Cevap ( 4 )

 1. Arslan04
  2 hafta önce

  3 aydır bu hastalığı araştırıyorum. İlk cinsel deneyiminde 20 yaşında kapan bile var.

 2. KorkusuzKorkakA
  2 hafta önce

  @Arslan ben testlerimi verdim temiz çok şükür. Ancak aklıma bir konu takıldı ben bir aids merkezinde test veriyorum her seferinde odaya girdiğimde iğne hazırlanmış oluyor. Bu sefer de öyleydi ama kapağının açılıp açılmadığını görmedim. Acaba diyorum doktor unutmuş ve aynı enjektörü kullanmış olabilir mi? Böyle bulaş olur mu sonuçta orası aids merkezi benden önceki kişi enfekte olmuş ve aynı enjektör kullanılarak bana da geçirilmiş olabilir. Bunun da ötesinde vücudumda bir yara olmamasına rağmen kan verme koltuğuna dokunduğum için acaba oradan bulaş oldu mu diye korkuyorum. Daha da kötüsü bunların olamayacağını yüzeyde kan olsa dahi benim yaram olmadığı için yaram olsa dahi virüsün açık havada bir kaç dakika içinde öldüğünü bilmeme rağmen korkularıma engel olamıyorum. Fobik dedikleri durum tam olarak bu mu? Sizce psikiyatriye görünmeli miyim yoksa bu işi kendi başıma çözmem mümkün müdür?

 3. SCakırr
  2 hafta önce

  Vajinal ilişkilerde erkek taraf icin 2000 de 1 lere iniyor oran, dogrudan kan nakli dışında her tur ilişki için yuzde 10 u gecmiyor, erkek erkege anal ilişkide ki pasif taraf en risk taşıyan ilişki şekli. Onceki cevaplarimda hic/aids tanı tedavi rehberi 2019 adlı bir link paylasmıştım oradan bakabilirsiniz, ekranda gordugunuz şuanki bilim kurulu uyesi enfeksiyon prof. Larinin da icinde oldugu bir cok Türk enfeksiyon hekimi tarafindan hazirlanmiş bir rehberdir.

 4. SCakırr
  2 hafta önce

  Evet korkusuzkorkak fobiklik tam olarak bu. Psikiyatriye gorunmelisin ama igne ucunu kendin acmadan icin rahat etmeyecek gibi gorunuyor, negatif cikacaktir ama icini rahatlatmak icin bidaha teste gidip igne ucunu kendin acmak istedigini fobik oldugunu soyle, çoğunlukla anlayişla karşilarlar cunku cok sık bir durum hivfobiklik.

Cevap yazmak için yapınız.