2 yıl önceki münasebet

Arkadaşlar merhaba herkese şimdiden geçmiş olsun. 3 yıl önce kız arkadaşımla bir ilişki yaşamıştık. Akut dönemi geçirdiğimi hatırlamıyorum. Geçen ay lenf bezimin şiştiğini fark ettim ve test oldum anti hiv kemüsilans 0.13 negatif yazıyor. Başka bir test olmama gerek var mı? Şu anda lenf bezim halen şiş.

Cevap ( 7 )

 1. Deryalı
  1 ay önce

  HIV'i unut. Lenf bezi şişmesinin tonla sebebi var. Ağrı varsa, hareketliyse, son zamanda olduysa, enfeksiyon kaynaklı olması çok büyük olasılık. Hemogram, CRP gibi temel kan testleri yapılabilir. Kasıkta ise idrar tahlili de eklenebilir. Inmiyorsa ultrasonla kontrol edilebilir.

 2. cdt_ahmet
  1 ay önce

  lenf bezi şişliğini hiv ile nasıl ilişkilendirdin?

 3. Apetitia
  1 ay önce

  @cdt_ahmet internetten araştırdıktan sonra

 4. Apetitia
  1 ay önce

  Ağrısız ve 1 aya yakındır var. Çene altımda 1 adet ve boynumda var. Diş çürüğüm de var.

 5. Apetitia,Çene altı çürükten olmuş olabilir. Sen yine de enfeksiyon uzmanına görün, olmadı KBB, olmadı hemotoloji uzmanına görün. lakin hiv konun kapandı.

 6. Apetitia
  1 ay önce

  Tamamdır hocam teşekkür ederim.

 7. Merhaba 15 gün önce bi eskortla korunmasız ilişkiye girdim çok stres yapıyorum karnım ağrıyor belim ağrıyor ishalim kaç gündür ne yatıyorum ne kalkıyorum özel hastanede bel soğukluğu klamidya üreteal mikrop tesleri gibi bişeyler yaptırdım hepsi negatif ama öncesinde devlet hastanesinde idrar tahlili yaptıklar idrarda lökosit ve eritrosit enfeksiyon çıktı doktor 15 gün sonra kan tahlili ve test yapacağını söyledi ne yapmam gerekiyor çok kötüyüm arkadaşlar karnım ağrıyor sürekli hiç kesilmiyor ishalim

Cevap yazmak için yapınız.