Hiv sonucum

Selam arkadaşlar. 2 şüpheli birlikteliğim olmuştu. Birinin ardından 133 gün geçti Diğerinin ardından 82 gün geçti Hepsinin sonucunda HIV AG/AB 1/2 0.369 negatif çıktı. Fakat bir önceki testimde (1 ay önce olan) 0.338 negatif çıkmıştı. Hafif yükselmesi normal midir? Konuyu kapatmalı mıyım? Son olarak birlikte olduğum kişiye de hiv testi yaptırdım düz elisa negatif çıktı. Teşekkürler

Cevap ( 6 )

 1. brat55
  1 yıl önce

  Düzen lab doktoru, pozitif-iz derneği, pozitif yaşam derneği ile bugün telefonda detaylı bi şekilde görüştüm. 6. Haftadan alınan duo nun kesin sonuç olduğu ve 90da teyite gerek olmadığını söylediler. Kesin bilgidir!!! İsteyenler düzen lab mecidiyeköyü arayıp 1411i tuşlayarak doktora bağlanabilir, pozitifiz derneğine mail atabilir, pozitif yaşam derneğini arayabilir. Daha uzatmaya gerek yok

 2. brat55
  1 yıl önce

  Yalnız şöyle birşey var. İlişkiye girdiğiniz kişide hiv ile beraber hsv, sifiliz,gonore gibi hastalıklar varsa 6. Haftada alınan sonucun yetmeyeceği, 3. Aya kadar uzayacağı yönünde bilgi aldım.

 3. hösün4680
  1 yıl önce

  Brat55 42 de kapatmak için illa duo olmasına gerek yok. Herhangi bir 4. Nesil test yeterli illa duo olanları için değil yani. Ama hsv , sifiliz felan etkileme mevzusunu da ilk defa senden duyuyorum. O kadar makale okudum, yabancı kaynaklar okudum dernekle görÜştüm kimse bir yerde etkilediğini görmedim. Sadece kemoterapi ve romatizma ilaçlarının süreye etki edebileceğini okudum o da daha ıspatlanmış bişey değil. Yurt dışında bir çok ülke 45 de kapattırıyor. Bizim sağlık bakanlığı kılavuzunda da öyle yazıyor ama uygulayan doktor pek az.

 4. brat55
  1 yıl önce

  42.gün için mail atmıştım. Düzen Lab- Prof. Doktor Görkem Yaman'ın verdiği cevap: Uygun zamanlarda testlerinizi yaptırmışsınız. Başka bir cinsel yolla bulaşan enfeksiyon hastalığınız (hsv lezyonu, sifiliz, gonore, chlamydia) yoksa bu sonuç değişmeyecektir. Varsa 3. ayda testin tekrarı gerekir.

 5. yeryuzu33
  1 yıl önce

  Yani anlayamadım konuyu kapatmalı mıyım? yoksa tekrardan test yaptırmalı mıyım. 20 Ocak 2020'de VRL-RPR, HGsAg(Elisa), Anti HVC bunlarıda yapmışlardı sonuçlar negatif çıkmııştı.

 6. slnsr
  1 yıl önce

  Düzen laboratuvarda kimlik isteniyor mu?

Cevap yazmak için yapınız.