Arkadaslar selam. Bundan tam 8 hatta 9 ay öncesinde şüpheli bir ilişki yaşadım. İlişkinin üstünden 50 gün geçtikten sonra gidip hiv 1/2 ag ab Elisa ve Nat tarama testleri ile negatif aldım. Doktorum komşumdu. Konuyu kapatmamı bir daha da böyle bir şey yapmamam gerektiğini söyleyip gönderdi. Şu an 8 ay geçmiş bulunuyor ve test olup olmama konusunda kararsizim. Geçen ay yanına gittim ama degismeyecegini başka bir ilişki yasamadiysam gerek olmadığını söyledi Evlenmeyi düşünüyorum bu yüzden de içim tereddüt ediyor. Nisanlimin yanında böyle bir şeyle karşılaşmak beni baya bir zora sokar aramızda bozuldu bu gizli yaptığım şey yüzünden. Yol göstermenizi rica ediyorum.

Cevap ( 3 )

 1. cilicia
  1 yıl önce

  Gerek yok.50.günde olsa çıkardı.

 2. Exsalvador
  1 yıl önce

  Cilicia hocam 32-46-48-59 negatifler var 59u verdigimde biseyim yoktu bir gün sonrasında boğazımda garip bir hassasiyet var anlayamıyorum ne dersin

 3. cilicia
  1 yıl önce

  32.gün dahi yeterlidir.dsö 42 den sonrası için değişmeyecek der. Sadece matematiksel bir hesaplama yap. Yüzde 95 ilk test doğruluğu, 2.test yüzde 99 civarı 3.test yüzde 99 civarı ve yüzde 99 civarı doğruluğu bir test daha. Sence senin pozitif olma olasılığın nedir? Pozitif olma olasılığın matematiksel olarak belki 0.0001 den daha düşüktür ancak tıp biliminde senin pozitif olma olasılığın yoktur.geçmiş olsun Boğaz ağrın, üst solunum yolu enfeksiyonu olmuş olabilir bilemeyiz. Ancak HIV değil.

Cevap yazmak için yapınız.