!bu durumdaki oral seksin tehlikesi!

arkadaşlar merhaba, oral seksteki tehlike boyutunun neredeyse yok denecek kadar az olduğunu biliyoruz hepimiz ancak şu detay benim kafamı karıştırıyor...heteroseksüel bir ilişkide yapılan cum in mouth'ta kadın partnerin riski ne boyuttadır. kaçan herhangi bir ön meninin veya ejekülasyon sonrası semenin yutulması ne derece önemli, illaki bir ağız içi mukozasında bir açık yara mı olması gerekiyor kadının hiv bulaş riski taşıması için bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Cevap ( 15 )

 1. wakaracı34
  2 hafta önce

  hivgokayd, açık bir yara veya yeni bir diş çekilmiş olması gerekiyor dostum, özellikle konuştuğum bilgi aldığım birkaç sağlam kaynağın bana söylediklerini aktarıyorum, “sadece oral ilişki olduysa ve alıcının ağızda açık bir yara yoksa veya yeni çekilmiş bir diş tedavisi görmemişse sperm yutma ile bile hiv geçişi mümkün değildir. cevap bu oldu, kesin ve net bir şekilde ağıza boşalma ve yutma ile bile olsa yukarıda saydığım açık bir yara veya yeni çekilmiş bir diş yoksa bulaş ihtimali yoktur demektir.

 2. hivgokayd
  2 hafta önce

  archilles, teşekkürler dostum

 3. hivgokayd
  2 hafta önce

  wakaracı34, sağ ol dostum... dün de yazışmıştık hatırlarsan o konuda bir uzlaşmaya vardık partnerimle. sana ekstra sormak istediğim bir detayı atlamıştım sadece ona da uygun olduğunda dönüş yapabilirsen memnun kalacağım... cinsel birliktelik sırasında boşalmanın dışarıya olması (ön meni vs tabii ki her zaman ihtimal dâhilinde) bulaş ihtimalini iyi derecede düşüren bir ihtimaldir diyebilir miyiz... reglin son günüydü penise bulaşmış bir kan fark edilmedi... bu konuda da "cinsel sıvıların birbirine karışması" kavramı üzerine aslında sorum. vajende zaten seks esnasında cinsel sıvı üretiliyor ve bunun sünnetli baş deriden geçme ihtimali mi yüksek olabiliyor ya da üretra yolu sanırım... boşalma dışarıda olduysa ve her hâlükârda olduğu için o yol açıldığı için mi bir risk teşkil etmiş oluyor daha çok...

 4. 2.şans
  2 hafta önce

  Achilles abi benim soruma da yorum yapar misin

 5. wakaracı34
  2 hafta önce

  hivgokayd, dostum şimdi alıcı verici olayları karıştı biraz sende, boşalmanın dışarıda gerçekleşip gerçekleşmemesiyle pek de bir alakası yok bulaşın, iki partnerden biri tedavi almayan bir hiv pozitifse vajinaya korunmasız bir şekilde penis başı veya tamamı girdiyse bulaş imkanından bahsedebiliriz artık, üretilen sıvıları geçtim mukoza zarı yardımıyla enfeksiyonun kana karışmasıyla mümkün zaten bu, şunu demek istiyorum, cinsel birleşmelerde vajinaya boşalma veya boşalmama penis başında vajina sıvısı olması veya olmaması farketmeksizin klasik hiv geçişi hep mümkündür, imkan dahilindedir, mukoza zarı burada ciddi bir etken, üzerinde kalın bir sıvı (mukoza) bulunan çok ince bir deri (zar) katmanı bu, diğerlerinin yanı sıra, ağız içini, penis ucunu, vajinayı, anüsü ve rahmi de kaplıyor bu zar, virüsler ve bakteriler mukoza zarından kolayca vücuda sızabiliyor ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara neden olabiliyorlar, yani geçiş bu zar aracılığıyla oluyor penis başından vajina içine veya vajina içinden penis başına, söylediğin tüm hususlar için hiv geçişi imkan ve ihtimal dahilinde yani, tabi şu var, hiv pozitif biriyle korunmasız tek bir cinsel ilişki için bile olasılık 10000 15 gibi düşük bir ihtimal.

 6. hivgokayd
  2 hafta önce

  ben o oranların dışarıdan rastgele olarak seçilen herhangi bir çiftin birlikteliğinde gerçekleşen oranlar olduğunu düşünüyordum açıkçası yanılmışım :) hiv (+) olmuş bir birey bir birliktelik yaşadığında menisi veya vajina sıvısı karşı tarafa bulaştığında bir sıvı içerisinde yoğun olarak bulunduğunu ve bulaşın çok kolay olacağını farz ediyordum... sanırım öyle değil o zaman. 10.000'de 15 gibi bir oran gerçekten de düşük çünkü ve bu oranda bir tarafın enfekte olduğundan eminiz...vajina sıvısı, kan, pre-seminal sıvı, ejakülat, anne sütü ve makat sıvısından geçtiğini biliyorum... anladığım kadarıyla toparlayacak olursak; pek tabii korunmak en doğru ve ideal yöntem ama bulaş olması ihtimali de çok çok düşük oranlar...

 7. hivgokayd
  2 hafta önce

  Achilles, yok dostum biraz hızlı yazmak durumdan kaldım, ondan öyle gelmiştir diye düşünüyorum

 8. wakaracı34
  2 hafta önce

  hivgokayd, tam olarak dediğin gibi dostum, ama bence asıl sorunu söylemedin, partnerin hiv pozitif mi ? tespit mi edildi bu ? belirlenen sürelerde test olmuşsanız ve negatifiniz elinizdeyse seni bu kadar tedirgin eden şey ne ?

 9. hivgokayd
  2 hafta önce

  wakaracı34, sadece genel anlamda özellikle de bundan sonrası için bilgi almak için danıştığım konulardı, herhangi net bir haber yok henüz

 10. wakaracı34
  2 hafta önce

  hivgokayd, anladım dostum, umarım güzel haberler alırsın, burdayız gelişmelerden haberdar edersin bizi.

 11. hivgokayd
  2 hafta önce

  ama genel anlamda rahatladım, 1) partnerin pozitif olacak 2) karşı tarafa bulaştırabilecek kadar boyuta gelecek 3) yaklaşık yüzde 0.16'lık orana tekabül edecek ... vs. vs. tabii ki enfekte olduğu doğrulanmış veya enfekte olmasına rağmen bundan haberi olmayan çok insan vardır şu anda... ancak yine de bendeki gibi bu denli anksiyeteye sebebiyet verecek bir olay da olmamalı sanki

 12. wakaracı34
  2 hafta önce

  hivgokayd, öyle olması gerekiyor, hepimiz bir şekilde olayın ağırlığı itbariyle anksiyete boyutuna getirdik bu meseleyi, hali hazırda ölümcül kronik hastalık seviyesinden kronik hastalık seviyesine düşürülmüş bile olsa hiv hala korkutucu, direkt bağışıklığa hücum eden bir virüs türü, enfekte durumda ömür boyu her gün alınacak ilaçların yan etkileri ve o stres derken insanların acaba bana da bulaştı mı korkularının pek de yersiz olmadığı anlaşılıyor, fakat BELİRTİ ELE VERMEZ TEST ELE VERİR mantığıyla hareket edersek belirlenen sürelerde gelmiş olan negatif sonuç bizi rahatlatmalıdır, umarım sen de rahatlarsın dostum.

 13. dnz2020
  2 hafta önce

  Wakaraci testim Allah'a şükür negatif geldi. 0.3 negatif yazıyor. 28. Gün testim bu. Zaten korunmalı bir ilişkiydi baya bir rahatlatti beni. Haber vermek istedim.

 14. wakaracı34
  2 hafta önce

  dnz2020, dostum çok sevindim, şükür diyelim, tavsiyem 45. gün aynı testi tekrar yaptırman, duo veya combi veya combo yani, dönmez ama için ancak öyle rahat eder diye düşünüyorum, 90. gün de basit bir antikor testi ile konuyu tamamen kapatabilirsin. korunmalı diyorsun bence şimdiden kapat ama yine de sen bilirsin dostum.

 15. Helpmepg
  2 hafta önce

  Dnz2020, insta baksana bi kardeşim

Cevap yazmak için yapınız.