4. Nesil testler ve 83. gün

Bir süre önce konu açmıştım fakat cevap alamadığımdan tekrar sormak istiyorum. 150 ve 82. Günde yaptırmış olduğum Hiv AG/AB 1/2 testim negatif gelmişti. Fakat bir arkadaş ise bu sürenin hsv, sifiliz,gonore gibi virüsler var ise bu sürenin yetmeyeceğini söylemişti kafam karıştı. Ben bu testlerden bir süre önce 20 Ocakta anti-hiv ile birlikte VDRL-RPR, HBsAg, Anti-HCV Negatif gelmişti. Tekrardan test olmalı mıyım? Teşekkürler.

Cevap ( 7 )

 1. Saçma geldi. Gripte virüs ne yani grip oluncaya mı yanlış sonuç verecek bence saçma

 2. yeryuzu33
  3 ay önce

  Yok hocam yanlış anladınız grip ile alakası yok. Kısacası 2 Şüpheli ilişkimden biri 150. gün diğeri 82. gündeyken Hiv combo testi yaptırttım 4. nesil. Bu test yeterli mi başka test yaptırmalı mıyım diye sormak istedim. Konu kapanmalı mıdır? Başka bir arkadaş diyor ki vücudunuzda sifiliz, frengi, hpv vb virüs var ise hiv daha sonradan pozitif çıkabilir bir daha test yapılmalıdır gibi bir şey diyince uçtum.

 3. PyramuS
  3 ay önce

  Git kurtul burdan sacmalama senin mesain bitmis.

 4. Yeryuzu33, Pyramus'unda dediği gibi. Senin mevzu kapanmış. Git güzel bir masaj yaptır(mutlu sonsuz) :) sonra bir hamama git keyfin yerine gelsin.bu konuyu da unut. Senin çile bitti darısı bizlere :)

 5. simplexx
  3 ay önce

  Devlet hastanesinde yapılan testte anti hiv negatif 0.198 yazıyor. Bu test 3. Nesil midir? Ayrıca hiv 2 ye bakılmamış mı demek oluyor? Ankara çankayada bir devlet hastanesi. Eğer 3.nesil ise 42.günde gelen negatifin yanlış olma olasılığı var mıdır?

 6. brat55
  3 ay önce

  Site berbat oldu admin. 3 saattir bi gönderi onaylanmadı

 7. Muzdarip
  2 ay önce

  Öncelikle sifil iz ve gonore virüs değil bakteridir. Onların yeşhisi eliza yöntemiyle olmaz. Sen hsv ye ayrıca baktırman lazım. Hpv yr de ayrıca baktırman lazım. Senin tahlilde hiv hepatit c ve sifiliz(frengi) bakılmış

Cevap yazmak için yapınız.