49.gün Eliza testi

Ben 36.günde test oldum negatif çıktı 4.nesil bir testte 49.günde de test olucam bundan sonra konuyu kapatabilirmiyim . (Achilles kardeşim sen yardımcı olmuştun yanlış anlama verdiğin cevaplara güvenmediğim için değil kesinleştirmek için)

Cevap ( 37 )

 1. Achilles
  3 hafta önce

  Ne demek kardeşim sıkıntı yok,tekrar tekrar sorabilirsin.Hiç şüphen olmasın,49.günde alıcağın negatif sonuçla konuyu kapatabilirisin.Ben de konuyu 50.gün kapattım.Normlde 45 de gidicektim işlerimden dolayı 50.gün gittim test olmaya.Lab dru daha da gelme yapmam dedi.

 2. ccmadwolf
  3 hafta önce

  Evet benimde bugün 43.günüm 46yı bekliyorum. 46 da combi yaptırıp kapatacağım inşallah...... şans dileyin bana @Achilles

 3. Achilles
  3 hafta önce

  ccmadwolf,senin zaten 30 da pcr yok muydu?

 4. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @Achilles var gibi de yok gibi de bilmiyorum.ben 34.günde bir bok yedim ama çok şükür erkenden döndüm.Yani anlayışla karşılayacaksan anlatabilirim....

 5. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @Achilles kardeşim işte takıntı öyle kötü ki 34.günde madem hiç bir şeyim yok diyip gidip Kızılay’a kan verdim sonra akşamı o kadar kötü oldum ki ya başka birine giderse kanım bu veballe nasıl yaşarım diye ve ertesi gün koşa koşa Kızılay’a gidip anlattım ve kanımı imha ettiler.sağolsun oradaki doktor dedi ki kanı imha ettik ama tüpleri Ankara’ya teste gönderdik dedi.Genelde imha edilen kanların testi yapılmaz ama 2-3 gün sonra gel bakalım yapılmış mı diye.Neyse çıktım gittim bakmışlar dedi anti hiv non reaktif hiv RNA non reaktif yazıyordu.Fakat işte genelde bakılmaz dediği için bende bir şüphe oldu acaba bakmadılarda oraya nonreaktif yazdılar.... Bilmiyorum işte

 6. Haitiiti
  3 hafta önce

  Tamam teşekkür ederim kardeşim sağolasın

 7. Haitiiti
  3 hafta önce

  Achilles kardeşim 36 dan sonra dönmez demi benim hiçbir belirtim felanda yoktu ama

 8. Achilles
  3 hafta önce

  Ccmadwolf,kanlarla çalışılmış,yoksa niye nonreaktif diye sonuç çıksın.Neyse 15.gün pcr ve 30 larda 4n bi testin vardı negatif.46.gün ol konuyu kapat.

 9. SCakırr
  3 hafta önce

  Ccmadwolf, kızılayın yaptığı rna testleri 35.günde (9.günden sonra hiv için, 4.günden sonra hcv için, 30 küsürüncü günden sonra da hbv için) kesin sonucu verir hiv ve hepatit için, sifiliz için tpha yapıyorlar bu 6.haftadan sonra sonuç veriyor, diğer testlerin sonucu da nonreaktiftir sana doğrulama için yönlendirme yapmadıklarına göre, bide yaptıkları testler maliyetli olduğu havuz yöntemiyle çalışıyorlar yani 20 örneği karıştırıp teste sokuyolar, reaktiflik olursa ayrı ayrı test ediyorlar endişe etme hiv değilmişsin, diğer testler hakkında bir şey söylemedi mi doktor ?

 10. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr kardeşim 34. günde verdim kanı ertesi günü imha ettirdim.Tüm testler nonreaktif.yani 4-5 tane test vardı adlarını hatırlamıyorum.Sifilizi hatırlıyorum. kardeşim sen bilirsin 1.sorum: acaba imha ettikleri için çalışmadılar ve nonreaktf mi yazdılar? 2.sorum: havuz yaptıkları için görünmeme durumu var mıdır??

 11. SCakırr
  3 hafta önce

  Ccmadwolf, hepatit b c hiv sifiliz testlerini yapmışlar ve hepsi negatif gelmiş, havuz yaptıkları için gorunmeme durumu asla yoktur, kızılayın yaptığı testleri dışarda yaptıramazsın ancak antihiv testin pozitif gelirse doğrulama testi için yaparlar devlet de bu testleri, var olan testler arasında en hassas ve dolayısıyla en erken sürede saptayabilen testlerdir zaten kızılay kanı aldıktan sonra 1.5hafta kadar süre bekliyor yani hiv ve hepatit c pencere suresine denk gelme riskini ortadan kaldırıyor, hepatit b için ise bu tarz operasyonlardan once kişinin aşısı yoksa hep b immunoglobini verirler kişiyi korur, sifiliz ise soğuk zincirde maksimum 3 gün icerisinde ölüyor ve bulaşmıyor ama kızılayın yaptığı spesifik sifiliz testleri bir kere enfekte olan kişilerde omur boyu poz çıkan testler olduğundan test pozitif geliyor tedavi olunsa bile ve yine kan imha ediliyor.Yani şuan senin için kesin olmayan tek kan yoluyla bulaşan hastalık sifiliz, ilişkiden 1 yıl geçince kızılaya yine bağışta bulunabilirsin, dünya standartları AABB prosedürleri gereği 1 yıl bekleniyor tüm dünya kan bankalarında.

 12. SCakırr
  3 hafta önce

  Bu arada havuz sistemi 6 örnek ile oluyormuş, 20 değil.

 13. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr link atar mısın biraz inceleyeyim şu havuz testlerini. 15.gün yine tüm cinsel yollarla bulaşan hastalık testlerimde negatif.VDRL negatif.Sifiliz nasıl çıkar ??

 14. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr https://hizliresim.com/n84vMl 15.gün testlerim bunlar

 15. SCakırr
  3 hafta önce

  wolf, araştırmayı birakalı çok oldu bro ama testler, hiv1 rna, hiv2 rna, Hbv dna, Hcv rna, TPHA testleri. Bu isimlerden arattırıp burabilirsin ne kadar erkenden saptaybildiklerini, 15.günde olduğun testlerde HbsAg çok yüksek oranda doğru ama HbsAg 6.hafta itibariyle kesin sonuca ulaştırır, anti HCV 12.hafta, tpha 6.hafta vdrl rpr testleri 12.hafta, hsv2igM testleri güvenilir değil pek, igG testi ise 16.haftadan sonra kesin sonucu verir.Senin tekrardan test olmanı gerektiren sifiliz ve hsv2 var şu durumda.Havuz sistemi sadece maliyeti düşürmeye yarıyor testler üzerinde tesiri yok.

 16. Achilles
  3 hafta önce

  Haitiiti,senin süpheli ilişkin nasıldı ki?

 17. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr hocam yani hiv kesinlikle yoktur demi? 15.gün hiv rna 30.gün combi 466 da da combi yapacağım...

 18. SCakırr
  3 hafta önce

  Yoktur, 30.combo test kesin sonucu vermez ama 9.günden sonraki hiv rnalar kesin sonucu verir.35.Gün olduğun hbv dna ve hcv rna da kesin sonucu verir.

 19. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr peki 42 gün sonrası combo kesin sonuç verir mi ?

 20. Achilles
  3 hafta önce

  ccmadwolf, 15 de direk viral yük bakan pcr de saptanamadı gelmiş.30 da antijen antikor birlikte bakılmış negatif gelmiş.İlişkinde korumalı olmuş.Oralı geçtim zaten.Birtek sürtünmeden kaynaklı şüphen var.42de de negatif gelcek zaten adım gibi eminim.Yaptır testi kapat hiv konusunu.

 21. SCakırr
  3 hafta önce

  Verir de senin için gereksiz, bu şekilde düşünürsen her test çeşidi için kesinleştirmek isterim dersen 9 dan sonra rna yaptırman, 6. Haftadan sonra 4.nesil, 8.haftadan sonra 3.nesil, 1-2.nesiller için 6.Ay da tekrar test olman gerek. Fobik olursun yani, bunun daha da ilerisi aynı testi defalarca olmak, 42.günden sonra 7 kere 4.nesil test olmak gibi örneğin, fobik olma bataklığa girersen zor çıkarsın, 42.günde tpha olman gerek, bunun yanında endişen devam ederse hivi hepatiti de ekle ama daha da fazla test olma, psikoloğa git unut bir şekilde.

 22. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @SCakırr ne demem lazım bu tpha tsti için? o ne testi?

 23. CandidaMantari
  3 hafta önce

  Tpha sifiliz testidir

 24. ccmadwolf
  3 hafta önce

  e o zaman vdrl ne testi ben hiç bir şey anlamadım.

 25. Achilles
  3 hafta önce

  Vdrl de bir sifiliz tarama testidir,bakterinin konak hücrelerde oluşturduğu salgıya karşı oluşan igm ve igg antikorlarına bakar,spesifik değildir,ve spesifik olmayan antijenler kullanılır.Tpha da ise bakteriye özgü treponemal antijenler kullanılarak oluşan antikorlar taranır spesifiktir.Vdrl’nin doğrulayıcısıdır yani.

 26. ccmadwolf
  3 hafta önce

  @Achilles Kanka bana 15.gün bu testler yapıldı bakar mısın? https://hizliresim.com/n84vMl TPHA testi de var bu yeterli değil mi?

 27. Achilles
  3 hafta önce

  cc, Tpha da en az 6 haftayı aşman gerekir.

 28. Achilles
  3 hafta önce

  sifilizde temastan ortalama 3 hafta sonra bulaşı aldığın yerde şankr yaraları oluşur.Basit bir net araştırmasıyla bulabilirsin.Senin bütün testler temiz çıkacak kanka merak etme sen.

 29. SCakırr
  3 hafta önce

  Cc imkanin varsa maviye git yine 42.gun, sifiliz testi olmak istediğini söyle 150-200arası fiyatı vardır,kafana takiliyorsa hivi hepatit de eklet ama parana yazık olur en azından bunları 90.günde ya da 42 den sonra devlet hastanesi ya da ozel labdan daha ucuz fiyata sigortadan yaptırabilirsin.

 30. Haitiiti
  2 hafta önce

  Achilles korunmasız vajinal ilişki hayat kadınıyla

 31. Haitiiti
  2 hafta önce

  Benim hiç belirtim olmadı hatırladığım kadarıyla kadında 2 aydır felan çalıştığını söyledi sadece benim gittiğimde kondom bittiği için kullanmadığını söyledi

 32. Achilles
  2 hafta önce

  Haitiiti,peki tmm test yaptırdığın iyi olmuş.Ne zamandı 2.testin?

 33. Haitiiti
  2 hafta önce

  Bugün vericem kanı bugun 49.gün

 34. Haitiiti
  2 hafta önce

  İçime yine kuşku düştü aq

 35. Achilles
  2 hafta önce

  Olur arada öyle ataklar.Negatif çıkacağından adım gibi eminim.Dönmez 36 da ki testin.Sonucunu paylaş burda.

 36. Haitiiti
  2 hafta önce

  Tamam kardeşim sağol ilgilendiğin için ben kanı vereyim yarın sonucu atarım

 37. Achilles
  2 hafta önce

  Tm kardeşim herzaman.

Cevap yazmak için yapınız.