Bugün devlet hastanesinde test oldum. Labaratuvarı aradım 4.nesil olduğunu söyledi. P24'de baktıklarını söylediler ama anladığım kadarıyla tek test veriyorlar. Dün senin verdiğin linkte de (KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ yazıyordu. Sonuçlarım, ***Anti-HIV 0.18***HCV 0.03***VDRL-RPR Negatif***Varicella zoster virus Negatif*** Saat 14:30'da doktora gidicem tekrar, Queenn başta olmak üzere sizler yorumlarsanız sevinirim.

Cevap ( 11 )

 1. Ahmedig
  1 yıl önce

  Temiz kanka

 2. Pisman12123
  1 yıl önce

  Abi bende aynı testi oldum Devlet Hastanesinde 22. Günde ama p24 bakılıp bakılmadığını bilmiyorum sormadım. Sonuç bendede Anti-Hiv Kemilüminans 0.10 yazıyodu. Bilyorum sadece antikormu yoksa ab/ag mi?

 3. antijen
  1 yıl önce

  @Pisman12123 test olduğun hastanenin mikrobiyoloji labaratuvarını arayarak öğrenebilirsin. Ama anladığım kadarıyla artık herkes 4.nesil kullanıyor Antijen+Antikor yani.

 4. Pisman12123
  1 yıl önce

  @antijen valla bilmiyorum bro . Kendimi çok kötü hissediyorum Ağzımın içinde aftla birlikte her iki yanak içi boşluğunda beyaz sert kabarcıklar çıktı yanyana kafayı yemek üzereyim.

 5. antijen
  1 yıl önce

  @Pisman12123 Aft bağışıklık sisteminizin düştüğünü gösterir. Stres kaynaklı büyük ihtimal. Multi-vitaminlerden kullan yoksa B vitamini takviyesi al aftın tekrarlamaması için. Benim de başıma çok geldi stres kaynaklı nedenlerden dolayı.Stres bağışıklığını düşürüyor, o yüzden kendine normalden daha özenli bir şekilde bakmaya çalış.

 6. sıfırmoral.24
  1 yıl önce

  @Pişman12123 yanak içinde kabarıklıklar nasıl? Benim her iki taraftara tukarı kısım aşırı şiş 3 aydır öyle.

 7. sıfırmoral.24
  1 yıl önce

  Benim attığım soruda kabarıklıklar var okun gibi mi seninde

 8. Pisman12123
  1 yıl önce

  @sıfırmoral.24 eklediğin fotoğrafa baktım. Evet benimde yanak iç boşluk kısmında buna benzer kabarcıklar var bazıları beyaz şekilde.Seninkine çok benziyo. Isırmadan kaynaklı olabilir belki.

 9. antijen
  1 yıl önce

  @Queennn başta olmak üzere yorumladığınız için teşekkür ederim. Zona şikayetim yoktu aslında sadece HIV ve HCV istemiştim ama hepsini yapmış, yaptığı da iyi olmuş (:. Ben de risk çok düşüktü ama emin olmak istedim sadece. 42.günü beklemicem ama 27.gün Hiv Duo olup konuyu komple kapatıcam. Yaptırdığım zaman burdan son bi başlık açarım. Teşekkürler tekrardan herkese.

 10. antijen
  1 yıl önce

  @Queenn çok teşekkür ederim yorumların için. Korunmalı oral bir ilişkim oldu benim , tükürük geldi mi vs. korkusundan test oldum. Tükürükle bulaş riskinin olmadığını öğrendim fakat test olmadan içim rahat etmedi o yüzden. Ama haklısın, haftaya olacağım Hiv Duo sonrası 45.günden sonra teyit amaçlı bir test daha olucam. Tekrardan teşekkür ederim.

 11. fergie
  1 yıl önce

  queEn kanka ben 75 günde anti hiv testi 4 jenerasyon oldum hbc HCV de oldum + 76 gündeme hiv rna oldum benim durum nedir

Cevap yazmak için yapınız.