İsviçre sağlık bakanlığı hiv test süresi

Arkadaşlar buyrun İsviçre de test süreleri içinde diğer Avrupa devletlerinin de bulunduğu test süreleri var. 4. Nesil 45. Gün son hepsinde. Bizim Türkiye de devlet hastanelerin %95 4.Nesil test kullanılıyor. Linki atıyorum çevirip çevirip okuyun 45. Ve sonrasında test alan derin bir oh çekip hayatına baksın. https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dokumente/mt/p-und-p/eksg/eksg-rec-window-period-hiv-diagnosis.pdf.download.pdf/eksg-rec-window-period-hiv-diagnosis.pdf

Ekli Fotoğraf

Cevap ( 12 )

 1. hösün4680
  4 ay önce

  @quenn Yani bu da demek oluyor ki 6.hafta ve sonrasında olduğun 4.jenerasyon test tamamdır. Antijen yoksa antikor antikor yoksa antijen mutlaka vardır.

 2. Nyx
  4 ay önce

  Biri daha paylasmisti buna benzer bi tabloyu ( paylasim yapamiyorum buraya ) bi kac kez sordum Ama kimse cevaplamamisti. benim icin önemli olan kacinci günde kac kisinin réactif oldugu. Bazen diyosunuzya " 21. Gunde tam testini yapmissin mérak etme Ama Emin olmak icin felan filan" bu tablo bunu tamamen yalanliyo. yada ben yanlis anliyorum ( :)) 100 kiside 99u 45 d'en sonra réactivité gösterir diyo anladigim. 100 kiside 25 i ise 13. Günden itibaren réactivité gösteriyomus. Yani Adam nerden bilsin geri kalan %75 in icinde olmadigini ? Yada %75 kisinin réactif olmasi 23 günden fazla olunca Ama yine Adam nerden bilsin %25 kisinin arasinda olmadigini? Bu soruyu 3-4 defa sormustum Ama kimse cevaplamadi Bari yanlis anliyosam söylerseniz sevinirim

 3. hösün4680
  4 ay önce

  @Nyx Cevabını ben vereyim :) Bu antikorlarların pozitiflerini Elisa test süreleri. 28. Gün zaten p24 den pozitifleşiyor ama henüz antikor yoksa şüpheli pozitif olarak değerlendiriliyor o yüzden antikor oluşana kadar wb geç çıkıyor. Yani 28.gün antijen ya da antikor dan yakalıyor. Antikor dan en geç 45. Gün yakalıyor.

 4. Nyx
  4 ay önce

  Hösün4680 anliyorum bu söylediklerini Ama diger tabloda " 4. Nesil labo testi" diyordu mesela, ilk verilen örnek icin. Bu test hem antijen hem antikor bakmiyormu? %25 réactivité 28. Günden itibaren diyordu. Kesin Sonuc yani %99 u 42-45 gunlerinden itibaren diyordu.

 5. Nyx
  4 ay önce

  Yoo anlamiyorum, bu tablodaki ilk test de antikor/antijen testi yani söylediginle uyusmuyo

 6. Nyx
  4 ay önce

  "100 kiside 25i pozitif 13. Günde görür geriye kalan %75 pozitif ise 45 e hepsi pozitif olur . Yani, mesela 20 ci günde yalanci negatifler var demek degilmi ? Test hem antikor hem antijen bakiyo ( kafam karisti simdi)

 7. Nyx
  4 ay önce

  Ayrica 28 . Gün sadece %75 kisi pozitif gösyeriyo sadece antijene bakan test ! Sorumda bu zaten, geri kalan %25 négatif sayiyo kendini 28. Günde

 8. Nyx
  4 ay önce

  Queenn tamamda, konu bu tablo, derdim de bu tablo. Ve seninde hösü un de söylediklerini bu tabloyla uyusturamiyorum. ( Aslina bakarsan benim icin tarihin bir önemi yok 45 yapar gecerim yada 6 ayda bi kendime kontrol yaptiririm felan)

 9. Nyx
  4 ay önce

  **Tabloda hem IgG hemde IgM bakan yani virusun iki antijenine bakan test 28. Günde SADECE 100 KISIDE 75INE POZITIF vermis! Geriye kalan 25kisi kendini négatif saniyo Ama 49. Gün Onlarda pozitif oluyo! *** Tablodan anladigim bu benim. Bahsettigin makinalarin hassasiyeti %0.01 lerde olmali ki burda %25 diyoruz bu cok büyük her 4 kisiden 1i pozitif oldugunu 28ci gunde bilmiyor anlamina gelmiyormu ?

 10. Nyx
  4 ay önce

  haklisin immunoglobulines kisaltilmisi. Diger tabloda birinci test icin " 4. Nesil labo testi " diye ayni yuzdeliklerle %25 icin 18 gün diyordu mesela. Ve hic bir yerde ayni bu tablo gibi verilerle 28. Gü' %99 görmedim. Sorunum bu tablolarla benim. Anlamadigim, Eger bu veriler her makina icinse neden bunu belirtmedikleri. Ben tabloya bakinca genel olarak anliyorum. Belkide hala anlamadim .. bazen biraz Zaman gecmesi gerekiyo anlamam icin. Hatta paylasacam su tabloyu bakarsan sevinirim

 11. Nyx
  4 ay önce

  Görmüstüm Ama iste bu tablolari görùnce kafam karisti

 12. Elifeylül
  4 ay önce

  28e kadar sabredemiyorum 23. Günde 4. Nesil test olsam sonuç ne kadar güvenilir? Tmamen boşuna muı test olmuş sayılırım?

Cevap yazmak için yapınız.