Merhaba Daha önce de yazdim ama cevap alamadim. Partnerim ile bir ay önce yarı korunmalı vajinal (o kendini hazir hissettiginde prezervatif takmak) ve oral biriktelik yasiyoruz. Ilk birlesmeden sonra 30. son birlesmeden sonra ise 7. gundeyiz. Gecen hafta dilimin ucunda cikan kirmizi ve acili noktalar sebebi ile doktora gidip 25. gunde Anti HIV(Elisa) testi oldum ve sonuc negatif geldi. Panik yapmiyorum bu konuda ama agzimin icindeki aci artti. Arada ishal oluyorum ve en onemlisi 2 gun once hafif bogaz enfeksiyonu yasadim(aci ve sol bademcikte beyaz nokta) ve su an yavastan gribe ceviriyor. Hali ile halsizlik de basladi, sabah yataktan zor kalktim. Ama babam son bir haftadir evde gripti. Ondan da kapmis olabilirim. Partnerim benden once korunmasiz hic iliskiye girmedigini soyluyor. Su an ne yapmaliyim? Bir daha Elisa ne zaman olmaliyim? Bursa'da diger ozel testleri olabilecegim yerler var midir? Ya da durumum cok yok, bu testler pahali midir?

Cevap ( 5 )

 1. Kder55
  3 yıl önce

  Partnerini al test yaptır enson ilişkiye nezaman girmişdiyede sor başkatürlü atlatamazsın

 2. colgate
  3 yıl önce

  45. Antikor bakan bir test olabilirsin 25. Gün yaptırdığın bir test 4 . Nesilde fikir verir 45 de kaparsın4.Nesilde 3 de ise 45 ve 90 olmak üzere iki test olamkta fayda var

 3. Endiselikimse
  3 yıl önce

  Nilüfer belediyesinin ücretsiz test imkanı var. İnternete yazarsan nilüfer hiv testi diye bir numara çıkıyor. Haftaiçi mesai saatlerinde o numarayı ararsan lab a yönlendirir. Lab ın yerini gizli tutuyorlar. Bundan sonra ilişkiye girme ve son ilişkinden 3 hafta geçtikten sonra test yaptır. 4. nesil p24 testi yapıyorlar. Çıkan sonuç büyük ihtimal bir daha değişmez ama sen yine de içini ferahlatmak istersen şüpheli ilişkiden iki-üç ay sonra bir test daha yaptırırsın. Bu arada AIDS, cinsel yolla bulaşan tek hastalık değil. Uludag uni enfeksiyon hastalıklarından randevu alırsan son ilişkinden 2 ay sonra, hepatitler, sifil vesaire tüm hastalıkları kontrol ettirirsin.

 4. Anlamsız hayat
  3 yıl önce

  Colgate ben temastan 1 ay sonra 4.kuşak elisa yaptım negatif çıktı doktor 2 ay sonra teyit et dedi sence 1 ay sonra değişir mi lütfen yardıma ihtiyacım var

 5. UzmanBey
  3 yıl önce

  Sonuçlar değişmez. Şu ana kadar dönen yok. Hiv basit bi virüs değil. Vücuda girdiği an değerler aşırı değişiyor. 4 nesil test ilk ay negatif verdiyse istersen 3 ay sonra yine yap yine negatif çıkacaktır.

Cevap yazmak için yapınız.