Lösante hastanesinde dahiliye için kan verdim. Kan alan hemşire vacutainer iğnesini açmadan hemen yanındaki siyah normal atık poşetine düşürdü , bende takip ediyorum. Sonra hemen içinden alıp plastik sarı tibbi atık kutusuna attı. Ben ne yaptığını sorduğumda bu iğnelerin normal çöp içinde olamayacağını ve temizlikciler için risk olusturacagini söyledi. O eldiveni değiştirdi, ve ben takıntılı olduğumu söyledim onu kullanmayacaksiniz değilmi diye, o da bunun yapması gereken bir işlem olduğunu yenisini kullanacağını söyledi. Velhasıl kan alinsada açlık kan şekeri olduğu için kafamda deli sorular var. 10 kere hastaneye gittim. Tekrar kullanım olmayacağını söylediler fakat içim rahat değil. Ne dersiniz fikri plan varmıdır?

Cevap ( 5 )

 1. Dou
  1 ay önce

  İyi günler. İnternet üzerinden araştırdığım da çok fazla bilgi kirliliği var ve bu yüzden kafam karışıyor. Merak ettiğim şey şüpheli cinsel temastan sonra ne zaman hiv test olunmalı ve bu testin güvenirliği nedir? Ben 30. Günde pcr ve antijen/antikor testi oldum, 60.günde ise devlet hastanesinde(kayseri) kaçıncı nesil bilmiyorum anti hiv testi oldum bu testler yeterli midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

 2. Dou
  1 ay önce

  Myra, aslında ben 60. gün negatif aldığımda konuyu tamamen kapatacaktım ama devlet hastanesindeki enfeksiyon bölümündeki 3 doktor da 6.ay tekrar gel dediği için kafam karıştı. Pozitif yaşam derneği ve pozitif-iz ile konuştum 50. Günden sonra hangi test olursan ol konuyu kapat dediler ama devlet hastanesindeki doktorlar 6 ay hiv için de gelmelisin diyince kafam karıştı.

 3. Dou
  1 ay önce

  Myra, üstelik bu 3 doktora 30. Günde pcr ve antijen/antikor testi olduğumu söylememe rağmen bu testlerin güvenirliklerine yüzde 90 dediler ve defalarca sormama rağmen 6.ay gelmemi istediler o yüzden kafama takıldı haklısın bu site de bulunmamam lazım ama internette araştırdığım için denk geldim ve yazmak istedim 21 yaşındayım bu zamana kadar cybh hakkında hiçbir fikrim yoktu biraz da o yüzden panik yaptım dediğim gibi ben aslında ilk yaptırdığım testlerle rahatlamıştım ve konuyu kapatacaktım ama devlet hastanesindeki 3 doktor da böyle söyleyince ister istemez biraz kafama taktım eğer seni sinirlendirdiysem özür dilerim kusura bakma sadece fikir almak için yazdım.

 4. Dou
  1 ay önce

  Tamam teşekkür ederim cevapladığın için.

 5. Asskkrru
  1 ay önce

  Duo Kayseri de hangi hastanede yaptırdın?

Cevap yazmak için yapınız.