Partnerin Raporuna göre test olmalı mıyım?

Merhaba biri kanıma girdi, ısrarla gelmek istedi , çağırdık bu son bu son diye diye son haltıda yedik ve günlerce kafayı yeme töreni belkide başladı. Bugün kırmızıkurdele aradım ve korumalı ilişkide sıfır risk var dedi,teste gerek olmadığını söyledi. Ekte partnerimin (escort) yakın tarihli raporu bulunmakta. Sizce test olmalıyım,konu hakkında uzman arkadaşların fikri nedir. Korumalı ilişki ancak öpüşme yaklaşık 2 dk sürdü,oral sex yok.Tek endişem kayganlaşması için arada tükürük yolu ile elimin dilime değmesi, tabi bu esnada malum penis temasta olunca dolaylı yoldan elden dile temas olmuş oluyor. İlişki korumalı. Candida albicans bağışıklık sistemi düştüğünde ve HIV enfekte kişilerde çok görülürmüş. Kafamı karıştıranda bu.teşeklürler.

Ekli Fotoğraf

Cevap ( 5 )

 1. Oyun
  2 hafta önce

  Candida mantarı bulaşıcı mıdır, bulaşıcıysa ne şekilde bulaşır en ufak bir fikrim yok ancak anlattığın şekilde HIV ile enfekte olunmaz. Olayı sen yaşamamışken konuşmak, akıl vermek kolay tabii ama ben de yerinde olsaydım şu anda bahsettiğin kafayı yeme seremonisini en görkemli şekliyle yaşıyor ve yaşatıyor olacaktım. Zaten bizim problemimiz de bu; zihnimiz bizi böyle akıl almaz düşüncelere sevk ediyor ve aslında böyle bir durumda gitmemiz gereken yer bir test merkezi değil de bir psikiyatri servisi olmalı. Tabii sen yine de testini doğru zamanlarda yaptır. Aktif cinsel hayatı olan herkes, korunsun veya korunmasın, yılda en az bir-iki kez test yaptırmalı.

 2. CandidaMantari
  2 hafta önce

  Candida mantarı bence bulaşıcı

 3. cilicia
  2 hafta önce

  Bulaşma yolları neler bilgisi olan var mı?

 4. Oyun
  2 hafta önce

  Neyin bulaşma yolları?

 5. Mistik
  2 hafta önce

  Candida mantardır çok kadının üreme organında bulunabilir aslında bağırsaklarda bulunması gereken bir mantardır ve miktarı çoğalmadıkça bi zarar teşkil etmez.Başlıca çoğalma nedeni kötü beslenme,bilinçsiz antibiyotik kullanmadır bulaşıcı olup olmadığı konusundan bir bilgim yok ancak bulaşsa bile bulaşan candida olsun korkulacak bir şey değil.Düzenli beslenme bağışıklığı güçlendirme ve şeker karbonhidrattan uzak durarak dengeye gelebilen birşey

Cevap yazmak için yapınız.