Arkadaşlar benim hikayemi biliyorsunuz 25 yaşındayım askeri personelim 163 gün hem anti HIV negatifim var hem p24 antijen ve antikor negatifim var bugün 176 gün ama benim dizlerde yanma başladı bazen ayağa vuruyor galiba ben pozitifim dilde beyazlık devam ediyor doktora gittim candida değil dedi test olmaya da korkuyorum artık ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim benim gibi dizde yanma , elde uyuşma belirtisi yaşayan varmı

Cevap ( 42 )

 1. Antifob
  1 hafta önce

  Temastan 5.buçuk ay sonra negatifin var ve hâlâ hıv den mi şüphe ediyorsun. Tıp literatürünü Türkler olarak değiştireceğiz sanırım..

 2. Hanedan
  1 hafta önce

  @antifob kankacim peki dizde vücutta yanma el parmak ucunda karincanlanma normal şeyler mi bir insan için

 3. Antifob
  1 hafta önce

  Kardeşim bütün bu sorun ve sorularının cevabı doktorlarda. Enfeksiyon, üroloji, cildiye ya da dahiliye. Bu şikayetlerine ne diyor önemli olan bunlar. Doktorların reddettiği şeyleri burda var edemeyiz. Bi eğitim araştırma hastanesinde prof hoca ya muayene ol. Muayene ücretini öde ve uzun uzun şikayetlerini detaylandır. Gerekli testlerini iste. Testlerde birşey çıkmazsa, öyleyse neyim var sorusunu sor. Umarım şikayetlerin doğrultusunda sana yardımcı olacak bir doç yada profa denk gelirsin.

 4. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  Bendede aynıları var. Ama benimki korumalıydı. El ve ayak yanması ve seğirme var sadece. Özellikle geceleri artıyordu bacaklara ve sırtta kadar vuruyordu (el ayak bacak vitamindir de sırt için fibromiyalji(stres hastalığından) düşünüyorum. Normal kan tahlili yaptırdım. Hemogram biyokimya tertemiz D vitamini ve B vitaminleri eksikliği ve prediyabet(gizli şeker)(114 çıktı üst sınır 100 müş)teşhisi konuldu. Seğirmeler için bol bol soda ve magnezyum takviyesi aldım. Şimdi bayağı azaldı rahatsızlıklarım Hatta yok denilecek kadar az. Belki stresten huzursuz bacak sendromu olmuş olabilir. Herhalde bu iletten olsaydı geçmezdi diye düşünüyorum. Ama yinede işlerimi kolaylayınca doktora gideceğim

 5. Antifob
  1 hafta önce

  Bu tarz şikayetlerle hıv şüphesi taşıyıp doktor doktor gezen arkadaşların bir çoğuna fibromiyalji teşhisi konuldu. Örnekleri site geçmişinde de mevcut. Demekki Stres babacım stresss

 6. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan kardeşim aynısı var dizlerimde bileklerimde ellerde ayaklarda yanma uyusma var özellikle dizlerde ayakta durdum mu vücudum titriyor bazen otururken de titriyor. Suan ayaklarim hem yaniyor hem karincalaniyor. Bugün 162. Gün dün ishal ve nefes darlığı tekrar başladı. Uzun süredir vücudumda bir yangı hissi var. Dizlerimin etrafı çok zayıfladı. Ellerde titreme sürekli var. 11. Günden 151. Güne kadar 19 test negatif. 48. 91. 138. Günler hiv rna pcr ler negatif. 92. Gün turan ucgun negatif. Turan uckun bir daha test olma git evlen Kızılaya kan ver kefilim demişti dinlemedim. Geçen devlet hastanesinde 2 intaniye doktoruna gösterdim testleri bir daha test yaptırma dediler. 138. Gün düzen lapta pcr testi yaptırmıştır. Oranin doktoru yok olsa simdiye kadar en basit test bile olsa bulur dedi. Ozel hastane kan alıp oraya gönderdi. Düzen labin baska bir subesindeki prof. Doktor 6. Ay da sadece anti hiv yaptır dedi.

 7. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  @metinol sen yanmalar doktora gittin mi ? Diz kenarlarında çökmeler genellikle sinir sıkışmasından olabilir. Sıkışmadan dolayı kas sinirleri çöküyor. Daha önce travma veya kaza geçirdin mi ?

 8. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol kardeşim ben de beyaz dil aft ve bağırsak guruldmasi var şimdi de bunlar başladı dizlerde bacaklar da sanki biri çakmakla yakıyor gibi böyle el parmak ucunda hissizlesme karincanlanma oluyor yanı 165 günde çıkmayan virüs 180 günde çıkarsa ben o virüsün taaaa.ag daha ne diyim

 9. Antifob
  1 hafta önce

  Hıv RNA virüsün direkt olarak kendi varlığını tespit etmiyormuydu, yani olsaydı mutlaka bulacaktı. Hadi antikor antijen olayı algılanamıyorsa, HIV test kiti de bozuktu diyelim, cihazda sorunluydu vs Ki BU İHTİMALLER MÜMKÜN DEĞİL, birden fazla ve değişik günlerde yapılan hıv RNA mutlaka bulacaktı. Arkadaşlar bu travma dan sonra içine düştüğümüz stres bağışıklık sistemimize saldırıyor vücut acil durum koduna geçiyor ve kendini korumaya alıyor. Daha hassas bir cilt, daha hassas bir dolaşım sistemi kodunu beynimize kodlayan yine biz oluyoruz. Ve yaşadığımız aşırı kaygı beynimizi sürekli uyarıyor, derin pişmanlık ve üzüntü sinir sistemini aşırı uyarıyor. Mutluluk hormonu salgılayamıyoruz yada salgılanan hormonun geri alım işlemi bozuluyor. İnhibatörlerimizde ne yapacağını şaşıyor ve vücut alışılmadık tepkiler veriyor. Bazen bütün bunların düzelmesi psikiyatri ilaçlarıyla mümkün hale geliyor. Lütfen psikiyatri seçeneğini de deneyin..

 10. Antifob
  1 hafta önce

  Sağlıklı bir beden büyük oranla Sağlık bir Ruh İle Mümkün !

 11. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  Bir de özellikle ayak yanmalarından en önemli husus eğer ki güç kaybı oluyorsa sıkıntı. Ama onun dışında sıkıntı yok. Özellikle iki ayak üstündeyken parmak veya topuk ucunda durmaya çalışın en az 5 metre felan yürüyün. Eğer ki yorulma yoksa problem yok. Ev arkadaşınız veya aileniz varsa kas gücü testi yaptırın( mesela yatar poziyonda ayak bacak zorlamaları yaptırın. Zorlanma yoksa yine sıkıntı yok. Hatta anneme yaptırmıştım. Bana sevgi sözüyle hayvan gibisi demişti :D Ayrıca diz ve aşil tendon reflekslerine bakın. Sert bir çubuk Veya telefonunuzla devamlı vurun eğer ki refleks alıyorsanız no problem. İnternette gördüklerim bu. eğer ki bu problemler olsaydı sıkıntıydı

 12. Metinol
  1 hafta önce

  @Antifob kardeşim bana da fibromiyalji tehiisi koymuştu beyin sinir cerrahi sebebi tam olarak bilinmiyormus ama bazı yerler yoğun stres ve çok derin düşüncelere dalmak ve sinir hasarindan oluyor diyor. 7 farklı şehirde test yaptırdım. Boşa kosturmusum bu şehirlere iş için değil ozel olarak test yaptırmaya defalarca gittim. Bir şeyin yok kardeşim çoğu kişi de aynı belirtiler var ama uygun zamada yapilan testler hep negatif. Koskoca sağlık bakanlığının denetledigi özel hastane özel laboratuvarlar ve devlet hastaneleri mi bulamıyor desek konu halk sagligi konusu öyle bir şey de olamaz. Normal hayatına dön kardeşim. Zor bir şey ama ben şahsen denemeye çalışıyorum. Belirtiler olmasa hepimiz kapatacağız zaten.

 13. Metinol
  1 hafta önce

  @Sonofsergeant gittim kardesim. fiziksel kaza da çok gecirdim. Kafaya cok takan bir yapim var ondan da olabilir. Beyin sinir cerrahi ünlü bir doktor fibromiyalji dedi. Üroloji doktoru kabakulak orsit yazmış e nabiza. Enfeksiyon doktorunun biri hepatit b aşısı tavsiye edilir yazmış e nabiza bana söylemedi. Dahiliye doktoru bir şeyin yok dedi.

 14. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan kardeşim dünden beridir aşırı karın bağırsak gruldamasi yanımdakiler bile duyuyor. Dilim bembeyaz damak yanak icleri beyaz. Dilimde hafif çatlaklar. Dilin yan kısımlarında toplu iğne ucu kadar kırmızı benekler. Ayniları var yani ben de de dsö nün gönlü olsun diye demiş olabilir aynı doktor 2 ay önce de labiniza gelip test yaptıracam dedim testlerimi ve günlerimi sordu gelme devlet hastanesinde 6. Ay sadece anti hiv yaptır demişti. Bu kadın profesör uzun uzun dinleyip uzun uzun anlattı. Bu profta kuluçka süresinin uzun olduğunu savunanlardan ama.

 15. Metinol
  1 hafta önce

  @Antifob dediklerin doğru kardeşim. Mesela aynı belirtiler var hem de yüzde yüze yakın aynı belirtiler. 48. Gün Ankara Türklab laboratuvarı, 91. Gün Ankara Avclab, 138. Gün Ankara düzen lab Hiv rna pcr testleri negatif. Ayni belirtileri yasayanlarda ayni testi olsa o da hep negatif alir. Doktorlar çok çelişkili birinin dediğinin ötekinin dedigiyle alakası yok. Tabi bu deneyim, günceli takip etme, deneyim, muracaatcinin saydığı belirtiler. Yoksa yok kardeşim. Var da da bu saatten sonra elimizden bir şey gelmez yakında bunun tamamen tedavisini bulacaklar gibi. Ülkelere olan ilaç maliyetleri çok arttı.

 16. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol kardeşim senin durumla benim durum yemin ederim bire bir aynı fazlası var eksiği yok belirtilerin de tamamı aynı bu prof 165 gün ile 180 gün sonucunun değişeceğini düşünüyorsa bir şey diyemem saklanıyor mü bu virüs 180 de çıkacak ile şimdi 179 da olduk 180 de mı olacağız bir daha saçmalık

 17. Metinol
  1 hafta önce

  @Sonofsergeant eski lisanslı guresciyim güç kaybım yarı yarı gibi. Ama testler negatif elimizden geleni yaptık Allah kerim.

 18. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  @metinol peki nöroşirüji uzmanı fibromiyalji tespiti yaparken emg eeg çekti mi ?

 19. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan kardeşim günlerdir yorum yazmiyordum ara ara girip çıkıyordum senin soru başlığını görünce aha aynı ben dedim yazdım. İnşallah hepimiz gereksiz strese giriyoruzdur. Doktora son test 151. Gün diyince 6. Ayda sadece anti hiv yaptır dedi. Bir ay sonra mı dedim evet dedi. Belli otoriteler 6. Ay diyince 6. Ay diyor onlar 7. Ay deseydi doktorda 7. Ay derdi büyük ihtimalle.

 20. Metinol
  1 hafta önce

  @Sonofsergeant bir sey yaptılar ama adını bilmiyorum sürekli elektrik çarpması gibi bir şey yaptılar tendonlara egm galiba.

 21. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol knk bu yanma ve uyuşma ne zaman çıktı sende ve bu çıktıktan sonra ne zaman test berdin

 22. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan yaklaşık 3 aydır var bu yanma uyusma. Son test 151. Gün. Ondan öncekiler 142. 138. 132. 126. Günler. Bugün 162. Gün.

 23. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol knka bunun bı geçişi çaresi yok mu çayır çayır yanıyor sağ kolum ve sağ bacağım

 24. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol Knka ayın 29 unda test vermişim anti HIV yani test verdikten 1 hafta sonra yani şuan 3 gündür var bu yanma hissi

 25. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  @metinol bu arada sende ayakta dahil tüm vücudunda yaygın bir seğirme yaşadın mı ? Dizlerde dahil ?

 26. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan kardeşim gündüz işte olunca yapacak bir şey olmuyor. Ama akşamları yanma rahatsız edecek kadar çoğalıyor sıcak bir duş alıyorum baya rahatlatıyor sen de dene faydasını görürsün. Ya değilse dayanılacak gibi değil.

 27. Metinol
  1 hafta önce

  @Sonofsergeant seğirme de yaşadım azaldı şuan ara ara gözle rahat bir şekilde görünüyor. Onuda akşamları evde sınav mekik oturup kalkma skuat gibi spor yapmaya çalışıyorum faydası oluyor gibi ya da psikolojik olarak bana öyle geliyor. Bir de vücudumda siyah siyah noktalar kalıcı oluşmaya başladı. Şuan yaygın olan ayaklarda ellerde uyusma dizlerde yanma ayaklarda yanma ense agrisi ve vücut genelinde bir titreme var. Sizlerde yoğun olan neler var.

 28. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan sen jandarmada misin ordu da misin kardeşim.

 29. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol Jandarma da astsubayim knka

 30. Hanedan
  1 hafta önce

  @bende kas segirmesi çok oluyor aşırı gündüz gece farketmezeksizzin yanma oluyor çokça acaba 165 gün sonra pozitiflesti mı diye çok düşünüyorum son 1 haftadır yanma ve kas segirmesi var

 31. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol Knka bu kas segirmesi olsun vücutta yanma olsun hiv in hangi aşamasında çıkar ortaya bilgin var mı bide şöyle bir şey yok mu belirti var ama sonuç negatif demekki o HIV değil basit mantık doğru mudur

 32. Hanedan
  1 hafta önce

  Arkadaşlar bu konuda düşünceniz nedir belirti var ama sonuç negatif demekki bu yüzden değil yanlış mı düşünüyorum

 33. Metinol
  1 hafta önce

  @Hanedan bilader ben de tam bilmiyorum. Her bünye de farklı belirtileri farklı zamanlarda verebilir kimi insanlarda hiç belirti vermeyebilir diyor doktorlar. Burada bir sürü insan aynı belirtiyi yaşıyor. 6. Haftadan sonra varsa %95 testler pozitifligi verir diyorlar. O zaman buradaki belirti yaşayan son 100 kişi diyelim varsa bu sürede çoğumuz pozitif almış olurduk. Buradakilerin çoğu aylarca test yaptırıyor hep negatif. Başka bir şey desek o rahatsizligi bulanda yok. Arafta kaldık. Testlere güvenmemiz gerekiyor. Antalya da felan degilsindir umarım.

 34. Antifob
  1 hafta önce

  Belirti neye göre kime göre belirti ? Akut evrede böyle bir belirti hiç okumadım. Hıv le bağdaştırılan bilindik belirtiler içerisinde de hiç görmedim duymadım ve yine bilindik belirti var sa ve sonuç negatif de Hıv le bir alakası olmadığı herkes tarafından kabullenilmiş..

 35. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  @hanedan nörolojik olgular genellikle AIDS aşamasında veriyormuş. Ama nadiren olsa ilk bulguların %5-10 civarını bu gibi semptomlar verebilirmiş.

 36. Hanedan
  1 hafta önce

  Sonofsergeant peki semptom veriyorsa demekmi vücut bir şeye mücadele ediyor demektir bizde bunun hivden olduğunu düşünüyoruz ve test veriyoruz test negatif çıkarsa bu seçeneği eliyoruz pozitif çıkarsa ise bunu doğruluyoruz mantık bu değil mi

 37. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol yok Knk Karadeniz tarafındayim

 38. Sonofsergeant
  1 hafta önce

  @hanedan elbette düşünülür. Ama şu da var. Beyin öyle bir organdır ki bir hastalığın semptomunu okuyunca istediğin kadar aklında çıkarmaya çalış ama bundan sonra o sahte rahatsızlık kolay kolay geçmeyecek. Bir de bunun için basit tedavilere yönel ve cevap verebililiğine bak. Mesela benim şikayetlerim için tahlil yaptırdım vitamin ve prediyabet çıktı. Doktor o sebeple dedi. İlaç verdi içiyorum bayağı şikayetlerim azaldı. Bende bu belirtiler ilişkimin 13.gününde ortaya çıkmıştı. Hemde korumalı. 5.gününde şiddetli baş ve boyun ağrısı çektim. Hatta ense ve boyun kaslarım bile gerilmişti. Ama şu da var baş ağrısından önce bir kaza geçirmiştim ve kıçüstüne düşmüştüm. Rahat 2-3 gün oturamamıştım. Belki boyun veya bel fıtığı geçirdim. O da var şimdi.

 39. Gurbetçi7
  1 hafta önce

  Evet @hanedan kardeşim mykoplasma ve ureaplasma pcr DNA verdin mi?

 40. Hanedan
  1 hafta önce

  @metinol ve sonofsergant bugün combo test oldum anti HIV negatif geldi 175 gün ve mr çekindim Bir şey çıkmadı doktor b vitamin ve d vitmanjn düşük dedi ilaç ve iğne yazdı

 41. Hanedan
  1 hafta önce

  @gurbetci Yok Knka vermedim onlar ne idrar da mı çıkar

 42. Hanedan
  1 hafta önce

  Gurbetçi mykoplasma ve ureaplasma bunlar vücutta yanma yapar mı Knka

Cevap yazmak için yapınız.