapiliyodur mantıken.Ancak bu tarafi mantikli geliyo bana.Yoksa aynı görevi antihiv de yapıyor..Yine de kesin sacmalik demiyorum mantikli tarafi var ama bilimsel degil psikolojik acidan ve tamamen emin olmak icin olabilir bu sadece..

 6. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  İşte bu tamamen olayı bitirmek için.. PCR tanı deil ama pcr ile vücutta virüsün var olup olmadigini kesin tespit ediyorlarmış. Virüs varsa var yoksa yok.. Bunun adi "viral yük tayini" Viral yükün yoksa negatif varsa pozitif ve değeri..

 7. @sedat
  9 ay önce

  Valla burda ben doktora pcr testi yapma imkanınız var mı diyince. Beni dovecek gibi oldu kardeşlerim . Bana dedi ki testlerin su an negatif neyin pcr ni yapacam. Bende sessizce çıktım odadan. Şunu anladım susup 90.günü beklemek lazım. Zaman1 kardeşim. Valla eğer belirtilere bakarsak benim pozitif olamamam için hiç bişey kalmadı. Ama testlerim çok şükür ki su an negatif. Sadece bu kaç gündür çok çok sidetli ekrem ağrım var .ama bu agri öyle böyle değil. Hivden de diğerinden de korkuyorum. Ama pazartesi gidecem bakalım ne diyecek ondan sonra 60. gun test yaoacam ve 90.a kadar a susacam.

 8. @sedat
  9 ay önce

  Egtim arastirma ve üniversite hastanesinde anti hiv dışında test yapmiyorlsr. Eğitim arastirmadaki doktor bizim cihazlar 4.nesil dedi .

 9. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Allah o doktorlara da vicdan versin.. Kendi çocuğu o durumda olsa bak hangi testleri yaparlar.. Burda tüm testleri yapıp alıp yurt dışına bile götürürler.. Ama kendi çocuğu olmayınca git 3 ay sonra gel ya da sende bisey yok .. Ama çektiğini acıyı bilmezler.. Aksam mesaisini doldurup eve gitmenin derdindeler... Cok nadirdir hastaya kendini veren Doktor. .. Bizim sektörde bir gun arkadaşımızin biri kardiyoloji doktoruna ilac çalışır onu hastaya yazması için kongreye göndereceğini söyler.. Doktorun verdiği cvb şudur :" ben anneme yazmayacağım ilacı hastama yazmam der" bu doktorlar Türkiye de cok çok az.. Ben bu sektörün icindeyim.. Allah büyük..

 10. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Kimi doktora vardır onu kongreye gonder şu ilacı yaz de hastanın ne olacağını hastaya dokunup dokunamayacağı bile düşünmeden çatır çutur yazar ilacı... Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin ve iyi insanlarla karsilastirsin..

 11. Diego48
  9 ay önce

  Sektordeyim diyosun ama sacma sapan konusuyosun Zaman1.Bende sektordeyim.13 aydir yaptigim hatalarla bu hiv konusunu arastirip duruyorum.Ama senin dediklerinle karsilasmadim cidden.Doktorlarin elinde bi klavuz var.Once combo test yaparlar varsa yoksa 42 ye antihiv yapilir o zaman zaten varsa yuzde 95 kesindir sonrasinda 90. Gun tekrar edilir.90. Gun yapilan bu test kesin tanıdır.Pozitif veya negatifdir.Doktorlarin bu pcr olayi tamamen klavuz dışı bir durumdur.bilimsel acidan gerek yoktur cunku 90 da negatifse degismesi mucize olur.Bunun tek amaci bişey cikcagi icin degilde tamame emin olmak icin yapilmasidir..

 12. @sedat
  9 ay önce

  Ne yapacaz peki zaman1. Şimdi 51.negatifim var 90.gün hastaneye gidecem yine anti hiv yapacaklar abi . Sonuç ne olacak abi. Niye her doktor farklı bişey derki bence biz biraz mantıklı olalım . Bugün doktor bana dedi bizim makinalar 4.nesil . Şimdi düşünüyorum doktor neden yalan konussun ya da doktor bilmeden bİzim makinalar 4.nesil der mi. Hatta erken yakalar dedi. Şimdi abi biz ne yapalım kurban olayim kimin dediğine bakalım. Üstüne bende eklem agrisi başlamış dil berbat elde döküntü yüzde döküntü . döküntü abi ama su ana kadar 51 e kadar negatif olup sonra pozitif olan kimse gördüm deniyor. Benim olduğum cihazlar mi tespit edemiyor .doktor 4.nesil dedi. Ben değil sen şöyle . Abi bence 90.günü bekleyelim sonra anti hiv i olalım . Kapatalım olmaz mi :(

 13. Diego48
  9 ay önce

  Yav hivin erken donemde belirtisi YOK YOK! Hepsi stres!Combo olmasi ne fark ediyo onemli olan antikor araması.antikor arayacak 90. Gun yani antihiv veya combo yoksa YOK!İstikamer psikiyatri!

 14. @sedat
  9 ay önce

  Diego haklı insallah.

 15. vesveseli
  9 ay önce

  Su adamı siklemeyin yazsin dursun alpacino gerekeni yazmis bir onceki postunda antikor antijen ne bilmez sikim sikim konisuyor yarım yamalak birseyler yazıyor go to sağa sultanahmet gibi birsey diyor elisa antikor uretiyir diyen 4.haftadan sonra antijen olculemiyor antikorda 3 aydan sonra olusuyor diyen adamdan ne bekleniyonuz bilmiyo ki antijen kaybolduğunda antikor tespit edilir antikor yoksa antijen bulunmalı sik sik konusuyor

 16. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Sedat kardesim şimdi sana soruyorum Sen insallah bende dahil 90 karda negatif alalım. Simdi bu hastalıklardan sonra konuyu kapatabilecekmisin.. Ben şahsen kapatamicam.. Ama PCR dan virüs viral yük tayini tespit edilemedi denirse o zman insallah kapatacagim.. Neden mi bak kardesim kimse bu kadar hastalığı psikolojiye baglayamaz.. Sana psikolojik kardesim test olmama gerek yok desem .. Bir kac yıl sonra tedavi olmayıp ilerlesen daha mi iyi olacak.. Seni rahatlatmak için şunları söylemek isterim.. Allaha dua et bol bol dua et kendi adına da benim adimada.. Bu kadar cok antikor tartışmasi varken doktorlar arasında ve senin benim geçmeyen hastaligim varken ki şüpheli temas sonrasında başlayan. Nasil kapatacaksin emin ol kapattin diyen de yalan söyler. Kapatamaz eger hastaysa.. O yüzden PCR testini bi sekilde nerde yapıldığını öğrenip cevre şehirlerde araştırıp yaptır kardesim özel lab da deil.. Devlet hastanesi bul bi sekilde doktorlardan bi sekilde seni anlayan çıkacaktır.. Diego bana ne kadar kizsanda kardesim yaşadığım rahatsızlıklar inan çok fazla.. İnsallah birşey çıkmaz herkes mutlu olur.. Yine diyorum Allah büyük.. Veren de o alacak olanda o dur..

 17. vesveseli
  9 ay önce

  Allah dışında hicbir sozune katılmıyorum zaman1 seni kınıyorum.

 18. ZamaN1
  ZamaN1 | Soru sahibi
  9 ay önce

  Katılanda olacaktır katılmayan da Çünkü herkes yaşadığını biliyor.. Ben sadece kafaya takın demiyorum. Takibi ihmal etmeyin diyorum kardesim.. Benim sabahtan aksama tüm günüm bununla geçiyor.. Turkiyenin her yerinden doktorlara bi sekilde ulaşıp arayıp bilgi alıyorum.. Araştırma hastanesinde asistanla deil direk hocalarının yanına çıkıyorum bi sekilde.. Ayni zamanda enfeksiyon uzmanı arkadasimda var.. Meslekten dolayi... İnsallah bu virüs yoktur.. Ama bisey var nedir o onu bilmiyorum. Kardesim sizle burda deil telefonla konusup dertlesmek isterim..

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol