Evet beyler 22.5 gün test sonuçlarım Allah’a şükür negatif geldi. Bu sefer düzen Labda oldum ama sonuçlar tam 8-9 saatte geldi öldüm bekle bekle. Kan aldıktan sonra doktorla kısa bir görüşmem oldu ona 15. Gün sonuçlarımı söyledim merak etme değişmez dedi değişen olmadı dedi. Hatta günümü sordu 22 deyince tamam bu çıkacak sonuç %100 diyebilirim dedi. Bide test hiv duo ultra mı çözemedim orda ısrarla sordum doktora falan evet hiv duo ultra dediler özellikle düzende olan dostlarım bakabilir mi?

Cevap ( 42 )

 1. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr abi bundan önce bulguda oldum o testte jenerasyon , vidas falan her şey yazıyordu bunda yazmayınca şüpheye düştüm 4. Nesildir değil mi? Teşekkür ederim bu arada

 2. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr tam 22.5 gün oldu bu test güvenilir midir peki bu soruyu @Scakırr ustamada sorayım

 3. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr abi korkuyorum daki seni etiketlediğim yazımı okudun mu?

 4. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr teşekkür ederim abi insallah 28 ve 42 de de olup kapatıcam

 5. Kaptann
  2 yıl önce

  @Scakırr ustam sen ne diyorsun

 6. Mardinkapı-21
  2 yıl önce

  Fiyat ne

 7. SCakırr
  2 yıl önce

  Kaptann, vidas duo testine 21.Günde Ućkun lab. garanti veriyor başka test yapmıyor gidenlere çünkü p24 antijeni 10-12.günlerde oluşmaya başlayıp 21.gün civarında tavan yapıyor.Bundan sonra 42.günde hıvı, 90.günde de hiv hepatit sifiliz test ettirip kapatmanı öneririm. Artık hiv testinin pozitifleşme olasılığı yok ile imkansız arasında.

 8. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @Scakırr ve @Kaptann beyler ben bugün düzene gidip kan vereceğim doktor bulursam doktorla yoksa her şeyi kan alan hemşireyle konuşup kapatacağım inşallah. Bugün 53. Gün hiv duo yaptıravağım scakırr nedersin kanka 8 haftaya geldi zaten hiv 2 de kesin artık hani ülkede öyle yok ama ben artık bitirmek istiyorum her şeyi soracağım.

 9. Kaptann
  2 yıl önce

  @Scakırr sagol ustam şimdi 4. Nesil testler için 6. Hafta son diyoruz ya bu antikor için mi geçerli. Mesela antijene bakılan testlerde 21-28 garanti midir @Mardinkapı 280 TL @Hottahçı1 kan verdikten sonra doktorla görüşmek istiyorum dersen görüşebilirsin sen zaten rahat ol hiç stres yapmana bile gerek yok bana bile 22. Gün için merak etme bu alacağın sonuç %100 diyebilirim dedi

 10. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @kaptann verdim kanı ama kafama takılan şeyler var

 11. SCakırr
  2 yıl önce

  @kaptann hayır bro 6.hafta p24 antijeninin oluşumu için maksimum süre ama insanların %95'lik kesimi ilk 4 hafta içerisinde hem antijeni hem antikoru oluşturmuş oluyor, bunun dışında G antikorları için en gec oluşum süresi 6.Ay'a dayanıyor bu yüzden 1-2.nesil testler için kesinlik süresi 6 Ay'a eşdeğer, 3.-4.nesil testlerin baktığı M antikorları için ise kesinlik süresi 8.hafta olarak söyleniyor.

 12. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr abi nen hiv duo dedim dğzendekiler bana bilmiyoruz falan dediler antijen ve antikora bakıyoruz dediler. Hiv duo yapmıyormu şimdi bunlar?

 13. Kaptann
  2 yıl önce

  @Scakırr kanka anladığım kadarıyla biz 42. Günde antijen açısından olmadığı için kapatabiliyoruz. Ama bu m ve g antikoru mevzusuna ayıkamadım :) @Chngr abi Ankara Tunus şubesinde oldum @Hottahçı orda bi çok test yapılıyor kalabalık bayagı çok hakim değiller ben doktora sordum hiv duo ultra dedi ayrıca @Chngr abi gayet güzel açıkladı ek olarak senin endişe edilecek bi durumun yok kardeşim

 14. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @kaptannn kanka doktor sana 42 de mi kapat demişti, ben konuştum bak açıkça dedim bana böyle dediler dedim yok test hiv duo dedi. Ondan sonra başka labaratubar olmasına rağmen test sonuçlarına güvenebilirsin dedi. Bu iğne ve lab güvenilirliği fobisinden bahsettim yersiz mi hocam dedim evet yersiz dedi sen aldığın sonuçlara güven dedi biz normalde 90 da öneriyoruz dedi ya fa 60 sonrasına ama senin önceden testlerin var negatif dedi 21-28-42( 42 ye gereksiz dedi ama neyse :D) ama 53. Gün bizde olduğun ve önceki testlerinin sonuçlarına dayanarak konuyu tamamen kapatabiliirsin dedi hemşireye sordum biraz ilgilenmedi Mithatpaşa şubesindeki benle ama kimse 2. Defa kullanmaz dedi dikkat ettim çekmeceyi açıyor oradan pistonun kapağını çıkardı tutucuya taktı ondan sonra yeşil kapağı açtı iğnenin ucuna dikkat ettim kan lekesi yoktu. Yani genede her şeye inceledim kafamda artık soru kalmasın diye. Akşam 6 gibi çıkar dediler.

 15. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @ chnge abi bana oradan bir kağıt verildi düzenden şimdi sana söyleyeceğim, Test no: 605 test adı: 906660 hiv-1/2 p24 (ag/ab), serum fiyatı: 283 tl Test no: 3605 test adı: hıv 1/2 antikor Test no: 3606 test adı hıv p24 antijen Bana verilen kağıtta bunlar yazıyor abi anladın mı sen bişey?

 16. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr abi doktor bana ısrarla vidasla yapıyoruz hiv duo ultra testin dedi ama.

 17. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr yok abi duo bendede aynı yazıyor çift sonuç veriyor işte @Hottahçı1 bana gel veya gelme demedi ama 22 gün için %100 diyebilirim dedi

 18. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr abi dediğin gibi hem bulgular onu gösteriyor hemde Türkak sitesinde vidas cihazinin kullanıldığı yaZıyor https://secure.turkak.org.tr/kapsam/Scope/PublicHTML/807?sube=2263&language=0

 19. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr abi bence sen onu bir daha araştır çünkü direk cihazı bizzat görenler var ben ilk kez senden duyuyorum yani, ki sorduğum birkaç akredite labaratuvar da da hiv duo ultra testini yaptırdıklarını söylediler ki bu test sadece vidas cihazıyla yapıyorlar yani bence onu bi düzgün araştır bizi de bi aydınlatırsan sevinirim.

 20. Kaptann
  2 yıl önce

  @Hottahçı1 attığım linke bakabilirsin Türkak’ın kendi sitesi bizim testte vidas cihazının kullanıldığı yazıyor

 21. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr @kaptann abi buyur kendi sitelerinde zaten biomerux akreditasyon standartlarına uyduğunu belirtiyor. https://www.biomerieux.com.tr/urun/kalite-uyumluluk-hizmetleri buyur yani zaten direk firmanın erhangi bir ürünüde akrediteye uyuyorsa ozaman bu mantıksız değil mi ?

 22. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @kaptann aynen baktım hemen kanka şubede farketmiyor zaten baktığın zaman bütün şubeleride zaten akredite ana merkezi geç yani, ki acaba şubede mi yapıyorlar yoksa genel merkez gibi bir yerde mi toplayıp yapıyorlar onu bilmiyorum ama @chngr yani abi zaten belirtmiş o konuyada açıklık getirdiğimizi düşünüyorum böyle bir olay yok yani. Vidas kullanının akrediteside olabiliyor ki hatta bunlar vidasla da test yapıp akrediteyi almışlar.

 23. Kaptann
  2 yıl önce

  @Hottahçı1 @Chngr ek olarak dün bende şüpheye düşüp mail atmıştım gelen maili aynen yazıyorum; Sayın xxxx Laboratuvarımızda biomeriux Hiv duo ultra kiti kullanılmaktadır 4. Jenerasyon bir kittir. Dr. Tutku Taşkınoğlu

 24. PyramuS
  2 yıl önce

  Hottaci kardesim senin olayin 28 de bitti neyin pesindesin hala sen.

 25. Kaptann
  2 yıl önce

  @Chngr estagfrullah abi dogru söylüyorsun bende ilk gördüğümde neden yazmıyor diye sorgulamıştım

 26. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @pyramus güzel abim fobiklik başka hiçbir şry değil.

 27. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr estağfurullah abi nedemek doğru sitesinde yazmıyor ama testleri duo ultra vidasla.

 28. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @chngr abi akşam 6 dediler düşünmemeye çalışıyorum şuan.

 29. SCakırr
  2 yıl önce

  @Kaptann, M antikorları erkenden oluşuyor sonra yerini G antikoruna bırakıyor bunlar insana bağlı değişken zamanlarda olabiliyor ama M antikorları oluşmaya başladığında p24 antijeni azalmaya başlıyor, dediğin gibi antijen oluşumu en geç 6.hafta olduğundan 6.hafta da 4.nesil bir testle hiv1 sonucunu kesinleştirmiş oluyoruz, hiv 2 şüphen de varsa şayet 8.hafta da M antikorları testiyle onuda kesinleştirebilirsin, M antikoru için 3. nesil veyahut 4.nesil bir hiv testi olman gerekli ama ülkemizde hiv 2 yok, 2-3 kişi var onlarda Afrika'da enfekte olan 1 tanesi ameliyatla olmuş diğerleri ilişki klimik.org'da bununla ilgili detaylı yazılar var araştırmak istersen, eğer ilişkin Şempanzeyle ya da Afrikalı biriyle olmadıysa hiv2 şüphen olmasın eğer şüphen varsa da her durum için hiv2 bulaşma riski 3 kere daha fazladır yani vajinal bir ilişkide erkek taraf için 6000 de 1 gibi, bu yüzden dünya'da pek yaygın değ[email protected]çı sana 42.gün testini boşa olmuşsun demelerinin sebebi vidasın üreticisi biomeriux'un, test cihazları için 28.güne garanti vermesi, bu yüzden mesela ben de 14 ve 28.günlerde mavide vidas test oldum, 42.gün aradım randevu alıp test olmak için gelme dediler test yapmadılar, antijen 42.günden çok daha erken sürelerde oluşuyor fakat önemli olan cihazın tespit edebileceği seviyeye gelmesi bu da maksimumu 6 hafta sürüyor ama vidas cihazının hassasiyeti çok yüksek olduğu için en geç 28.günde tespit ediyor, bununla ilgili çok fazla deney var vidasın diğer cihazlarla karşılaştırılmasını araştıran bunlara pubmed'den ulaşabilirsin ama 42 gün geçtikten sonra 4.nesil herhangi marka test olur istersen Vestel olsun farketmez xd senin olduğun testin anlamı hiv2 yokluğunu göstermek olacak sadece hiv1 konusu senin için zaten kapanmıştı, eğer gittiğin çarkçı Maymun falan s*kmediyse, Türkiye'ye hiv2 yi getiren kişi olduğunu sanmam.

 30. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @scakırr kanka işte hiv 2 de kesinleşecek inşallah ve olay bitecek Allah'ın izniyle bende onu bekliyorum şuan. 53. Gün zaten 8 haftaya olmuş oluuor neredeyse hiv 2 içinde artık kesin yani ben öyle düşünüyorum sen ne düşünüyorsun? Ya zaten ilk 4 haftda millet antikor üretiyor hani hiv 1/2 farletmeksizin yani sence artık hiv 2 içinde kesin değil mi?

 31. SCakırr
  2 yıl önce

  Kardo zaten sende kondom var, hiç test olmadan önce de kesindi de, kondom yırtılmış olsa da evet şimdi hiv2 de kesinleşecek umarım psikolojiden kurtulabilirsin, bundan sonra ki testlerin psikolojine hiv olmadığını kanıtlamak için olacak bunun bilincinde ol.

 32. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @scakırr bundan sonra test olmayı düşünmüyorum 90 da kafam eserse belki. Ve dediğinde doğru belki karşımdaki hasta değil belki kondom hiç patlamado ama evham işte be olsun en azından her şeyi kesinleştirdik bir daha gerek yok bence teste inşallah düzelir psikolojimde.

 33. Kaptann
  2 yıl önce

  @Scakırr sagolasın kanka biraz rahatladım 28 de ve 42 de olup kapatmayı düşünüyorum insallaj negatif gelir onlarda sonra dediğin gibi 90 da diğer cybh ler ile baktırırım

 34. SCakırr
  2 yıl önce

  mhmtkayrt agacım bu işin sonu yok, haklısın psikolojiden çıkmak çok zor benim ahkam kestiğime bakma bende 5 ay kendime gelemedim ama zamanla soğudu, aklıma takılan her şeyi en ince detayına kadar araştırdım 1 sene hazırlıkta geliştiremediğim ingilizceyi 5 ay da hiv yazıları okuya okuya geliştirdim, umarım sende atlatırsın yakın zamanda ama ben en son 90 küsürlü günlerde test olduktan sonra uzun süre bu siteye girmedim, hivle ilgili hiç bir siteye girmedim aklıma bişey takılınca askexpertsnow'dan arattırdım ordan okudum, oradaki doktorlar handsfield ve hook çok tatmin edici uzun açıklayıcı cevaplar veriyor, tabi 1 soru 25 dolar olduğu için, sanada yegane önerim budur, bu forum başta yararlı bilgi edinmek için ben ilk geldiğim zaman şimdiki PyramuS ozaman ki Sivaslii, ilişkimin 2.günündeyim ne yapmalıyım diye soru yazmıştım, Sivaslii 42 de hiv testi ol, 90 da hepatitlerle tekrarla konuyu kapat, internette araştırma yazmıştı ben de aynen dediği gibi yaptım en azından 14.güne kadar hiç araştırmadım sonra da gittim test oldum negatif gelince bi rahatlama geldi sonra yine fobiklik başlıyor ama en azından her aklıma geldiğinde ulan 14.günden dönen olmamış ben ilk olmam heralde diyip kendimi rahatlatıyordum, senin kesin sonucu veren testlerin de var aklına bunların takılmaması lazım eğer takılan bir şeyler varsa da burdan değil askexpertsnow'dan bakmanı öneririm en doğru cevapları alırsın, çok iyi hatırlıyorum ilk zamanlar 14.gün testim negatif olup bu siteye girdiğimde ''70.gün test negatif geldi güvenebilir miyim ?'' ''150.gün testim negatif kesin midir?''gibi yazılar görünce kahroluyodum bu forumda gezersen fobiden kurtulamassın.

 35. PyramuS
  2 yıl önce

  Aynen cakir eski holy sivasli yeni pyramus en iyisini yapmissin valla simdi ben yine fobiklige basladim hatta sana demistim benim gibi olursun biraya takilma diye :)

 36. Kaptann
  2 yıl önce

  @Scakırr çok doğru söylüyorsun bazen diyorum keşke 1-2 ay sonra falan aklıma gelseydi bu şekilde günleri beklemek harbiden yoruyor adamı

 37. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @scakırr kanka son yazdığıma baktın mı etiketlediğim seni?

 38. SCakırr
  2 yıl önce

  hottahçı dediğin gibi 90'a kadar unutursan ne âlâ unutamassan 1 test daha ol ki kafandan atabil, sadece bakanlık rehberi ve who prosedürü yerini bulsun diye.90 dan da sonra artık hiç test olma psikayatra git, o da test olmamanı söyler, çünkü testten sonraki anlık rahatlama insanda bağımlılığa yol açabiliyor, bundan zevk almaya başlarsan bu sefer allak bullak olursun.

 39. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @scakırr kanka ben bir daha hiç gitmemeyi düşünüyorum çünkü lab doktoru da kapat dedi ha bakalım 90 da hatırlarsam ama şuan çıkıcam inşallah negatifimi alıp bu siteden. Negatif gelirse şimdş bile kafamdan atabileceğime inanıyorum ben.

 40. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @Kaptann saat 6 oldu halen gelmedi sonuç ya

 41. Hottahçı1
  2 yıl önce

  @Kaptann @Scakırr @chngr @pyramus abilerim kankalarım 53. Gün sonucum p24 antijen 0.00 negatif hiv 1/2 antikor 0.05 negatif. Allah'ın izniyle bende bu konuyu kapatıyorum ve fobik olmamak için buradan çıkacağım 90 da içim içimi yerse ki yemez İnşallah bir daha giderim ama ozamanda buraya girmemeye çalışırım çünkü burası insanda fobiklik yapıyor 28-42 de kapatıp gidenlerke 330-130-180 lere gelip halen test yaptıran var Allah a şükür negatifimi aldım inşallah herkes negatif alır şifasını bulur bunun hastalarıda artık harama bulaşmamak gerek ki gerekte yok verdiğiniz destekler içinde çok sağolun artık buraya düşmemeye çalışacağım. Gerçekten tanımasam bile çok yardımcı oldunuz ama artık 53 gündür ki sevdiklerime vakit ayrımadım nefes alamadım buna dur demem lazım hepinize negatifli günler Allah'a emanet olun çok sağolun, kaptan inşallah sende negatifsin kardeşim ama aynı hataya düşme bir daha şu çektiğin stres gelsin aklına karşındaki yüzde yüz negatif olsa bile harama girme daha gerek yok. Vesselam.

 42. Kaptann
  2 yıl önce

  @Hottahçı1 gözün Aydın kardeşim zaten negatiftin kendini rahatlatmış oldun tövbe ettim zaten ben hayırlısıyla 28 ve 42 de de negatiflerimi alırsam kapatırım kendine iyi bak

Cevap yazmak için yapınız.