Arkadaşlar 2 test yaptırdım baya bi araştırdım da dr hhh ve dr hook bu işin en iyileri 8.haftadan sonra antikor testi sonucu değişmez diyor.Ama asıl sorum hakkında bir bilgi bulamadım.Test yaptırmadan önce covid geçirdim ve favicovir diye antiretroviral bir ilaç içtim.İlaç bittikten 10 gün sonra gidip test yaptırdım ve negatif çıktı.Bu ilacın test sonucuna bi etkisi var mı yalancı negatif verebilir mi?

Cevap ( 152 )

 1. thanks
  1 hafta önce

  kardeşim keşke yaptırdığın labdaki doktora sorsaydın istersen ara şimdi sor sonra buraya yazarsın

 2. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Vermez çünkü hiv virüsüne karşı etkisiz bir art ve de hiçbir ilaç hiv antikorunu yok etmez. Lakin çok minimal oranda hatalı pozitif sonuç verebilir anti hiv testi covid serolojisi pozitif hikayesi olanlar da ki bu da önemli değil senin durumunda. Ki yalancı pozitiflik korkulcak birşey değil bilgiğin üzere ama tekrarlıyorum covid geçirmen ve cov ilaçları kullanman antihiv testin sonucunu yalancı negatif olarak etkilemez. Test performansını düşürmez.

 3. Cehennemy
  1 hafta önce

  Test yaptırdım bekliyorum nolur dua edin

 4. thanks
  1 hafta önce

  ettim cuma namazında herkese dua ettim

 5. Çaresizzz.
  1 hafta önce

  Cehennemy. Hadi. Hayirlisi kardesim ins negatif gelir ki oyle olacakta zaten. Kacinci gunku testin bu birde nerede hangi testi oldun

 6. Mira
  1 hafta önce

  Cehennemy inşallah negatif sonuç alırsın. Nerede yaptırdın testi? 4 nesil mi?

 7. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Kardeşim benim nasıl test sonuçların

 8. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Faz3434 %100 negatifsin. Tamamiyle hiv defterini kapatabilirsin.

 9. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Alf hepimizde arada çıkıyor hiv ile hiçbir ilgisi yok.

 10. Mira
  1 hafta önce

  Bunu laba bende sordum, sanırım negatif sonuçlarda e-nabıza düşmüyor kendi veri bankalarında 1 yıl boyunca kalıyor sonra otomatikman siliniyor dediler. Negatif sonuç almana çok sevindim geçmiş olsun darısı benim başıma inşallah ya !

 11. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Senden de Allah CC razı olsun kardeşim. Artık hivi unutup hayatına devam etme zamanı, %100 hive maruz kalmadın. Eğer obsesyonların pesini bırakmazsa psikolojik yardım alabilirsin. Psikoterapi olmak kaydıyla devlet psikologlarından, ilave olarak hivle alakalı hiç bir bagın kalmadı %100 olarak.

 12. Cehennemy
  1 hafta önce

  Para verdiğim halde sorular onaylamıyor haber vermek istedim uckun labaratuarda test yaptırdım hiv negatif sifiliz hastasi biri yazarsa rehber olsun durumum

 13. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Orada hiv duo ultra testi çalışılıyor mavi labla aynı makine uçkun hocanın videosunu izleyin isterseniz adam vidas makinesiyle hiv duo ultra denilen testi yapıyoruz diyor

 14. Mira
  1 hafta önce

  Tek farkı mavidekinden igm ve igg antikorlarınıda ayrı ayrı raporlaması sanırm.

 15. Mira
  1 hafta önce

  Hiv1 igm/igg, hiv2 igm/igg +p24 antijeni.

 16. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Aynen mavide hiv 1/2 ve p24 tarzı uçkun hocada senin dediğin gibi ama aynı makine

 17. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bende merak etmiştim ulan bu adam ne testi yapıyor 21 de kesin diyor diye vidas hiv duo ultraymış videosunu izledim

 18. Mira
  1 hafta önce

  Evet 21.gün testine bu kadar güvenmesinin sebebi 21.gün için antijenin kuvvetli varlığı veya ilk oluşması gereken igm antikoru veya olası igg yani bunlar yoksa hiv yoktur. Çok mantıklı !

 19. Mira
  1 hafta önce

  Ama mavidekinde de igm ve igg ye bakılıyor. Mavi toplayıp veriyor antikor sonucunu tek fark bu.

 20. Cehennemy
  1 hafta önce

  Ben 80 gunde yaptırdım kesin dedi çok tatliydilar

 21. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Geçmiş olsun cehenneme kardeşim. Sfiliz için dedigini anlayamadım ama

 22. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Mira sensitivity farkı yok.

 23. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Senin p24 dediğin şey aslında 7.günden sonra kanda yayılmaya başlıyormuş bir doktor öyle demişti vidas makinesi 12.günde virüsü yakalamış diğer sitede bir arkadaş burda birisi demişti 9.gün pozitif almış düşün makinenin gücünü

 24. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bilgilendirme sen yazıyorsun mutlu oluyoruz biz ya vallahi sana dua ediyorum bize vakit ayırıyorsun:)

 25. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Yani duyarlılığı aynı ha uçkun hocada olmuşsun ha mavide aynı makine bende mesela uçkun hocanın testinin aynısını olduğumu öğrenince çok rahatlamıştım:)

 26. Cehennemy
  1 hafta önce

  Sifilis hastasıyım saglikli yaşam merkezi tarafından takipçi hastayım o yüzden hivde olmuşumdur diye çok korkmuştum şükürler olsun negatifmis yarında ozel bir hastanede sifilis testlerine baktiracagim tedavi oldum her şey için sizlere teşekkür ederim.

 27. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  @faz3434 hiv duo ultra vazgeçilmezim oldu kendisiyle 3 kere buluşmaya çıktık hepsindede yüzümü güldürdü sağolsun:)

 28. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Allah senden de gani gani razı olsun isimsizpişman kardeşim, dostum :))

 29. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Cehennemy titren düşmüştür. Korkulcak bir hastalık değil biliyorsundur zaten, geçmiş olsun :)

 30. Cehennemy
  1 hafta önce

  Sizi özleyeceğim kendinize çok iyi bakın asla korunmadan aman aman ilişki yok sevgiler

 31. Boş12
  1 hafta önce

  Herkese selam arkadaşlar. 13 Ekim'de devlet hastanesinde üroloji randevum var. Covid'i atlattım çok şükür, ilk ilişkimin üstünden 70 80 gün 2. ilişkimin üzerindense 35 40 gün geçmiş olacak. Yaklaşık 4-5 gündür karın ağrısı, hafif mide bulantısı var günde 1-2 defa tuvalete çıkıyorum. Ateşim falan yok dışkımda ishal falanda yok(sıvı değil). Lenf bezlerim normal tahmin ettiğim kadarıyla. Acile gittim kan değerlerin normal dediler bazı (kan gazları) değerler düşük çıktı ama doktor problem yok oksijen yetersizliğinden olmuş egzersiz falan yap dedi. Bu lanet hastalık aklımdan bi türlü çıkmıyor. Cesaretimi topladım gideceğim ama o kadar korkuyorum ki bi şey çıkar mı diye. İnşallah negatif sonuç alırım sizlerle birlikte. Son olarak bana gerçekten HIV'ın net belirtileri nelerdir söyler misiniz? Hepinize selamlar. Teşekkürler!

 32. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  dostum bilgilendirme bromm:)) Allah razı olsun senden ne iyi bir insanmışsın sen be :))

 33. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Boş12, 38,5 üstü ateş ve ceviz gibi büyümüş lenf bezleri, ateş düşümü akabinde 48 saat içinde capı bir cm den büyük kırmızı pembe mor renkli deri döküntüleridir hivin en spesifik belirtileri.

 34. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  İsimsizpişman bi mukabele kardeşim. Ben ne yaptım ki hep beraber birbirimize destek oluyoruz. Allah CC hepimize iyilik sıhhat versin

 35. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Test günün yerinde boş12 brom. Kan gazına çok takılma, hem kovid hem kan gazının hızlı işleme alınmasındaki aksaklıklar var ise sonucun ondan düşük gelmiştir. Ki hiv kan gazı parametreleri ile alakasız bir olgu.

 36. Boş12
  1 hafta önce

  Bilgilendirme, çok teşekkür ederim yardımcı oluyorsun bizlere. Allah istediğini altın etsin. Devlet hastanesinde yapacağım test ne kadar doğruluk verir. Teste gideceğim gün son ilişkimin üzerinden 35, önceki ilişkimin üzerinden 70-80 gün geçmiş olacak. Elisa testine güvenebilir miyim?

 37. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Evet güvenebilirsin alacagın sonuç 3 jen test kiti bile olsa en az %95 oranında doğru negatif sonuç olacaktır kardeşim :)

 38. Boş12
  1 hafta önce

  Çok teşekkür ederim Bilgilendirme. İnşallah negatif alır 90. güne kadar daha rahat bir yaşam sürerim. Allah herkesin yardımcısı olsun. İnşallah bu siteye uğrayan herkes negatifini ve dersini alır. Evlenene kadar yapmam bi daha böyle bi şey herhalde.

 39. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Boş12 inşallah kardeşim, çok nadir bir enfeksiyon çok minimal geçiş oluyor kafaya takma kesinlikle temiz çıkıcak tahliler.

 40. Mira
  1 hafta önce

  Tamam buldum şişli belediyesi 4 nesil çalışıyor hemde elisa yöntemi ile buda elisanın sadece 3 nesil bakar tezini çürütüyor. Bu kemilüminesans yöntemi içinde geçerli, asıl olan çalışılan test kiti. İstanbulda özellikle avrupa yakasında olanlar için şişli belediyesi serolojik yöntemle ücretsiz,anonim bir şekilde antihiv ve sifiliz test hizmeti veriyor. Antihiv elisa yöntemi ile 4 nesil bakılıyor. Özel laboratuvara boşyere para vermeyin. Sonuçların çıkması 2-3 günü bulabiliyor ama olsun. Aşağıdaki link 4 nesil çalıştıklarının kanıtı. https://www.hizliresim.com/g7qwmph

 41. Mira
  1 hafta önce

  Bu aşağıdaki linktede yöntemlerin ve kitlerin tekli veya kombi çalışma özellikleri verilmiş. Eclia ilede kemilüminesans veya benzeri yöntemi kastedilmiş. https://www.hizliresim.com/pnh8n4i

 42. Cehennemy
  1 hafta önce

  Arkadaşlar yine batağa düştüm bazı yazılar okudum turan hoca güvenilir mıdır uckun labaratuar

 43. Cehennemy
  1 hafta önce

  Şimdi başka bir labaratuara geldim sonuç 4 saat sonra cikcak çok korkuyorum

 44. Mira
  1 hafta önce

  80.gün vidas cihazı ile hiv duo ultra yaptırıyorsun ve üzerinden 24 saat geçmeden yeni bir teste giriyorsun, kb ama senin artık psikolojik destek alman gerekiyor, test değil !

 45. Cehennemy
  1 hafta önce

  Yok yalnis saymisim 71 gün olmuş. Artık bu defteri kapatabilir miyim? Uzgunum büyük bir tramva yaşadım o yüzden doktor üstüne 6. Ayda belli olur diyince böyle oldum. Zaten şimdi psikiyatristen çıktım ilaç kullanicam.

 46. Mira
  1 hafta önce

  Tabikide 4 nesillerle 28 veya sonrasındaki hiç bir test dönmemiş. 45 veya sonrasıda yine 4 nesillerle konuyu kapatmak için kabul görmüş. 3 nesillerde bu 8.hafta sanırm. Sen herdurumda bütün barajları geçmişsin. Ne yaptın verdin mi yine kanı test için?

 47. Mira
  1 hafta önce

  @isimsizpisman @thanks aradım yine maviyi 330 tl olduğunu söylediler, dünki 270 konusuna hiç girmedim başka biri olaraktan sordm. İlk testimi şişli belediyesinde 2.sini de test sonucu yorumunu sırf bir doktorun ağzından duyabilmek için 45 te hasekide yaptıracağım. Bakalım böyle düşündüm.

 48. Cehennemy
  1 hafta önce

  Verdim negatif şükürler olsun

 49. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Hangi doktor 6 ay dedi ya? Hangi dökümana göre 6 ay diyebildigini sorsaydın keske kardeşim tamamiyle mevzuyu kapatabilirsin.

 50. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Kem ve benzeri genelde 3 nesil test kiti ile çalışılıyor ama p24 kiti eklenirse 4 nesilde çalışır.

 51. Mira
  1 hafta önce

  Bilgilendirme 21-28 arası herhangi bir gün gidip buna takılmıyayım mı yoksa 28 veya buna en yakın bir günümü seçeyim kabul edersinki bu ruh haliyle dakikalar bile geçmiyor.

 52. Mira
  1 hafta önce

  Çünkü grafiklerde ortalama veriler verilmiş, ag’nin ölçülebilirliği alınan virüs miktarına göre ab’nin reaksiyonuda kişinin bağışıklık durumuna göre değişiyor. Sonuç olarak ag/ab döngü savaşı 21-28 arası gerçekleşiyor büyük ihtimalle. Gece 4 e yakın yattım deliler gibi araştırdım. Üni’de bu kadar derslere asılmıyorum :) Ben 21i geçtiğim gibi giderim sanrm offf yaa

 53. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  4 jen bir testte 21 bile makbuldur p24 ciddi iş çıkarır yön gösterir ama 3 jen bir test olacaksan 28 daha doğru olacaktır. Şişliye gideceksen 21 de olur ama sfilizdende kesin sonuç alayım diyorsan 4 hafta onun inkubasyon süresi. Zaman geçmiyorsa 21 de gidip p24 kısmı ile hivi kafanda kontrol edecegin sonucu alırsın. 42 dede hem hivi kapamak hemde sfilizi kapamak için tekrar gidebilirsin.

 54. Mira
  1 hafta önce

  Gerçi anthbs’em 1000 üzeriydi b için bir sorunum yok. C zaten ihtimal dışı bile arştrdğm kadarıyla sperm,vajinal sıvı,tükürük vs ile geçen bir virüs değil, tek geçiş yolu kan..

 55. Mira
  1 hafta önce

  Yok ben 45te mavide duo/antihcv/hbsag/vdrl-tpha kombinasyonunu olacağım. Devlette belki tit’e girerim. Seninde beynini yaktım,darladım kb !

 56. thanks
  1 hafta önce

  faz34 ne belirtisi var kardeş

 57. Xcc
  1 hafta önce

  https://smartsexresource.com/health-providers/calculating-hiv-window-periods Burdan günü seçin antikor ve antijen için yanlış olma yüzdesini gösteriyor.

 58. Xcc
  1 hafta önce

  42 45 günden sonra çok düşük oranlar antikor için ve antijen için

 59. Mira
  1 hafta önce

  Xcc o günlere bi gelebilsem zaten :) ama sağol paylaştığın için

 60. Xcc
  1 hafta önce

  70. Gün anti hıv 45. Gün pcr testi yaptırdım negatif konuyu kapatabilir miyim?

 61. Mira
  1 hafta önce

  Pcr ile hiv1i, 70.gün antihiv ile hem hiv1i extra teyitletmişsin hemde 2yide ekarte etmişsin. Bendeki yorum bu !

 62. Xcc
  1 hafta önce

  Ya doktorlar çok sıkıntılı üniversite hastanesindeki doktor %99 negatif dedi devletteki doktor 2 yıl bekleyeceksin 2 yıl boyunca 3 ayda bir test vereceksin dedi 2 yıl beklemek nedir ben böyle bi saçmalık duymadım. Doktorların bazıları cidden aşırı bilgisiz bu konuda önüne bi kitap açmış kim bilir kaç yıllık ordan okuyup bana 2 yıl diyor:(

 63. Mira
  1 hafta önce

  Ama sende eminim bu soruyu farklı kişilere farklı zamanlarda sormaya devam edip, bununlada yetinmeyip bir test daha yaptıracaksın buda extra yorumum !

 64. Mira
  1 hafta önce

  2023 te fln netlik kazanır demek istemiş tmm anladım. Ya ben delireceğim yaa. Devlet doktorları neden böyle ya, neyse arkadaşım senin konu kapandı. Artık Karar senin, hayat senin !

 65. Xcc
  1 hafta önce

  Ya bilgisi olsa kitap açıp bakmaz bence kitaptan açıp bakmayla doktorlukta olmaz bi de beni yargılıyor hastanede neymiş kondomsuz ilişkiye girmek suçmuş ben suç işlemişim ben orda psikolojik olarak çökmüşüm zaten üstüne gel 2 yıl de bi de suç işledin diye üstüme geliyo böylelerine hakkımı helal etmiyorum ya

 66. Xcc
  1 hafta önce

  Ve benim sıkıntım şüpheli bir ilişki değil ortada şüphe yok kız arkadaşım ilişkiden sonra pozitif olduğunu söyledi bu yüzden aşırı gerginim

 67. thanks
  1 hafta önce

  kardeşim 2 yıl nedir ya insan afedersin cinsel organını keser atar 2 yıl bekleyene kadar cinselliğini kaybeder erkekliğini kadınlığını kaybeder sonrası intihar zaten kaçınılmaz son

 68. thanks
  1 hafta önce

  nasıl doktorlar var ya bu doktorlar böyle devam ederse vay halimize

 69. Xcc
  1 hafta önce

  2 yıla benim vücudum antikor üretmeyecekse ben zaten hiv den önce bitmişim demek ya

 70. Mira
  1 hafta önce

  E nolmuş tedavi almıyormu arkadaşın? B=B durumunda değil mi? Testlerin negatif işte !! Arkadaşın + diye 3-5 yıl test olman gerekir diye birşey yokki

 71. thanks
  1 hafta önce

  ya bir de arkadaşlar tesadüf mü artık bilmiyorum sosyal medyada gezerken önceden hiç hiv aidsle alakalı haber görmezdim şimdi önüme çıkıyor dahada gergin oluyorum Allahım sabır ver Yarabbi

 72. Xcc
  1 hafta önce

  Tedavi alıyormuş ama çok farklı bi durum ya yaşamadan bilinmiyo gerçekten. bana ilk söylediğinde dünyam yıkıldı sandım ve bu zamana kadar böyle bir şeyle karşılaşmadığım için dedim ben ölüyorum galiba. Hep kulaktan duyma bilgiler işte araştırmamışız bugüne kadar tamam yine zor ama artık ölümcül değil kronik bi hastalık tedavisi var öğrendik doktorlardan derneklerden kendimi toparladım.

 73. thanks
  1 hafta önce

  ben bu şoku atlattıktan sonra uzun bir süre cinsel hayattan soğurum gibi çok korktum acayib bir korku sardı

 74. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Sen gidiceksin o devletteki doktora diyiceksinki neye göre 2 yıl dayanağını göster gösteremeyecek sonra sende açıcaksın cdc nin resmi sayfasını gözüne sokucaksın

 75. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Yıllardır bu işle uğraşan mavi labın doktoru sema hoca 42 sondur diyor kesin olarak 28 de sonda aslında yani teyit için

 76. thanks
  1 hafta önce

  işte o da doktor ya sözde

 77. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  https://www.hizliresim.com/q8mbp4d Fehmi TABAK, Serhat ÜNAL, Deniz GÖKENGİN, Behice KURTARAN, Volkan KORTEN hiv ile çalışan Tr deki en önemli profesörler bunlardır. Verdikleri test süreleri tablosu budur. 2 yıl diyen druna gösterebilirsin. Kitapcıgın full halini druna verebilirsin okusun bi ara. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.klimik.org.tr/wp-content/uploads/2019/01/HIV_AIDS-El-Kitab%25C4%25B1-21.01.-son-d%25C3%25BCzeltme.pdf&ved=2ahUKEwijq8SVnL3zAhWGyaQKHfVxBD4QFnoECCUQAQ&usg=AOvVaw2GpUgTw8qh8b08HmTVhvfm

 78. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Faz kardeşim 6 ay diye bir şey yok %100 negatifsin bu arada.

 79. Çaresizzz.
  1 hafta önce

  Faz3434. Kardesim artik git siteden lutfen bu takinti durumdur yaa ben 45 doldurmak icin gun sayiyorum sizleri gorunce cildiriyorum. Keske yerinde olabilsem.. hala.kuruntu yapiyorsunuz burada bos yere.... Bilgilendirmenin de. Dedigi gibi artik unut hayatina bak

 80. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Fazfaz3434 girmemen senin için faydalı olur kardeşim, herşey için Allah razı olsun. Hakkını helal et. Eğer girmeye devam edersen veya araştırmaya obsesyonunu dinleyip onun seni ele geçirmesine izin, vereceksin. Obsesyonunu buralara girip veya araştırma yapıp tatmin etmediğin için ilk bir iki hafta çok daha yogun depresif hissediceksin ama unutmaya başlamandabu şekilde olacak. Olma ihtimalin olmayan bir enfeksiyon için değerli zamanını ve kiymetli aklını daha fazla yorma git ve zor birkaç günden sınra hayatını günlük rutinini yaşamaya geri dön kardeşim :)

 81. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Değerli dostum bilgilendirme dün berberde sakal traşı oldum traş olduğumdan beri dudağım yanıyor berberin eli falan dudağıma deydi bugünde dudağıma bakayım dedim üst tarafları beyaz küçük kabarcık olmuş Fordyce spots gibi Allah rızası için bu neden olmuş olabilir dudaklarım yanıyor nedir bu hivle alakası olabilirmi

 82. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Usturayla almıştı köpük falan dudağıma deymiş olabilir alerji yapmış olabilirmi? Tam unutuyorum yine birşey oluyor bilgilendirme ben anlamadım gitti

 83. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bilgilendirme fordyce spotsa çok benziyor internetten bakarsan zaten hep dudağın üst kısmında olmuş fotoğraftakilere çok benziyor

 84. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Hiv ile hiç bir alakası yok onun, her insanda olan bir durum bende de oluyor ara sıra bu şekilde bir bulaş yok kardeşim.

 85. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Zaten bulaşından değil ilk defa böyle oldu dudağımın üst kısmında bir sürü böyle kabarcık var aklıma gelen ilk şey bu maalesef kıymetli bilgilendirme

 86. Cehennemy
  1 hafta önce

  Lütfen bana bisi yazın yalvarırım konuşmaya ihtiyacım var

 87. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Cehennem kardeşim sorun nedir?

 88. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  İsimsizpişman tamamiyle alakasız, bende de oluyor zamanla geçiyor yüne oluyor kesinlikle alakasız.

 89. thanks
  1 hafta önce

  cehennmy ne oldu yine konuşuruz

 90. thanks
  1 hafta önce

  bilgilendirme aga ben bu olayı kafamdan çıkartamıyorum kendime çok dikkatli bakan ben şuan saç sakal karşık halde millet sana ne oldu diyor bir şey yok biraz stres yaptım diyorum geçiyorum arkada bu olayın olduğunu bile söylemiyorum ben pazartesi gideyim test olayım yoksa rahatlayamam takıntı olayı da baya arttı ben de 37.gün oluyor pazartesi negatif gelirse kapatayım mı aga sen bana yol göster Allahıma çok dua ediyorum böyle günah işlediğim için bana namuslu hayırlı bir eş nasip eyle diyorum her duamda

 91. thanks
  1 hafta önce

  bugün bir de mevlüte gittim bir kardeşimin babası vefat etmişti orda daha kötü oldum orda anne babanın kıymetini anladım kendime neden böyle kötü işler yaptığım için kızdım suçladım kendimi tuvalete geçtim hüngür hüngür ağladım sonra gözysşlarımı sildim çıktım

 92. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Thanks kardeşim sen kötü birşey yapmadın, herkes bazen hata yapar, bak inancın kuvvetliymiş ki Allah CC sana böyle bir tövbe çıkış yolu sunmuş. Rahat ol hayatında yaptığından ötürü hiç birşey değişmedi ve değişmeyecek. Negatif sonucunu da alacaksın. Yaşadıkların psikolojik olarak sana zarar verecek sadece. Bunu da hızlıca kararlar alarak üstesinden geleceksin kardeşim.

 93. thanks
  1 hafta önce

  bilgilendirme Allah razı olsun kardeşim sana dua ediyorum kardeşim hep edeceğim de Allah nasip ederse inşallah kötü arkadaşların hepsinin numarasını engelledim kardeşim kuzenim var o da kötü işler yapıyor onu da uyardım onu da kurtardım bataklıktan onun da çevrresinde kötü insanlar var Allah kötü arkadaşın şerrinden korusun bizleri arkadaş çok önemli bir şey neyse fazla konuşmayım içimi döktüm rahatladım teşekkürler arkadaşlar iyi akşamlar

 94. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Her zaman kardeşim. Bende hepimize ediyorum, Allah CC kötülükten korusun hepimizi :)

 95. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Ah dostlarım nasıl bir batağa düştük bende bilmiyorum tek güvencem yaptırdığım testlerdir onlara güveniyorum işte artık

 96. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Değerli bilgilendirme bu hiv olayından ne zaman şüphe etmeliyiz akut dönem için yani ne olursa aklımıza hiv gelmeli ben bu hepatitden de korkmaya başladım hiv testlerim hep negatif hepatit b den korkuyorum bebekken hepatit b aşısı olmuşum fakat bunun koruyuculuğu halen varmıdır bilmiyorum bebekken yapılan aşı ömür boyu koruyuculuğu varmıdır bilgilendirme

 97. thanks
  1 hafta önce

  isimsiz doktor koruyor diyor

 98. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  @thank mavi lab daki çalışan kız eğer aşın varsa test yaptırmana gerek yok dedi

 99. thanks
  1 hafta önce

  o zaman kafana takma ben e nabıza girdim 4 tane hepatit b aşısı olmuşum bir tane hepatit a aşısı olmuşum

 100. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  @thanks e nabızda aşı tavimi var kırmızı işaretli basıyorum aşı yapılmadı diyor Anneme soruyorum yapıldı diyor

 101. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Ama e nabızda hiç bir aşı yapılmadı diyor sende baksana kırmızı gösteriyor bende

 102. Mira
  1 hafta önce

  Antihbs bende öçltürmüştüm 1000 çıkmıştı, B için sorun yok hbsag testine bende girmeyeceğim. C’de de tek geçiş yolu kan ama antihcv testine hiç girmedim şimdiye kadar bunu yaptırmayı düşünüyorum. 45’te duo+antihcv+vdrl/tpha ya girerim. Tit’i bilmiyorum ya belki devlet yada eğtm arştrmda girerim. Mavinin std10 nu çok pahalı. Gelişimin bayanlar için Femoflor testide varmış oda kesin 700-800 bandındadır tahminen bakalım. Bir belirtimde yok idrar yolları için tit yeterlidir diye düşünüyrm.

 103. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Mira senin e nabızda nasıl gösteriyor

 104. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Tit yeterlidir. Std10 scam biraz.

 105. Mira
  1 hafta önce

  Ben özelde ölçtürdüm. E nabızımda cybh’ler için hiçbir testim yok

 106. Mira
  1 hafta önce

  @thanks b için vurulan aşı a virüsü içinde koruyuculuk oluşturuyor diye biliyorm

 107. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  @Mira Cybh testi değil aşı takvimi var ordan bakabilirsin bende hepsi kırmızı yapılmadı diyor @bilgilendirme bu uzay fotoğraflı olan değilmi

 108. Mira
  1 hafta önce

  Bakim bi tmm

 109. Bilgilendirme
  1 hafta önce

  Evet

 110. Mira
  1 hafta önce

  Bendede gözükmüyor, ilginç işlenmemiş ama yapıldı eminim buna

 111. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  mira yapılmadı yazıyor değilmi benimde hepsi yapıldı ama yapılmadı yazıyor kırmızı kutucuklara tıkladığında eskiden olduğumuzdan dolayı o zamanda bunları sisteme geçirecek teknoloji olmadığımdan olabilir

 112. Mira
  1 hafta önce

  Başka bir mantıklı açıklaması olamaz sanırm, ben zaten antihbs değerimi biliyorum çokta sorun değil yani. Sen enson nezaman antihbs ölçtürdün?

 113. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bilmiyorum ölçtürmedim:) ama aşı kesin yapılmış onuda ölçtürücem yakında

 114. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Ama aşı yapıldıktan sonra tutmuşmu diye bakmışlardır bence

 115. Mira
  1 hafta önce

  Yaş kaçki senin? Kimi kaynaklarda aşının 15-20 yıl koruyuculuk gösterdiğini yazıyor, ek olarakta kişinin bağışıklık sistemi bile doğal bağışıklık oluşturabiliyor b ye karşı. Tabi bunu biz bilemeyiz :) yinede önlem amaçlı aşılanmak mantıklı olacaktır. Bu arada ben 21 yaşındayım, koruyuculuk 1000 üzeri daha bana 5-10 sene gider :)

 116. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bilgilendirme soru için açtığın İnstagram hesabını tekrar yaz bence gören olamamış olabilir

 117. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Benimde yaşım yeni daha 21

 118. Mira
  1 hafta önce

  Ohooo kesin antihbs değerin benim gibi 1000 üzeridir, sen yinede ölçtür bi ara

 119. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Sende bebekken aşı oldun değilmi mira

 120. Mira
  1 hafta önce

  Evet bebekken, zorunlu zaten isteğe bağlı değil sanırm yanlışmıyım?

 121. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Evet devlet zorunlu yapıyor haklısın:)

 122. Mira
  1 hafta önce

  Benim hpv’ye karşıda aşım var. Rahimde sıkıntı yaratabilecek tiplere karşıda aşılandım 6 çeşit tipe karşı sanrm.

 123. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Mira mavi labı aradınmı

 124. Mira
  1 hafta önce

  Dün yazdım burada, ama yukarda kalmıştır göremedin sanırm. Başka biri olaraktan aradım 330 dediler ve 28.gün :)

 125. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Ben hpv ye karşı aşılanmadım galiba genç olduğumuz için zaten vücut temizlermiş

 126. Mira
  1 hafta önce

  Kadınlar için tehlike zaten, size o kadarda şart değil

 127. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Haseki şubesimi dedi bunu yoksa bilmiyormusun:)

 128. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Mira haklısın ben psikoloji öğrencisiyim eğitim hayatında başarılı bir insanım bu olay olduğundan beri kendime gelemiyorum senden rica etsem arayıp 42.gün olayını sorsana haseki şubesi için benim arıyacak yüzüm yok artık:) haseki şubesinde bir arkadaşıma 42 demiş dersen merak ettim ne diyicekler

 129. thanks
  1 hafta önce

  isimsiz bak benim yaş 23 e yeni girdim sana resim atayım aşı takvimim ekranı yan çevir çıkar https://www.hizliresim.com/nzl6scq

 130. thanks
  1 hafta önce

  orda daha devamı var hep a da 2 tane yapılmış 24. ay ve 18. ay

 131. Mira
  1 hafta önce

  İsimsiz tamam sorarım. Ben galiba 28 de maviye gidieceğim ya şişli beşediyesi için konuştum ama şimdi mavide dr’la konuşurum. Beni daha çok rahatlatır, iyi gelir bana. Sema hocamı vardı orda @isimsiz ?

 132. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Bende yapılmadı diyor işte 1,2 yazan kutucuklarda kırmızı benim üstüne tıklayınca yapılmadı yazıyor miradada öyle yazıyormuş devlet zorunlu kılıyor bu aşıları zaten, bende hiçbiri yapılmamış yazıyor kızamık,suçiçeği gibi değerli thanks :)

 133. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Sema hoca var haseki şubesinde yıllardır bu işi yapıyor ama bazı günlerde olmayabiliyor orda gitmeden önce söyle hocayla görüşmek istiyorum dersin çok iyi bir doktor

 134. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Hatta dersin hocam bazıları 90 diyor sana çok güzel bir şekilde açıklık getirir zaten ama lütfen benim dediğim şeyide sor mira:)

 135. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  İnsan böyle bir durumda parayı düşünmüyor zaten test sonucun negatif geldikten sonra mavi lab daha test yapmıyor bana yapmadı mesela biz özel bir kurumuz bizim işimize gelir ama bu saaten sonra parana yazık dedi

 136. Mira
  1 hafta önce

  Parası umrumda değil benimde tamam şişli 4 nesil çalışıyor, ilkinde oraya giderim dedim ama benim doktorla birebir konuşmam lazım. Merak etme hepsini soracağım. Evet yeterli görüp test yapmama prensipleri çok saygın bir hareket

 137. Mira
  1 hafta önce

  Şişliyi yinede öneriyorum ben, hani 90 da fln için rahat etmez bikere daha yaptırayım derseniz ideal biryer. Siflizde bonus !

 138. Mira
  1 hafta önce

  @tanks ne zaman teste giriyorsun?

 139. thanks
  1 hafta önce

  mira pazartesi 37. gün oluyor 42 son diyorlar beklesem mi sence yoksa 37. günde yaptırıp kapatayım mı ne dersin bu kadar bekledim ama sabırsızım biraz

 140. thanks
  1 hafta önce

  çok fark eder mi ki 37 ile 42 arasında

 141. Mira
  1 hafta önce

  Ya varya bekle bence bak burdayız birbirimizi korku atakları geldiğinde sakinleştiririz şimdi 37 ye gircen aklında 42 kalıcak.

 142. Mira
  1 hafta önce

  Sen nerede teste gircen? Yani olucaksın bu girme tabiri bana üniversitenin kattığı bir lanet

 143. thanks
  1 hafta önce

  bana mavi haseki şubesi yakın oraya giderim bi kere gittim benim yüzüme bakıp bu test gerekli bir test değil neden istiyorsunuz dedi utandım çünkü benim sıfat çok şey nasıl desem süt çoçuğu derler ya öyle işte :) çok utandım orada ama söyledim şüpheli temasım var dedim kaçıncı gündesin dedi 28 dedim eğer şimdi test olursan 42 de tekrar gelmel zorundasın dediler ben de 42 yi beklerim dedim çıktım oradan durum böyle yani hayılısı olsun artık yaptık bir hata ama ders aldık oradan negatifi aldıktan sonra ürolog a bi görünsem mi diyorum idrar testi falan yapsın içim öyle rahatlar

 144. thanks
  1 hafta önce

  bizim burada balıklı rum hastanesi var özel ama doktorları iyi eskiden de oraya giderdim bi sıkıntım yok ama insanın içi rahat olmazsa beyin kafayı kemirip duruyor oradan da bir şey çıkmaz ise bu defteri kapatırım çünkü çok para kaybettim bu olayı yaşadığımdan beri iş konusunda onları telafi etmem gerekiyor

 145. Mira
  1 hafta önce

  Bendede aşırı gece terlemesi var, kabuslar görüyorum uyuyamıyorum. Biranönce şu testi olup rahatlamak istiyorum. Biliyorum o hastaneyi evet oralarda oturuyorsun demek bende 3-4 hafta oldu yedikulehisarı çevresine gelmiştim.

 146. Mira
  1 hafta önce

  Üni yokmu sende?

 147. thanks
  1 hafta önce

  mira üni var özel bi üniv hukuk okuyorum ama okula gitmiyorum fazla :) iş üstünde çok duruyorum benim arkadşım odtü iktisat mezunu onunla beraber iş yapıyoruz ona da içimi dökemedim benden tiksinir diye ama anladı galiba ben okulu biraz uzattım daha 2 sene var yedikule tarafları deği de kazlıçeşme ermeni hastanesine yakın bir yerde oturuyorum sahil tarafında

 148. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Mira sen üni okuyormusun

 149. İsimsizpişman
  1 hafta önce

  Hepimiz burda akıllı insanlarız thanks ve mira siz bu ilişkiden önce bu tür hastalıkların olduğunu biliyormuydunuz

 150. Mira
  1 hafta önce

  Evet ünideyim bende. Aklımın ucundan geçmezdi benim hiçbirbilgimde yoktu. Son 11 gündür çok farkı biri olmaya başladım. İlginç şeyler yaşıyorum. Bu tür hastalıkların bilincindede değidim.

 151. thanks
  1 hafta önce

  isimsiz kardeşim benim hep akımda vardı zaten ama o gün kötü arkadaşların şerrinden Allah korusun diyorum ya kötü arkadaşlarla afedersiniz ot içtik kafa güzel olunca Allah korusun her işi yapıyor insan hayatımda ilk defa ot diye bir şey içtim zaten orada, nefis diye bir şey var azdı mı durduramıyorsun şuan çok pişmanım artık sigara görsem midem bulanıyor anla o derece kötü oldum

 152. Psikoloji0
  5 gün önce

  Arkadaşlar bence hiçbirimizde hiv yok bence hepimiz toplu Hpv olmuşuz yada bel soğukluğu kapmışsınız

Cevap yazmak için yapınız.