Arkadaşlar 4 ay önce sifiliz testi konuldu ve 3 doz penisilin tedavisi aldım her ay belirli aralıklarla vdrl testi verdim 3 ay boyunca 1/16 geldi ve bu ay 1/2 oldu . Önümüzde ki ay ise evlenicem bu değer iyileştim anlamına gelir mi ve evlenirken bana bir sorun çıkartır mı çok endişeliyim lütfen yardım eder misiniz

Cevap ( 25 )

 1. wakaracı34
  1 yıl önce

  Slkmahlkt, dostum bunu en iyi sifiliz tedavini aldığın doktorun bilir, burada alacağın cevaplar da seni tatmin etmez ama değerlerine bakınca şunu söyleyebilirim sifiliz konusu senin için kapanmış görünüyor, tpha testin sifilizden kurtulsan bile yaşadığın sürece hep pozitif gelecek, tpha testi vücudun bakteriye karşı ürettiği antikor anlamına gelen ve antikor düzeyini ölçen bir test, yani sen bakteriden kurtulmuş olsan bile vücut bu bakteri yönünden antikor üretmeye devam edecek, bunun bir zararı yok sana, bilakis yararlı olduğunu söyleyen otoriteler de var, bu tpha testi hep pozitif gelecek artık sende, önemli olan vdrl rpr gibi nonspesifik testlerin negatif gelmesi ki bu testler bakterinin vücuttan atılıp atılmadığına bakan testlerdir, bunlar sende negatife dönmüş gibi görünüyor, ama şunu bil evlilik testinde tpha pozitif karşına çıkacaktır ama bu hasta olduğun anlamına gelmeyecektir, doktorunla da bir görüş, o sana sağlam bir yol haritası çıkaracaktır.

 2. cybhfobik
  1 yıl önce

  wakaracı34, evlilik testlerini genelde vdrl rpr bakarlar tpha bakmazlar onu da kart testle bakıyorlar hiv hepatit b falan.

 3. cybhfobik
  1 yıl önce

  sorun yaşamaz yani

 4. wakaracı34
  1 yıl önce

  yaşadım pişmanım, penis ucunda devamlı ağrısız kırmızı lekeler vardı ve vücutta döküntü, ilk zamanlar sebebini asla sifilize yoramayacağım boğaz ağrısı ve halsizlik de vardı tabi bu iki belirti sonra geçti, sifilizin en belirgin ve en kesin belirtisi erkeklerde penis ucunda kırmızı lekelerin olması, el ve ayak içlerinde kırmızı döküntülerin olması dostum, geçmeyince bunlardan şüphelenip gittim oldum.

 5. wakaracı34
  1 yıl önce

  cyhbfobik, dostum doğrudur o konuda pek bir bilgim yok ama umarım öyledir çünkü ben de bir kadını seviyorum ve ileride onunla evlenmeyi düşünüyorum, açıkcası zamanında cinsel yolla sifilize yakalanıp iyileştiğimi öğrenilecek boktan basit bir test prosedürü ile sevdiğime izah etmek istemiyorum. bu da bana ders olsun.

 6. wakaracı34
  1 yıl önce

  vücudunda hayatın boyunca görmediğin belirtiler görmeye başlamışsan altında kesinlikle bir enfeksiyon kapmış olabileceğin ihtimalini aramalısın bence, mesela kollarımda sivilceye benzer ama sivilce olmayan, patlattığımda içinden sarı gibi toksinlerin çıktığı birkaç yara belirdi, 29 yaşındayım ve ilk defa başıma gelen şey kollarda sivilce benzeri şeylerin çıkması, e peniste kırmızı lekeler de var tabi, ilk defa böyle şeyler yaşıyorsanız ve bunun yanında korunmasız bir cinsel hayatınız da varsa kesinlikle cybh geneline bakılmalıdır.

 7. cybhfobik
  1 yıl önce

  wakaracı34, dostum benim de peniste ve testislerde böyle bazen yüzde çıkar ya beyaz sivilce tarzı şeyler var bacağımın kenarında da kırmızı şeyler çıkıp sönüyor arada . cildiyeye git dedi doktor ama çekindim gitmeye sonuçta malum bölgede ne yapsam bilmiyorum hpv galiba bunlar iyi huylu mu kötü huylu mu baktırmak istiyıorum maddi durumum da fazla iyi değil gider özelde yaptırırım desem off off

 8. wakaracı34
  1 yıl önce

  cyhbfobik, dostum daha önce vücudunda olmayan şeyler şu an seni gelip bulmuşsa kesinlikle ama kesinlikle doktora görünmen gerekiyor, sağlığın parası pulu olmaz, bi yerden bul buluştur malum testleri yaptır, bugün yaptırmazsan ileride emin ol çok pişman olacaksın, bak mesela en basitinden ben sifiliz için aylarca bekledim, ihmal ettim geçer gider dedim ama niye geçsin niye gitsin vücut öyle bir şey değil ve ne oldu sifiliz belki ikinci evre bekli de üçüncü evreye ilerledi, hastalık tüm vücuda yayılmaya başladı, primer dönem oldu sana sekonder oldu sana latent dönem. bir pensilin yerine üç doz penisilin almak zorunda kaldım ve penisilinden ötürü hayatım zindan oldu, çok ağır bir antibiyotik alerjik reaksiyonlara sebebiyet veren bir iğne. primer evrede gitseydim tek doz yetiyordu ama ihmal ettiğim için ileri evre diye üç doz uygun görüldü bana.

 9. wakaracı34
  1 yıl önce

  bir de mahrem bölge şimdi gösteremem doktora telaşesini anlamıyorum, adam o yemini bunun için etmiş her gün onlarca insanın mahremini gören insan bu, görse ne olacak görmese ne olacak cyhbfobik, teknik bir şey bu, arabanı oto tamirciye götürmek gibi bir şey, işin ciddiyeti var, hastasın sen ve iyileşmek için oraya gidiyorsun, zihninde bu konuyu iyileşmek istiyorum diye kodlarsan utanma vs de kalmıyor, bu konuyu hiç düşünme bile, ara 182’yi en kısa zamanda oturduğun yerdeki tam teşekküllü bir devlet hastanesinden cildiye için randevu al ve yaptır testlerini. cildiye veya zührevi hastalıklar tüm testleri yapıyor, ben yaptırdım sifiliz dışında bir şey yok, genital bölgemi de gösterdim ve gram utanmadım, neden utanayım muhtacım ve hastayım ve iyileşmek istiyorum.

 10. cybhfobik
  1 yıl önce

  sağol cevapların için gösterip muayene ettirdin yani peki devlette hpv testi falan yaparlar mı acaba

 11. wakaracı34
  1 yıl önce

  cybhfobik, devlet hastaneleri farklı test teknikleri kullanarak tespit yapabiliyor diye biliyorum, istersen randevu almadan önce gideceğin devlet hastanesini arayıp veya bizzat gidip bu durumu sorabilirsin, kartal lütfi kırdar bu testleri yapıyor mesela. ayrıca penis başını doktora gösterdim üstüne doktor da kadındı dostum. zerre umrumda olmadı onun da aynı şekilde.

 12. cybhfobik
  1 yıl önce

  wakaracı34, her işin rast gitsin inşallah senden motive oldum ayın 12 sine aldım bakalım ama üni hastanesi doktor adı görünmüyor şansa ne çıkarsa artık muayene olacam

 13. cybhfobik
  1 yıl önce

  enfeksiyon doktorları bakmıyor bu siğil gibi şeylere cinsel bölgedeki hpvlere sanırım

 14. wakaracı34
  1 yıl önce

  onlar senin istediğin teste göre sisteme girebilir, doktoru sen yönlendireceksin, klamidya veya gonore belirtileri var diyeceksin mesela, enfeksiyon zührevi dermatoloji farketmiyor bu testleri istediğini söylemen yeterli dostum. bak ben zührevi dermatoloji diye gittim hızımı alamadım tiroide kadar baktırdım, tam kan sayımı falan da iste, üreye baksınlar, kan değerlerine baktır kısacası, ne var ne yok işlesin sisteme, hepatitler, sifiliz, hiv, hpv, hsv, klamidya, gonore vs. idrar örneği de alıyorlar bazen, neticede iki üç tüp için kan alıp tüm değerlere baktılar benim. aynını yaptır.

 15. cybhfobik
  1 yıl önce

  hepsine baktırdım zaten aylık 2 kez hemde iyice psikolojim bozuldu sürekli kan aldırdım , sonra idrarda da std gibi bi test yapılldı bi mycoplasma genitalium çıktı antibiyotik verdi doktor bilmiyorum iyileştim galiba . ama hpv yaparlar mı bilmiyorum söyleyeceğim nasıl alınıyor örneği bilmiyorum da araştırdım biraz

 16. wakaracı34
  1 yıl önce

  yaparlar yaparlar git hallettir aldığın tarihte dostum.

 17. wakaracı34
  1 yıl önce

  achille o siteye ben de giriyorum ara ara ve her girdiğimde hiv pozitifleri anlamaya çalışıyorum ama başaramıyorum dostum, o yazılanları bende okudum, hiv konusunda hala korkularımın olmasının sebebidir o sayfa, gerçekten de hiçbir şey onlar için eskisi gibi olmadı olmayacak, hiv pozitif olsam 50 yaşından sonra acaba ne kadar daha yaşardım’ın hesabını yapmakla geçiyor bu ara zamanım o forumdaki pozitifleri okuduğumda, düşünsene bir veya birkaç ilaca bağlısın ve onları üç beş gün almadığında ölüme biraz daha yakınsın. umarım bir an önce çaresi bulunur bu illetin umarım.

 18. 2.şans
  1 yıl önce

  @achilles abi ne olur bana bir cikis yolu goster. Kac gundur psikolojim yine bozuldu. Bu kadar test oldum negatif 171. Gun antihiv negatif en son iki gün once bogazim agridi acile gittim doktor bogazima baktı bir sey yok bogazda dedi ama lenf nodlarimi elledi sismisler dedi antibiyotik yazdi sanki biraz inme oldu lenflerde sanki ama korkular yine basladi yaklasik iki aydır dilimde sariya yakin pas tutmus nereye baksam hiv belirtisi diyor artik test olmaya korkuyorum valla artik pozitif ckacak hissi var bende cok fazla korkuyorum bu lenf bezleri niye sisti acaba kulaklarimda surekli akinti var koltuk altim hassaslasti bu kadar negatif alip pozitife donen var mi

 19. cybhfobik
  1 yıl önce

  2.şans, kardeşim benim de lenflerim devamlı büyük her ultrasonda doktor reaktif dedi ve çapı büyükmüş ama hiv negatif negatif başka bulaşıcı hastalık da yok birsürü test yaptılar cmv sinden tut hsv sine kadar i bu cybh ile ilgili değil deyip kulak burun boğaza gönderdiler . bu lenf bezi öyle bişeyki sadece onda şişmiyor

 20. hivhiv123456
  1 yıl önce

  Arkadaşlar biri bana cevap verebilir mi lütfen. Ben 29. Günde hiv testi oldum bir sürü semptomum vardı. Şuan sadece boğaz ağrısı ve karın guruldaması var. Testin kaçıncı jenerasyon olduğunu bilmiyordum. Bugün roche cobass markasını aradım benim hastanede hiv duo testi yapıldığını söylediler roche cihazı var dediler. 29 daki testim ne kadar geçerli? Semptomların hive bağlı olmadığını gösterir mi?

 21. hivhiv123456
  1 yıl önce

  Beyler yok mu cevap verebilecek

 22. Helpmepg
  1 yıl önce

  Cybhfobik, kardeş sen gidip ünide std yaptırmışsın hiv vdrl falan yaptırmışsın hala burlardasın, hpv testi erkeklere önerilmiyor. Hpv için erkeklerde sorun teşkil edecek birşey de değil doktorla bizzat mailleştim. Erkekte kanser yapmadığını biliyoruz dedi adam en sonunda, çünkü bende hpvden bile tırsmaya başladım artık kendime hastalık arar oldum. Mide kanseri, bağırsak kanseri gibi şeyleri düşünmeye başladım yani anlıcağın bu şüphelerin sonu yook gidip endoskopi mi yaptırayım yani bu aralar aklımdan çıkmıyor mesela bu şüpheler. Demek istediğim bu olayı kapat temiz yaşa pis işlere girmeyelim birdaha. Benim 1 seneyi geçti. 3-4 farklı escortla birlikte oldum farklı farklı mal aklımla o zamanlar daha sadece hiv ve hepatit testi oldum. Vdrl std idrar cmv ebv bunların hiçbirini yaptırmadım yaptırıp kapatcam ünide Allahın izniyle yoksa hasta psikolojisine giriyor insan kanseri düşünüyor, geçenlerde de veremi zatürreyi takmıştım ya kadından geçtiyse diye o kadar kafayı yedim yani.

 23. hivhiv123456
  1 yıl önce

  Helpmepg kanka banada cevap verebilir misin

 24. Wakaraca34 benim bildiğim gonore ve klamidya testileri devlet hastaneleri yapmiyor

 25. Deryalı
  1 yıl önce

  Evet, hayat boyu TPHA pozitif gelecek. Evleneceğiniz kadın, bu konularda bilinçli bir kadınsa "Gel bir laboratuvarda CYBH testi yaptıralım, içimiz rahat olsun" derse bununla yüzleşeceksiniz, ona açıklama yapacaksınız. Ya da çocuk gibi "Yea sen bana güvenmiyor musun" diye mırın kırın edeceksiniz, kaçacaksınız. Çok büyük bir sorun mu bu? HIV pozitifler, hayatın her alanında bunu yaşıyor. Ciddi bir ilişkiye başlamadan önce, 40 kere düşünüyor "Nasıl söylerim, söylersem ne tepki alırım" diye. Nakledilen kandan, iğne batmasından, enjektörden ya da cinsel istismardan gibi trajik hikayeleriniz yoksa, bu sizin sorumluluğunuzda. Siz anlayışlı biriyseniz, kadından ultra büyük şeyler bekleyen ve sürekli geçmişini sorgulayan bir barzo değilseniz, evleneceğiniz kadın da mutlaka anlayışla karşılar. Sonuçta tedavi almışsınız ve bulaştırıcılığınız yok.

Cevap yazmak için yapınız.