Arkadaşlar bana bir yardım edin lütfen

Kardeşler, Bundan 6 ay önce şüpheli bir ilişkim oldu. Ondan sonra hayatımda ilk defa lenf bezlerim şişti, Yaklaşık 1- 1.5 ay sonra. Sonrasında pcr da dahil 10 tane falan test oldum. Hepsi negatif. En son 6.ayda oldum. O da negatif. Şimdi şu 10 ay muhabbetini duyunca dünya başıma yıkıldı. Bir de o elemanın da lenf bezleri şişmiş. Benim daha ne yapmam gerek arkadaşlar? Nasıl normale dönebilirim? Sivaslı kardeşim, simyacı kardeşim, diğer arkadaşlarım bir şeyler duymaya ihtiyacım var yardım edin lütfen.

Cevap ( 10 )

 1. i am simyaci
  3 ay önce

  hiç takılma sen o gerizekalıya.testlerin fazlasıyla yeterli..

 2. Sivaslı
  3 ay önce

  Yapacagin sey bu siteyi hayatindan cikarip normale donmek baska bir tavsiye yok burayi cok sevdiysen senin gibi gelenlere yardim etme amaciyla durabilirsin ama senin olay biteli cok olmus hayatina dön lutfen yapamiyorsan psikolojik destek al senin hiv ile alakali bir durumun kalmamis huzurla uyu bu gece tavsiyem yarin sabah yeni bir gune uyan ve her zaman korun eşin disinda kimseyle korunmasiz olma.

 3. Ah kardeşim şu lenf bezlerim sürekli orada ve bana bu meseleyi hatırlatıyor. Dünyada birkaç tane de olsa 6. Aydan sonra pozitifleşen vaka var. Türkiyede var mı acaba? Evliliğim de sıkıntıya girdi. Bu lenf bezleri nasıl iner bilemiyorum. Neden oldu bilemiyorum. Şu işi kafamdan atayım başka bir şey istemiyorum. Bir daha başka biriyle de tövbeler tövbesi. Allah korusun. Nasıl unutacağım bu işi bilemiyorum. Siz sağolun çok yardımcı oluyorsunuz. İnşallah bu 10. Ay muhabbeti de yalandır. Bu arada bu arkadaşın testleri neymiş acaba? Antikor testleri mi yoksa 4. Nesil mi? Biliyor musunuz?

 4. Sivaslı
  3 ay önce

  Sen o arkadasi bosver senin sikintin stress hiv degil bosuna kendini hirpalama benimde 3 aydir burnum akiyor dostum tam 3 aydir hayatimda yasamadim halada akiyor ama testler negatif kroniklesiyor iste boyle takip stres yapinca bazi seyler vucudunda bir dayanma gucu var bu mutsuzluga.

 5. Ermustanq
  3 ay önce

  Benim de lenf bezlerim şiş inmiyor üstüne birde kulak iltihabı yaşıyorum sürekli geçmiyor dünyada bir kaç vakka var ama ne okudununuzu anlamadan eyvah diyorsunuz o bir kaç vakkanın 4 nesil testlerden ve hiv renadan pozitif geldiğinide biliyormusun orasını dikkatli okusaydın dünyada ki vakkları daha net anlardın antigor cevabı gecikmiş vakkalar diye geçiyor onlar antijen yada reneaları pozitif gelmiş hep ama izlemişler nezaman pozitif olcak diye antikorları olay bu

 6. Anlıyorum kardeşim ama bu lenf bezi ateşten sonra en büyük belirtilerden birisi. Gerçi çok fazla hastalıktan şişebiliyor ama anasını satayım hayatımda ilk defa şişti o da böyle bir döneme denk geldi. Resmen kahroluyorum. Şu pcr testini de yaptırmasaydım kafayı iyice yerdim herhalde. Bundan 6 ay önce böyle bir duruma düşeceğimi söyleseler kahkahalarla gülerdim. Şimdi geldiğim noktaya bak. İnanamıyorum resmen. Bugün kandil, İNŞALLAH bu gece hatrına normale dönebilirim. İNŞALLAH hiçbir şeyim yoktur. Ne diyeyim. O arkadaş da İNŞALLAH ya yalan söylüyordur ya da bir hata vardır. Ne diyeyim.

 7. Ermustanq senin ne kadar geçti şüpheli olay üzerinden? Ya bu sefer de acaba hiv2de mi bir sıkıntı bar diyorum. Olduğumuz testler hiv2de sadece antikor bakıyor. Kafayı yedik iyice.

 8. Ermustanq
  3 ay önce

  Bir seneyi geçti kardeşim benim

 9. @ermustanq çok sağol hocam bu bilgi için. Antijenden bişey çıkmadıysa ilk ay da 6. Ay sonra pozitifleșme durumu yok yani.

 10. Ermustanq
  3 ay önce

  Kardeşim olay şu antijen. Yakalanır ilk aylarda hatta nadiren 6 aya kadar kanda kalır diye bir muhabbette var antijen yoksa antigor çıkar zaten ikiside yoksa hiv rena a pcr testi var o pozitif gelirr. Ki o test çok özel hasas bir test damlar 10 günden sonra ona güvenin diyorlar şimdi koş koca cdc dünya sağlık örgütü bu değişen. Vakkaları da göz önünü de bulundurup şöyle demeliydi hiv testi 3 ay ada en son büyük oranda yakalanıyor ama bazı durumlarda hiv testi bir sene sonra pozitif gelebiliyor dahada uzun zamanda pozitifleşiyor derdi ozman 3 ay don demezdi

Cevap yazmak için yapınız.