5. Ay belirti olur mu?

Beni bilenler vardır belki 2019 5-6 ay önce bir şüpheli temas için endişeleniyordum. 15 de ve 28 de hıv duo ultra vidas testlerinden negatif aldım. 42 yada 43 de devlet hastanesinde 4. Nesil AB ag bakan bir testten negatif aldım. Bunlar beni rahatlatmaya yettiği için 3. Ay test olmaya gerek bile görmedim. Ama 2 gün önce çok yoğun bir baş ağrım oldu, sonra dudağımda derin bi yara oldu geçmiyor bir türlü sızlıyor. İshal, halsizlik biraz da ateş var. Durduk yere şüphe yapmam ben açıkçası, zaten 3. Ay test olmamamdan anlamışsınızdır. Pazartesi devlet hastanesine randevu aldım test olmak için ama hastaneden korona vs kapmak istemiyorum. Bana bişey olmazda evde yaşlı kişiler var ailemden. Gidip test olmama gerek var mı sizce?

Cevap ( 12 )

 1. hösün4680
  2 ay önce

  Olduğun testler yeterli. Hiv akut belirtisini bir çok insan yaşamaz yaşayan olursa da genelde 2-4 hafta arası en geç yaşayan ilk 6 hafta içinde Yaşar ve biter. 42. Gün olduğun test sende hiv olmadığının ıspatı ki sen tam antijen gününde vidas olmuşsun daha ne istiyorsun? Bence bu aralar hastaneye gitme. 1-2 ay sonra gidersin

 2. hösün4680
  2 ay önce

  Olduğun testler yeterli. Hiv akut belirtisini bir çok insan yaşamaz yaşayan olursa da genelde 2-4 hafta arası en geç yaşayan ilk 6 hafta içinde Yaşar ve biter. 42. Gün olduğun test sende hiv olmadığının ıspatı ki sen tam antijen gününde vidas olmuşsun daha ne istiyorsun? Bence bu aralar hastaneye gitme. 1-2 ay sonra gidersin

 3. Armani
  2 ay önce

  @hösün4680 , vajinal sıvı elimize bulaştı diyelim ve sildik 3-4 dk sonra falan cinsel organımıza dokunduğumuzda yani tatmin olmak için falan bulaş olur mu? Kuru hiv yani sıvı olmadan bir yerden bir yere geçer mi?

 4. Acilyardim miydi sizin nick hocam? Evet arabada kaldığı için yaz boyu çatlama riski olmuş olabilir dedi doktor. Bakalım yarın gitmeye çalışıcam. Bir mikrobiyoloji doktoru az bişey bulaştıysa 3. Ayda ortaya çıkabilir, 28 ve 42 de olduğun testler yanıltıcı olabilir dedi. Poz almaktan korkuyorum şimdide. Yalancı poz falan da çıkabilir hiv yoksa bile valla tırsma gelmedi dersem yalan olur.

 5. @hösnü umarım öyledir hocam. Bende son testi olup rahatlayayım artık.

 6. hösün4680
  2 ay önce

  @kötüyüm az bulaşır çok bulaşır mevzusu yok. Ya bulaşmıştır ya bulaşmamıştır. Bulaştıysa hızla çoğalır zaten ki kanın 14 gün içinde antijen üretmiş olur. En geç en kötü durumda 42 ye kadar kanda kalori ve yerini antikor a bırakmaya başlar. Merak etme için rahat olsun. Mümkünse bu aralar teste de gitme.

 7. Hösün4680 benim dudağımda uçuk çıktı doktora gittim bir krem verdi kullandım geçti ama şu an biraz izi var bide çok küçük gri nokta var dudağimda hsv olabilir mi her seferinde birşey çıkıyor zaten hpv bulaştı stresten yine başım ağrıyacak doktorada gidemiyorum bide iki elimin de üst derisinde bir kuruluk hafif deri soyulması var ne olur birşey yazın çok zordayım

 8. Kimse yok mu arkadaşlar

 9. @hösnü eyvallah hocam sağol, hastaneye gitme işini erteliyorum o zaman. Veya hiç gitmeyedebilrim. Dediklerin doğrultusunda zaten bişey çıkmaz.

 10. @anlamsiz hayat, hpv nasıl çıktı? Siğil var mı testte mi öğrendin

 11. Yazacaktım ama dalgınlığıma gelmiş atlamışım kusura bakma. 2. Haftadan 4. Haftaya kadar belirti olmuştu. Baş dönmesi baş ağrısı halsizlik ateş mide bulantısı ve ishal gibi belirtiler oldu. 4. Haftadan sonra geçti hepsi. Testler de negatif gelince daha da sallamadim o belirtileri. İşte 2 3 gün önce 1 gün boyunca şiddetli baş ağrısı halsizlik hafif ateş ve hala geçmeyen dudağımda derin bi yara olunca şüphelendim gene.

 12. Kötüyüm kardeşim peniste siğil çıktı doktor yaktı ama tipleme yapmadan yaktı bende tipleme falan bilmiyordum birde dudağimda uçuk çıktı doktora gittim krem verdi yarayı iyileştirdi fakat dudağımın kenarın da çok ufak gri rekli nokta içide su var sanki ben de hsv den korkuyorum bulaşmış olabilir temastan 33 gün sonra anti hiv 1/2 p24 ag hepatit sifiliz klamidya başka testlerde negatif çıktı ama hsv ye bakilmamis korona geçse gidip bütün testleri olacam inşallah bisey çıkmaz hepimiz kurtuluruz

Cevap yazmak için yapınız.