Cevap ( 11 )

 1. Emeklifobikk
  4 yıl önce

  Aşı olmadıysan, İlk testinde problem var dostum çünkü antijen negatif ikisinde de hepatit b ye bağışıklığın var, bir problem yok rahat ol

 2. simplexx
  4 yıl önce

  Akut hepatit B vakalarında; Hbs Ag, Anti HBc IgM pozitif (+), AST, ALT yüksek ve anti HBs, anti HBc IgG negatiftir (-). ........ Kronik hepatit B vakalarında; Hbs Ag, anti HBc IgG pozitif (+),AST, ALT yüksek ve anti HBs, Anti HBc IgM negatiftir (-). ............ Taşıyıcılarda; Hbs Ag, anti HBc IgG pozitif (+),AST, ALT normal ve anti HBs, Anti HBc IgM negatiftir (-). .......... Kaynak: https://www.bulenttiras.com/anti-hbs-nedir-pozitif-ve-negatif-cikmasi-ne-anlama-gelir ********** Yani burdan bi sıkıntı yok çıkarımını yaptım ben. Yine de doktorunuza danışın.

 3. simplexx
  4 yıl önce

  Yani bi sorun olduğunda hbsag pozitif çıkıyor anladığım kadarıyla zaten ama sizde iki sonuçta da negatif. Yani farklı bir durum varsa bilemeyeceğim. Doktorunuza sorun yine de siz.

 4. simplexx
  4 yıl önce

  Hepatit B geçirmiş ve iyileşmiş kişilerde; Anti HBs, Anti-HBc IgG pozitif (+), AST, ALT normal ve Hbs Ag, Anti HBc IgM negatiftir (-). *************** Aşılı kişilerde; Anti HBs pozitif (+),AST, ALT normal ve Hbs Ag, Anti HBc IgM, Anti-HBc IgG negatiftir (-). **************** Acaba geçirip atlattınız o yüzden mi sonuç böyle çıktı ki? Keşke bir doktorumuz olsa da cevap verse.

 5. simplexx
  4 yıl önce

  Antijen saptanmadı desek bir kaynakta genelde 4 hafta içinde saptandığı max 9 hafta olduğu yazıyor. Doktorunuza sorarsanız bizi de bilgilendirebilir misiniz?

 6. mordred
  4 yıl önce

  ilkinden sonra aşı oldum 2. ise aşıdan 1.5ay sonrası. Doktor birşeyin yok dedi fakat negatif yazan yeri pozitif olması beni korkutmadı değil

 7. mordred
  4 yıl önce

  ilişkiden 1 ay sonra aşı oldum 2.fotoğrafta pozitife döndü korkmam gerekiyor mu endişelenmelimiyim? bu arada hiv değerleri az az artıyor ondan korkmalımıym?

 8. simplexx
  4 yıl önce

  Negatifin pozitif olması aşı yaptırmanızdan dolayı o zaman. Doktor bir şey yok dediyse doğrudur hepatit b ile ilgili. Hiv değerlerinin bir önemi yok diye biliyorum. 1 den düşükse 0.1 de aynı 0.4 de aynı diye biliyorum. Ama ordan burdan okuduğum bilgiler.

 9. Emeklifobikk
  4 yıl önce

  Aşı oldum deseydin baştan çözülecekti problem, aşı tutmuş bağışıklık kazanmışsın, normali bu zaten, hiv testinde de negatif değerlerin artması azalması hiçbirşey ifade etmez tek bakılacak yer sonucun negatif olmasıdır. Geçmiş olsun

 10. simplexx
  4 yıl önce

  Evet valla korktum kendi sonuçlarımı falan inceledim bi :)

 11. mordred
  4 yıl önce

  arkadaşlar çok teşekkür ederim hhepinize, hepinize geçmiş olsun

Cevap yazmak için yapınız.