Dil şikayeti

Arkadaşlar 1. Ay combo negatif ve 6. Ay Anti hiv ve hepatit testler negatif özel hastanede test yaptırdım ilişkim korunmasız oldu çok şükür negatif geldi şuan 1 sene oldu fakat dilim Beyaz ve tabaka sürekli dilimi fırçalama ma rağmen gitmiyor hiv değilim ama dilim tüylü anlamadım yardımcı olurmusunuz kbb gittim dil yapın diyolar

Cevap ( 14 )

 1. Arslan04
  2 hafta önce

  Bütün cybh testlerini yaptırmanı öneririm. Cinsel yolla bulaşan tek hastalık hıv değil maalesef. Ben dün 80.günde tüm testleri yaptırdım. Hsv-1 pozitif geldi. Vücudumda da kırmızı ben-noktalar çıkıyor

 2. İlahiAdalet
  2 hafta önce

  @Burakkurtuldum, Çok şükür ki hiv yok sende, Çünkü testlerin bunu kanıtladı. Ondan sonrası doktorların tavsiyesini dinleyerek kolaydır. Sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum kardeşim

 3. Burakkurtuldum
  2 hafta önce

  @ilahi adalet geçmiş olsun sanada reis inşallah sizde iyisinizdir

 4. İlahiAdalet
  2 hafta önce

  @Burakkurtuldum kardeşim, ben 6 aydan uzun bir sürede defalarca hiv testi yaptırdım, aynı zaman diliminde doktordan talebim üzerine 3 defa hiv RNA yaptırdım ve sonuçlar negatif çok şükür. Bu zaman zarfında yaklaşık 14 Prof ve doçent ile telefon görüşmesi yaptım; yaptırdığım testlerin 45-50. gün itibarıyla yeterli olduğunu söylediler. Daha sonra ise dünyaca ünlü Amerikalı iki profesörün, ücretli soru sorulan bir web sitesinde altıncı hafta ve daha sonrasında(42.gün) yapılan testlerin yeterli olduğuna dair kesin cevaplar verdiklerini gördüm. Çünkü 42. günden sonra dönen bir vaka olmadığını öğrendim. O nedenle, bu forumda 42.gün ve daha sonrasında negatif sonuç almasına rağmen korkudan kurtulamayan arkadaşlar gördüğümde üzülüyorum. Herkese selamlar…

 5. Kader83
  2 hafta önce

  İlahi adalet peki belirtilerin var miydi

 6. KorkusuzKorkakA
  2 hafta önce

  Arkadaşlar merhaba 16. 22. ve 28. gün testlerimi verdim temiz çok şükür. Ancak aklıma bir konu takıldı ben bir aids merkezinde test veriyorum her seferinde odaya girdiğimde iğne hazırlanmış oluyor. Bu sefer de öyleydi ama kapağının açılıp açılmadığını görmedim. Acaba diyorum doktor unutmuş ve aynı enjektörü kullanmış olabilir mi? Böyle bulaş olur mu sonuçta orası aids merkezi benden önceki kişi enfekte olmuş ve aynı enjektör kullanılarak bana da geçirilmiş olabilir. Bunun da ötesinde vücudumda bir yara olmamasına rağmen kan verme koltuğuna dokunduğum için acaba oradan bulaş oldu mu diye korkuyorum. Daha da kötüsü bunların olamayacağını yüzeyde kan olsa dahi benim yaram olmadığı için yaram olsa dahi virüsün açık havada bir kaç dakika içinde öldüğünü bilmeme rağmen korkularıma engel olamıyorum. Fobik dedikleri durum tam olarak bu mu? Sizce psikiyatriye görünmeli miyim yoksa bu işi kendi başıma çözmem mümkün müdür?

 7. İlahiAdalet
  2 hafta önce

  KorkusuzKorkakA bence Çok fazla kaygılısın. Yazdığın şeyler imkansız durumlar. Ancak 42. gün bir test daha yaptırarak negatif olduğunu görür Ve konuyu kapatırsın.

 8. Kahretti
  2 hafta önce

  Arslan 04 benim de 153 negatifim var ama testislerde agrı ve boyunda lenf bezi şişliği var hsv testi nerde nasıl yapılıyor?

 9. Kader83
  2 hafta önce

  232. Gun negatif.belirtiler var.bizlerde bişi var ama ney bilmiyorum.kesinlikle psikolojik değil.100 tane prof gelsin bana psikolojik desin kesinlikle inanmam.psikolojimin bozuk oldugu zamanlar oldu.onda da en fazla iştahim kesilmiştir.canim bisi yemek istemwmisimdir o kadar.

 10. İlahiAdalet
  2 hafta önce

  @Kader, bazı profesörler; senin gibi yakınması olan hastalarda CD4 ve RNA testi yaparlar ve negatiflik değişmez. İnşallah sende en kısa sürede yaptırırsın ve rahatlarsın.

 11. Yusuffff
  2 hafta önce

  Kader83 aynen psikolojik değil o kadar hastalık var ki başka şeyler var vücutta .. bu dediğin doğru

 12. Kader83
  2 hafta önce

  Inşallah ilahi adalet.evet kesinlikle psikolojik degil

 13. İlahiAdalet
  2 hafta önce

  @Kader, muhtemelen küçük bir ilçede yaşıyorsun. Öyle olsa bile bütün üniversite hastanelerinde RNA Yapılıyor. Telefon yoluyla İlgili hastaneden randevu aldıktan sonra gerisi çok basit. Yarım günde tamamlanacak bir şey için aylarca stresten bütün bedenine ve ruhuna telafisi olmayan zararlar veriyorsun.

 14. Burakkurtuldum
  2 hafta önce

  @Kader83 ben combo test oldum 6. Ay Anti hiv negatif aldım dil yapım korunmasız ilişkiden sonra değişti sende ne tarz belirtiler var.

Cevap yazmak için yapınız.