Hastalık fobisi

Ya arkadaşlar kafayı yicem. Hiv bitiyor hepatit başlıyor. Hepatit bitiyor hpv. Hpv bitiyor frengi. Dakika başı belirti araştırmaktan hayattan koptum. Sürekli bir kaygı hali ya o varsa ya bu varsa diye. Partnerim çok eşli olmasa rahat olcam da kimbilir neler bulaşmıştır diye düşünmeden edemiyorum. Kendisi de baya sağlıklı ve mutlu. Hiç benim gibi kaygıları yok. Hayatımızda ilk kez bi seks yapalım dedik düştüğümüz duruma bak. Ve ders çalışmam lazım çok önemli hayatım kaycak. Gram bir şey aklıma girmiyor ruh gibiyim. Nasıl ders çalışılır bu kafayla? Eğlenceli şeyler yapıp kafa da dağıtamıyorum çalışmak zorundayım. Ne biçim bi döneme geldi bu fobi ya. Napabilirim ders çalışabilmek için?

Cevap ( 7 )

 1. Emeklifobikk
  1 ay önce

  Dostum zamanında testini yaptır hayatına devam et takıntı yapmaya gerek yok

 2. simplexx
  1 ay önce

  Partnerim 45.gün hiv hepatit testleri yaptırdı da diğerlerini benim yapmam lazım. Kesin bir şey çıkcak diye korkuyorum. Nisana kadar iyi çalışmam lazım hastalık çıkarsa eğer hepten kafam gider. Valla bu bize ders olsun sekse tövbeliyim bundan sonra.

 3. simplexx
  1 ay önce

  Anladım çok teşekkür ederim rahatlattınız gerçekten. Hem sifilizin de tedavisi var sanırım.

 4. Emeklifobikk
  1 ay önce

  Onlarca alt türden sadece 2 tanesi rahim ağzı kanserine sebep olabiliyor, o yüzden varlığı tespit edilirse türüne göre tedavi uygulanması gerekiyor.

 5. Emeklifobikk
  1 ay önce

  50 civarı bilinen alt tipi var hpv 16 ve 18 alt tipleri kanser riski taşıyor diye biliyorum

 6. simplexx
  1 ay önce

  Hpvler yüzde 90 oranında vücuttan atılıyormuş bir yerden okuduğum kadarıyla. Bağışıklık düşük olduğunda vücut atamıyor. Bazı sitelerde havuzlardan bile kapılabildiği yazarken bazı yerlerde böyle bir şeyin mümkün olmadığı yazıyor. Bir sitede de amerikada yapılan araştırma sonucunda hayatında hiç seks yapmamış insanlarda bile hpv tespit edilmiş. Aslında korkulacak bir şey yok. Siğil türüyse siğil tedavisiyle kurtuluyorsun. Kanser yapansa da erken teşhisle tedavisi büyük oranda oluyormuş. O yüzden kadınlara her yıl smear testi yaptırmaları öneriliyor. İnternette çok fazla bilgi var çelişen. Kimi kondom korumaz diyor kimi yüzde 70 diyor. En iyisi bağışıklığı yüksek tutmak sanırım.

 7. simplexx
  1 ay önce

  Siğil türündeyse 2 hafta ile 8 ay arasında çıkabileceği yazıyor. Bazı siteler 3 hafta 12 ay falan yazmış. Değişiyor. Siğil çok sonradan da çıkabilirmiş yani. O yüzden siğil sorunu yaşayan arkadaşlara farklı bir soruda sormuştum şüpheli ilişkiden ne kadar süre sonra siğil çıktığını. Her sitede farklı yazıyor çünkü. İşte bazıları bağışıklığı kuvvetli olduğu için virüsü vücuttan tamamen atabiliyormuş. Atamayanlar da bağışıklık düştüğü zaman siğil çıkarak kendini gösteriyormuş. Tabii bunlar benim sitelerden okuduklarım. Kesin bilgiler değil. Doğrusunu doktor daha iyi bilir.

Cevap yazmak için yapınız.