Selamlar, 16 gün önce biriyle korunmasız 15-20 dk civarı korunmasız vajinal ilişkim oldu,hiv ihtimali o an aklıma gelmemişti, bu kişi bu işi ücretli olarak çok fazla kişiyle yapan biri, Kötü ihtimali düşünerek sorayım, bu kişi hiv veya aids taşıyor ancak ilaç almıyorsa benim virüsü kapma ihtimalim yüksek midir? Türk forumlarında riske çok yüksek derken yabancı forumlarda 1000 de 1 gibi bir ihtimalden bahsediyorlar,sizce riskim yüksek mi? 21.günde p24 veya hiv duo ultra testi yaptırmayı düşünüyorum bu testler sizce güvenilir mi erken süreç için?

Cevap ( 3 )

 1. İsvecliAdam
  5 ay önce

  Şu an riskli konumdasın maalesef 21.günden itibaren hiv duo testi ol ama bu testleri 60 ve 90 da tekrarla

 2. diegobey
  5 ay önce

  Peki bu yüksek bir risk mi? Elbette net bir yüzde vermek zor biliyorum ama benim durumumdakilerde çoğunlukla negatif mi çıkıyor?

 3. İsvecliAdam
  5 ay önce

  Riskli korunmasız ilişki yaşıyan herkese hiv bulaşmıyor burada ilişki sırasında ne kadar vajinal sıvıya maruz kaldın ilişkin kaç dk sürdü vs herkeste farklı sonuç verir.Benimde başıma geldi ilişki sırasında kondom patladı sonra test yaptım bana bulaşmadı yani kondomsuz sex yapan herkese hiv bulaşacak diye kesin bir şey demek zor fakat riskin var tabi

Cevap yazmak için yapınız.