yaklaşık 8 ay önce escortla korunmasız bir ilişkide bulundum ve bu ilişki benim için bir ilkti. Bu ilişkinin ardından 5.5 ay sonra özel sektörde bir iş buldum ve hastaneye sağlık raporu almaya gittiğimde dahiliye doktoru verdiğim kana müteakip hiv şüphesi gördüğünü enfeksiyon hastalıklarına görünmemi istedi. O anki hislerim duygularım o kadar kötüydü ki.. ardından enfeksiyon doktoruna gittim ve o sırada dahiliye doktoruna verdiğim kanın ankaraya doğrulanma testine gittiğini öğrendim. enfeksiyon hastalıkları doktoru sonucun gelmesini 2 haftayı bulacağını söyledi ve sizi temin ederim ki süreci beklemek çok ama çok kötü birşey.. 2 hafta sonra doğrulama testi negatif geldi ve derin bir nefes aldım. Geçen gün bu olay aklıma yine takıldı ve aile hekimine kan verdim ve kan tahlilinde anti hiv 0.999 gelmesine karşın yine enfeksiyon hastalıklarına çıkmamı istedi. dün çıktım ve doktor elisa testi vermemi istedi ve bende verdim. normalde 2-3 saatte çıkacak olan sonuç hala çıkmamış. Büyük bir ihtimal Ankaraya tekrar doğrulanma testine gittiğini düşünüyorum. Şimdi ben hiv miyim? şuan derin bir psikolojik boşluktayım ve yaptığım aptallığım ve bu süreç beni çok yıprattı. lütfen beni aydınlatın..

Cevap ( 6 )

 1. Merdoat06
  6 ay önce

  Sonuç çıktı mı ?

 2. Maalesef 2 gün geçmesine rağmen sonuç yok.

 3. anxietymen
  6 ay önce

  WB’dan negatif geldiyse ve ilk testi olduktan sonraki aradan ikinci testi olana kadar tekrar bir ilişki yaşamadıysan pozitif olması imkansız hocam. İstersen bir de özel lab’da test yaptır.

 4. Bluecat1
  6 ay önce

  Sonuçlar çıktı mı som durum nedir?

 5. Alihankc
  5 ay önce

  merhaba aynı sorunu yaşadım. doğrulama negatif geldiyse sorun yok. çünkü bu işin en sonu doğrulama testleridir. insan vucudunda bazı şeyler bu testlerde yalancı pozitiflik doğurabiliyor. için rahat olsun başka bir olayın olmadıysa ilk testten sonra pozitif gelmesi imkansız

 6. Hatalıyımm
  5 ay önce

  Sonuç ne oldu daha önce hiç test yaptırdımışmıydın

Cevap yazmak için yapınız.