Dudağım uyuşup şişti

Merhaba arkadaşlar. İlişki sırasında kondom içeride yırtılmış. Ne zaman yırtıldı hatırlamıyorum ama içine boşalmıştım yani çıktığımda kondom yırtıktı. Aradan daha 20 saat geçti ve fotoğrafta görüldüğü gibi alt dudağım ilginç bir şekilde şişti. Daha bu kadar kısa sürede böyle bir reaksiyon verir mi sizce?

Ekli Fotoğraf

Cevap ( 21 )

 1. Brattttt
  1 ay önce

  Öpüşmenin şiddetine göre bu tip şişlikler olabilir. Hiv'in kendine özgü bir belirtisi yok ve dudak şişmesiyle hiç alakası yok.

 2. Hymenoptera
  1 ay önce

  Hiv o kadar kısa sürede belirti vermez başka birşeyden kaynaklı olabilir. Eğer ki hiv konusunda çok şüphe ediyorsan 72 saat için de pep-prep kullanabilirsin. Ama imkanın varsa ilişki yaşadığın kişiyi test yaptırmanda fayda var. Onun test sonucuna göre başlamak daha mantıklı.

 3. Voit123
  1 ay önce

  Ben uçuk olabilir diye düşünmüştüm. Çünkü başta uyuşup kaşındı. Bende dişlerimle kaşıdım biraz. Daha sonra şiştiğini hissedince aynaya baktım. Kızarıp şişmiş alt tarafı. Bu deneyimi daha önce de yaşadım. Yani hıv virüsünün belirti vermesi için çok erken biliyorum. Ama uçuk hastalığıyla beraber daha kolay geçebileceğini okumuştum. Bu yüzden endişe ettim biraz. Çok da psikopat biri değilim zaten 45. Günde bütün testlerimi olup konuyu kapatırım. 90. Günde de prosedür gereği tekrar ederim.

 4. Voit123
  1 ay önce

  @Hymenoptera bu kişiyle daha önce de ilişkiye girmiştim. O zaman bir sıkıntı olmadı. Kendisi de çok ısrarcı bu konuda bir şeyim yok diyor. Yani test yaptırma gibi bir olasılığımın olduğunu sanmıyorum. Ayrıca pep hapını nereden temin edebilirim bilgisi olan yönlendirebilir mi? Her eczanede satılan bir şey mi ve pahalı mı ?

 5. Hymenoptera
  1 ay önce

  @Voit123 Daha önce de girdiysen tanıyorsun demektir. Yaptıra biliyorsan bence yaptır. Hangi şehirdesin?

 6. Brattttt
  1 ay önce

  Eğer uçuk virüsü yani hsv1-2 ilişki esnasında veya öncesinde vücudunda varsa hiv geçişini kolaylaştırır. Hsv 20saat gibi bir sürede belirti vereceğini sanmıyorum. Eğer şişliğin olduğu yerde yanma, batma, ağrı gibi belirtiler var ise Ve bunun peşinden içi su dolu minik kabarcıklar çıkarsa muhtemelen herpestir

 7. Brattttt
  1 ay önce

  PrEP tedavisinde TRUVADA adlı ilaç kullanılır diye biliyorum. Sanırım fiyatıda 1000tl -1500tl arası olması lazım

 8. Voit123
  1 ay önce

  @Brattttt Yok vücudunda bir sıkıntı yoktu. Hpv virüsünü kafaya pek takmaya gerek yok diye biliyorum. Uçuk virüsü diye de geçiyordu sanırım. Şu an şişlik biraz indi. Çok az bi yanma hissiyatı var. Dudağımın bir bölümünde de sert bir kitle var gibi hissediyorum. 1 günde olacak işler değil bunlar. Öpüşme sırasında hpv virüsü daha hızlı reaksiyon vermiş olabilir diye yoruyorum şu an.

 9. Voit123
  1 ay önce

  @Hymenoptera kardeşim valla önceki ilişkimde çok tedirgin olup sürekli rahatsız etmiştim. Test sonucu. Bu sefer size attığım fotoyu attım. Sonra bunun hakkında bir bilgin var mı diye sordum. Oda yine aynı konuları konuşmak istemediğini söyledi. Psikolojik olarak sorunlu olduğumu falan söyleyip engel attı dlgldlglg Yani test yaptırma gibi bir ihtimalim yok. Ama uludağ üniversitesinde veterinerlik okuyan biri. Eskort falan değil yani. Bu yüzden ben de sözüne biraz güveniyorum diyebilirim. Hem bu korona sürecinde eğer şüphelendiği bir hastalığı veya bildiği bir hastalığı varsa buluşmak istemeyebilirdi diye düşünüyorum.

 10. Brattttt
  1 ay önce

  Hpv siğil, Hsv uçuk. Söylediğim gibi öpüşmenin şiddetiyle olan şeyler. Bende de genelde ilişki sonrası aynısı oluyor. Takma kafana birşey yoktur. Eğer hiv için riskli gördüğün bir kişiyse , prep tedavisi uygulayabilirsin. Genelde 1.haftadan sonra ulan keşke alsaydım, keşke kullansaydım prep diye düşünceler oluşuyor kafada. Bunlrı yaşamaman için söylüyorum. Eğer tanıdığın, riskli görmediğin biriyse gerek yok

 11. Voit123
  1 ay önce

  Ben yine de prep i kullanmak istiyorum. Nasıl temin edebilirim peki? Herhangi bir eczaneden alınabilecek bir şey mi? Ve fiyatı nedir acaba :) Öğrenciyim ve çalışmıyorum. Bursumdan gelen para duruyor sadece. Fiyatı alınabilecek bir şey midir bu prep hapı?

 12. Brattttt
  1 ay önce

  1000-1500 arası olması lazım. Her geçen saat etkisi azalıyor yalnız. Eğer şüphe duyuyorsan hemen nöbetçi eczaneleri arayıp varmı yokmu diye sor. Hangisinde varsa oraya gidersin. Vakit kaybetme

 13. Brattttt
  1 ay önce

  Prep tedavisi uygulamak istiyorum. Bununla ilgili ilacınız varmı? Diye sorabilirsin

 14. Voit123
  1 ay önce

  1000 1500 lira veremem zaten kaderimize razı kalıp bekleyeceğiz :) Bu arada az önce baktım; Prep ilişki öncesi ve sonrası kullanıldığı zaman etkili oluyormuş. İlişki sonrası ise PEP hapı kullanılıyormuş. Sanırım benim PEP kullanmam gerekiyor.

 15. Brattttt
  1 ay önce

  Doğrudur isimleri karıştırmış olabilirim. 6 aydır buradayım daha 1 kişinin kullandığına şahit oldum:).

 16. Brattttt
  1 ay önce

  İlişki sonrası tedavi uygulayan bi arkadaş vardı. 1200tl civarıydı kullandığı ilaç

 17. Voit123
  1 ay önce

  Yok maalesef bu fiyatları verebilecek bir durumda değilim. 45. Güne kadar bekleyeceğiz artık elimizden bir şey gelmez :) Bilgilendirme için teşekkürler.

 18. Hymenoptera
  1 ay önce

  @voit123 en azından şu bilgi kulağına küpe olsun. Üniversite felan okuyorsa 1980-2019 yılına kadar 20-25 yaş arası Türkiye de kadın vaka sayısı 300. Bunlar tanı alanlar olduğu için tedavi de uyguladığı için bulaştırmaz. Taş çatlasın 100 tane vardır kendinde hiv olduğunu bilmeyen. O yaş aralığında en az 5.000.000 kadın olsa sana denk gelme olasılığı 5.000.000/100 gerisini sen hesapla işte. Birde vajinal ilişki de sana geçeme ihtimali de 2000/1 olduğu her yerde yazar. Yani hiç test olmasan bile 100.000\1 ihtimalle negatifsin. 45. Gün kesin cevabını da alırsın sonra keyfine bakarsın işte.

 19. Hottahçı1
  1 ay önce

  @voit123 kardeşim prezervatifin patladığını nasıl anladın ?

 20. Voit123
  1 ay önce

  @Hottahçı1 İşim bitene kadar anlamadım zaten. Patlamayı bırak bildiğin baş kısmı yırtılmış. Boşalıp çıktığım zaman biriken bir meni olmadığını gördüm. Çıkma hereketinde prezervatif penisimi kaplamış ama içeride açıldığına eminim. Prezervatifi geri çektikçe bir ucunun olmadığını gördüm. Penisimin başı korunmasız bir şekilde ortadaydı :( Geçen bilerek kondomsuz yapmıştım ama bu sefer korunma niyetindeyken yırtıldığını gördüğümde açıkçası sinirlendim. Böyle bir şans olamaz gerçekten.

 21. Hymenoptera
  1 ay önce

  Arkadaşlar benim soru paylaşmama admin izin vermiyor neden bilmiyorum ama bu metni tüm yorumlarda paylaşacam. Okuyun ders alın. Beni bilenler bilir eski nick’im Hösün4680. Benim şüpheli temasım hepinizden de riskli olarak ünide çok eşli birisiyle adet dönemin de korunmasız ilişki yaşadım. Adet olduğunu bana söylemedi içine girip 2 dk sonra fark ettim penisim de kanı. Ve o anda da bıraktım. Bu Arada hiv nedir bilmiyordum tam olarak. Aradan 50 gün geçtikten sonra ağzımda aft çıktı 1 hafta sonra hastalık hastası arkadaşım hiv belirtisi o vs deyince benim de hiv fobisi serüvenim başladı. 60. Gün araştırma hastanesinde test oldum. Orda ki asistan en az %95 negatifsin 6. Ay bir daha gel bakalım kontrol amaçlı dedi o gün bir Sevinç’le çıktım dışarı. Aradan bir iki gün geçince bu doktor niye bana böyle dedi dedim konuyu detaylı bir şekilde araştırma başladım. O belirti diye yazıkları şeyler var ya hepsinin kralını yaşadım okuduktan sonra. 70.gün ve sonrasında Yaşadığım belirtiler, Grip(Biraz ateşli), faranjit, kas ve eklem ağrıları, gece terlemesi, kilo kaybı, reflü, ağız kuruluğu ve daha nicelerini yaşadım. Üni 4. Sınıf öğrencisiyim O zaman demiştim ki diplomamı almadan bir daha test olmicam. Sonra konuyu mantlıklı bir şekilde başka yerlerden okuyup araştırdım ve 42. Günün son olduğunu okudum 90-180 günlerin eski bir bilgi olduğunu gördüm. Ve belirtilerin hepsi yavaş yavaş geçti gitti. Ve bugün finallerim bitti şüpheli temastan 1 yıl a yakın zaman geçti sırf teyit amaçlı bir daha oldum. Ve sonuç değişmedi çok şükür NEGATİF geldi. İnşallah hepinizde Negatif alırsınız bu hastalığı olanlar içinde inşallah en kısa zamanda tedavisi bulunur. Arkadaşlar size tavsiyem bakın 1 yılıma maal oldu 42-45. Günden sonra test olanlar arkasına bakmasın. Değişmez arkadaşlar değişmez. Değişmiyor yani profilimde test süreleri kaynaklarıyla mevcut. Emin olun belirtiler hiç bir şey bu işin belirtisi olmaz testi olur. Yani bu fobiye düşürseniz bu işin sonu gelmiyor. Hepinize tekrar tekrar geçmiş olsun. Bu zamana kadar elimden geldiği kadar sizlere yardımcı oldum. Hepiniz hakkınızı helal edin. Benim de sizlere helal olsun. Hepinize dipnot: Hiv öyle kolay kolay bulaşan bir hastalık değil, Türkiye de de yaygın bir hastalık hiç değil. 45. Gün 4.Nesil test kesindir. Değişmez. Değişeni ben daha görmedim. Arada testim değişti vs felan çıktı onlarında yalan olduğu ortaya çıktı. Yok yine ben test olucam derseniz olun tabi ki ama negatif geleceğini bile bile olun. Bir daha bu işlerden uzak durun, duramıyorsanız daima korunun. Benden bu kadar ELVEDA.

Cevap yazmak için yapınız.