Hastanede hepatit ve hiv testleri oldum 2 kez hepsi negatif. İlişkiden yıllar geçti. Anonim merkezde de hiv, hepatit, sifiliz için parmaktan test olmuştum negatif gelmişti hepsi. Bu aralar sifiliz olabileceğim konusunda endişelerim var hafta içi bir hastanede test olacam. Anonim merkezdeki sifiliz testleri için eklediğim fotoğraftaki bilgileri buldum. Fotoğrafta yazan bilgilere göre bu testin güvenilirliği hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Cevap ( 20 )

 1. Büyük Tüccar
  1 yıl önce

  Hastanede hepsine bir daha baktır dostum için rahat etsin.

 2. Baktıracam zaten de bu sifiliz için parmaktan yapılan test ne kadar doğrudur. O zaman negatif gelmişti. Bu az çok güvenilir olsa içim rahatlayacak

 3. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Büyük oranda doğru yanıt vermiştir kardeşim. Negatif gelecektir. Canını sıkma. Olmasa bile tedavisi var.

 4. Sağolun desteğiniz için. Benimki yıla vurunca geç evreye giriyor o zaman verdiği zararlar önlenemiyor ya o canımı sıkıyor.

 5. Büyük Tüccar
  1 yıl önce

  Pişmanım hepatit ve sifilizler ne zaman son test için.

 6. 55 gün falan oldu. Ama ilişkinin üstünden yıllar geçmişti sonradan dank etti bana test muhabbetleri. Sifilizi sadece parmaktan oldum o yüzden ondan emin değilim gerisi temiz.

 7. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Büyük tüccar, kanka hepatit süreleri 90’a kadar sürüyor Ya. Sifiliz içim 6 haftayı aşmak yeterli.

 8. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  PişmanlıK, hayır hayır. İleri derece vaka olsa şu an her yerinde 3. Evre yaraları olurdu. İçin rahat olsun

 9. Pişmanım dostum hepatit C nin tedavisi var mı? Yaşım 20. Bir bilgin var mı acaba?

 10. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  %90 art ile uzun soluklu ilaçtan sonra kurtulma şansın kurtulmamaktan yüksektir. Etkin tedavisi var kardeşim. Korkun olmasın.

 11. Dostum uzun soluklu derken baya uzun yıllar mı yoksa 6 ay 1 yıl gibi süreler mi? Yarın öğrenicem sorunumun ne olduğunu. Moralimi bozmamaya çalışıyorum. Ama kendimi hazırlıyorum en kötü sona.

 12. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  12 haftaya kadar, 3 ay boyunca virüs eliminasyonu ve kür sağlayan doğrudan etkili antivirallerin(DEA) ile sonuca ulaşırsın inşallah. Kondom kullanmakla hepatit-C bulaşması pek imkanı yok gibi, kan olsa prezervatifte fark ederdin. Ne diyeyim. Yarın sabah öğrenirsin neyine ne olduğunu...

 13. Pişmanıım47, Sol elim ve ayaklarım karıncalanıyor ben de buna yordum kendimce çünkü bu ilerleyince sinirlere tutuluyormuş.

 14. Pişmanım dostum doğru diyorsun ama hepatitler bakımından düşünürse tek şansım hep c değil mi? Hepatit B aşım var 3 defa yapıldı küçükken. Sonra birde yaşım 12-14 arasındayken bir kez daha hep b aşısı olmuştum. Yanlış mıyım acaba bu dediklerimle?

 15. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Sonpişman, vaka olgularında birkaç yerde okudum. Dediğine katılıyorum, nörolojik belirtiler %15 falan kısımda oluşuyormuş. Ama bu İLERLEMİŞ vakalar. Zaten başvuran hastalar dışarıdan baksan bile bitmiş bir vaziyette olduğunu görebilirsin. Ama sabahta dedim o uyuşmalar sadece enfekte kişilerde olacak değil Ya! Testlerin negatif olup heyecan arayan tayfa bu sitede Ya :)

 16. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Bak yaptıkbirhata, tek tek açıklıyorum neden ısrarla anlamıyorsun. Hepatiti-B antikorun var. B enfekte olsan daha önceden yüzey antijeni olan HbsAG’ta pozitif alırdın. Testi tekrar isterlerdi. Testin en son antikor pozitif gelmiş. Demek ki bu kapıp gelişmedi. KÜÇÜKKEN OLDUĞUN AŞININ ANTİKORU VE SENİ KORUYOR DEMEK. B için fantezi arama! Şimdi sıra C’de Hepatit-C bulaşsa bile tedavi ile kurtulabilirsin. Seni BURADA GEREN OLAY NEDİR ABİ NEDİR? Ha kapmışsın bir sıtma hastalığı tedavi olmuşsun ha hepatit-C ne yani? Abi salın şu fobikliği ya..

 17. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  Üzgünüm bir daha sorularına yanıt veremeyeceğim. Yanıt verdikçe aynı soruların evrimleşmiş sorularla tekrar soruyorsun. Ben doktor değilim, anonim olarak bilgi alıp paylaşıyorum. Yarın sonucundan sorma kesinlik neyse ona göre hareket edersin. Geçmiş olsun. İyi günler

 18. Eyvallah kankam. Sen elinden geleni yaptın gerisini testi olup göreceğiz.

 19. Amonim
  1 yıl önce

  Arkadaşlar bende devlet hastanesinde 73. Gün Antıhiv kemiluminesans testi oldum sonuç negatif tekrar test yaptırmama gerek var mı pozitif olabilir mi 90. Günde

 20. Pişmanıım47
  1 yıl önce

  90. Gün de beklenmez, tanı alanlar 1.5-2 ay içinde alıyorlar. Aklına takılmış meğersem, herhangi bir zamanda yaparsın. Ama negatif gelir. Geçmiş olsun

Cevap yazmak için yapınız.