Vajinal yoldan bulaşma riski nedır

Selamlar benim ayın 12temmuz da korunmasız vajinal ilişkim oldu 2 kez. Kadın hayat kadını değil fakat cinsel partnerleri olan bırısı pek de tanımıyordum. Bulusma gününden bir gün önce sordum hastalıgın varmı diye yemin etti kuran çarpsın dedi yok dedi. Sonrasında kızdı konuşmak istemedi herneyse ertesi gün bulustuk. Kilosu olan bır kadın. Fakat bundan 20 gunce hastalık geçirmişti serum verdiler düzeldim dedi. Sebebini sormuştum zehirli guatr var bende bu normal hastalıgım hep düzenli ilaç kullanıyorum dedi. Ben şuan çok korkuyorum bulaşma yüzdesi nedir. Kolay bulaşırmı günler hiç geçmiyor ah be abilerim bıraz içimi rahatlatma sansınız var mıdır. Test olucam ama test olana kadar kafayı yemek istemiyorum

Cevap ( 16 )

 1. Achilles
  3 hafta önce

  Mackon, vajinal ilişkide tek temasta bulaş alma yüzdesi çok düşük.Merak etme test gününe kadar aklına ne takılıyorsa sorabilirsin.Nette hiç araştırmaya girmiyorsun.tamam mı! Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum,imkanın varsa özel bir labda en erken 14.gün hiv duo ultra yada imkanın yoksa 4nesil test yapıldığına emin olduğun bir eğitimaraştırma hastanesi veya devlette en az 28 bekleyerek testini olabilirsin.Bir daha da sakın karşındakinin dış görünüşüne yada ettiği yeminlere bakarak kondomsuz ilişkiye girme.Hatta hiç girme kondomunda korumadığı cinsel yolla bulaşan hastalıklar var.

 2. SCakırr
  3 hafta önce

  Vajinal ilişki için TC sağlık Bakanlığı'nın 2019 hiv aids tanı tedavi rehberinde erkek tarafa 2000 de 1 bulaş riski verilmiş, yani daha test olmadan negatif olma ihtimalin %95,5. Gerekli günlerde test olup %100 leştirebilirsin, en erken olabilecegin pahali test pcr 9 gunden sonra kesin sonucu verir fiyatı 900+, 14.gunden sonra kesine yakın sonuc alabilecegin vidas duo test fiyatı 200-300 arası, 28.gunden sonra kesine yakın sonuc alacağın combo/combi herhangi 4.nesil test olabilirsin devlet hastalanelerinde bulunabilir ucretsiz veya ozellerde ucrete tabii yine 200-300 arası, 42.günden sonra olacağın 4.nesil test ise kesin sonucu verir, 8.haftadan sonra olacağın 3.nesil test kesin sonucu verir, 6.Aydan sonra olacağın Türkiye'de bulunmayan 1-2.nesil testler kesin sonucu verir. Çok stres olma, cinsel sıvı temasıyla kolay bulaşan bir virüs değil, genelde anal yolla yapılan ilişkilerde kan teması ile bulaşıyor, belirti arama çünkü bulursun, gerekli günlerde testlerini olup standart yaşamına en kısa sürede dön, geçmiş olsun, iyi geceler, uyumaya çalış başka fizyolojik ve psikolojik sağlık sorunlarına sebep olmasın hiv fobisi.

 3. SCakırr
  3 hafta önce

  Sana da iyi geceler achilles reis :) vardiya sende, ben yattım.

 4. Achilles
  3 hafta önce

  Bende yattım çakır kanka :) yarın devam artık.İyi geceler

 5. tövbekar55
  2 hafta önce

  @mackonfanni hikayen hangi ilde geçti dostum. benim hikayeme çok benziyor. benim beraber olduğum kadında guatr hastasıydı aynı kişi olmasın ?

 6. Mackonfanni
  2 hafta önce

  Gercekden çok kaliteli bilgili insanlar var biraz rahatladım. Saolun arkadaslar. Benım hıkayem kadıkoyde gectı. @tövbekar55 kendisi ismi m ile başlıyor. Senin hikayen nasıldı ? Sende bir sorun varmı

 7. tövbekar55
  2 hafta önce

  Benzer olay bende de vardı başka bir ilde geçti. 52 ve 86 da devlette 170 de düzen labda test oldum çok şükür negatif. ama kapatması gerçekten zor bu işler. Allah yardımcımız olsun.

 8. CandidaMantari
  2 hafta önce

  İhtimali düşük bir ilişki yaşamışsın ben ihtimal vermiyorum

 9. Achilles
  2 hafta önce

  Mackon,kadıköydeysen mavi labın orda kozyatağı şubesi var.14.gün hiv duo testi olabilirsin.Çıkacak olan negatif sana ışığı gösterir.

 10. Mackonfanni
  2 hafta önce

  Sürekli boynumun altına bakıyorum. Internette 10 binde bir risk oluyormuş %0.08 orandaymış ve verici konumdaysan vajinsal ilişki %0.04 oluyormuş. Bunların olduğunu gorunce rahatlama geliyor. Kadın her ilişki sırasında vajinasını siliyordu banyoda yıkıyordu. Bende düz mantık alkol almıstım idrarımı yapıyordum ilişki sonrası. Inş belirti vermez testimi olucam. @SCakırr verdiğin bilgi yeni öğrendim 2019 daki arastırmadan söz etmissin. Dediklerini yapıcam kardesım

 11. Achilles
  2 hafta önce

  Vücudunu incelemeye başlayıp,nette’de araştırmalara başladığına göre,belirti yaşamaya başlaman yakındır.Bak sana tavsiye,bu girdaba ne kadar yaklaşırsan o kadar kötü.İçine çekmesi kaçınılmaz olur.14 te ol testi sonrasında 6.hafta teyit konu kapandı.

 12. Mackonfanni
  2 hafta önce

  @Achilles dediğini yapıcam abim. Gırmıcem pek dedıgın gıbı psıkolejıkmende olur bazı seyler. Buyuk ihtimalle negatif gelmem yüksektir dimi ? 14. Gunde gelecem buraya yazarım cevabı

 13. Achilles
  2 hafta önce

  Mackon,negatif gelme oranın çok yüksek,ilk olarak vajinalde ki oranın düşük olması[email protected]ırın da dediği gibi 1500/1 yada 2000/1 e kadar bulaş riski verilmiş.Son olarak ra kadın bu cinsel ilişkileri ticari amaçla yapmadığını yazmışsın yani eş sayısı az,bu bulaş ihtimalini daha da azaltıyor.

 14. Mackonfanni
  2 hafta önce

  @Achilles beni korkutan kadın hazıranın ortalarında yada sonlarına hastalanması ama tedavilerimi olamadım koronadan dedi guatr zehirli guatr d0zenli ilaçlarımı kullanıyorum kullanmadım dedi. Ömür boyu kullanıcakmış. Hatta ogun benı hastaneye yanına çağırmıştı gel destek ol dıye. Dusunuyorum kotu birseyi olsaydı ogun cagırmazdı benı. Serum yemış 5 tane. Kendine gelmiş. Yanındayken hastalıklı gıbı durmuyordu lenf bezlerı fılan sişik değildi. Son ilişkisini bike korona türkiye gelmeden önce yaşamış sözde. Beni tek de korkutan hastanede son bır ayda bulunması. Bana dedi cıksa çıkardı tüm testlerım yapıldı dedi.

 15. Achilles
  2 hafta önce

  Mackon, belkide kadının gerçektende graves hastalığı vardır.Hastanede radyoaktif tedavi görmüşte olabilir.Kadınla hala temas halindeysen ona test yaptır istersen.Bu da bir alternatif.

 16. Mackonfanni
  2 hafta önce

  Tamamdır öyle yaparım. Ama ınan suratını bıle gormek suan ıstemıyorum. Sadece bekleyip gorucez. Birdaha asla komdomsuz bır ılıskım olmaz ders oldu bana

Cevap yazmak için yapınız.