Merhaba arkadaşlar, burayı 2 gündür okuyorum ve konu hakkında bilgi almak için aranızdayım. Yaklaşık 3 aydır boğazımda batma hissi var, dil üstünde de beyaz + sarı bir tabaka var. Dilim yediğim şeylerin rengine bürünüyor. Tükürükte yapışkanlık var genelde sarı renkte. Ve birkaç saat bir şey yemediğimde yutkununca iğrenç bir tad ve koku geliyor. Sırt bölgesinde de daha önce olan lekeler artmaya başladı, sivilcemsi şeyler ve lekeler şeklinde artıyor. Dahiliyeye gittim açlık ve tokluk kan şekerine baktı sonuçlar normalmiş. Ben 3 kere gargara kullandım geçmedi. Hiv veya diğer cinsel hastalıklardan şüphelendim. En son sağlıklı olduğunu düşündüğüm ilişkim üzerinden 7 ay geçti. Şüpheli olduğunu düşündüğüm ilişki üzerinden ise 3 yıl geçti. Anadolu'nun küçük bir yerinde olduğum için elisa testini burada yaptırmak istemiyorum. Doktor sigarayı bırak dedi, çay sigara çok içiyorum. Benzer belirtileri gösteren veya konu hakkında bilgisi olan var mı? Çok stres yaşıyorum.

Cevap ( 11 )

 1. CandidaMantari
  2 yıl önce

  Aynı dil problemi bendede mevcut kaç aydır öyle oluyor dilin

 2. Antı hıv testımdr referans aralıgı yazmıyor ve negarıf yazmıyor sonuc 0.06 durum nedir ne olur fıkır soyleyın

 3. Titrok
  2 yıl önce

  @CandidaMantari Dilim yaklaşık 2 aydır bu şekilde. Dişimi fırçalarken dilimi de fırçalıyorum ama geçmiyor bir türlü.

 4. kondombia
  2 yıl önce

  @Titrok benzer durum bende de vardı. 2 gün önce fark ettim ve dün doktora gittim. Kulak burun boğaz doktoruna. Candida değil, dil pası bu dedi. Sendeki de ona benziyor ama emin olamam tabii.

 5. Titrok
  2 yıl önce

  @kondombia doktorunuz ne önerdi veya ilaç verdi mi acaba sağlık ocağına gidip yazdırayım ben de. Burada kkb bölümü de yok kalakaldım.

 6. kondombia
  2 yıl önce

  @titrok herhangi bir ilaç vermedi. C vitamini önerdi sadece. Sigaradan uzak dur dedi, ki içmiyorum zaten. Siz sigara da çok içiyormuşsunuz. Bildiğim kadarıyla çay, kahve ve sigara dil pasında etkili. Bir de bira gibi içinde maya bulunan içecekler.

 7. Titrok
  2 yıl önce

  @kondombia sağ olun. Vitamin takviyesi alıyorum, alternatif tıp da deniyorum geçmiyor, insanın aklına her şey geliyor. Corona zamanı bir yere de gidemiyoruz. Doktorlarsitesi`nden doktor bulamadım. Burada bilen biri çıkar umarım.

 8. Mylife33
  2 yıl önce

  Tikrok benim aynı şekilde bo boğazsa batma hissini ben çok yukkunma isteğinden ve çok yutkunmaya bağlıyorum mesela 1 yutkunursun normal iki norma ucunde bir baktin batma hissi var yani genel olarak bence bundan çünkü bazen insanlarin bogazini bakiyordum herkes sik yutkunuyormu diye

 9. CandidaMantari
  2 yıl önce

  Bu dil sorunları başa bela

 10. Mistik
  2 yıl önce

  Ağzın içinde başka lezyon gibi bişeyler var mı bide 7aysonra çıkmaz bağırsaklarına ve midene baktırdım mı bazı bağırsak durumlarında dil pası olur diye biliyorum

 11. Titrok
  2 yıl önce

  @Mylife33 yutkunma değil sanırım. Dilin en arka bölgelerindeki tahriş yüzünden boğazda batma hissi oluyor. @Mistik hayır hocam baktıramadım maalesef burası küçük bir ilçe olduğu için pek fazla imkan yok. Sağ olun aklımda bulunsun hayat biraz normalleştikten sonra kkb, enfeksiyon vb bölümlere gideceğim. Bilgisiz gitmek de istemiyorum doktorlar ilgilenmiyormuş gibi geliyor.

Cevap yazmak için yapınız.